Marca: Barcelona śledzi sytuację Césara Azpilicuety

Dariusz Maruszczak

1 grudnia 2021, 12:30

Marca

15 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak donosi Marca, Barcelona interesuje się sytuacją Césara Azpilicuety
  • Kontrakt 32-latka z Chelsea obowiązuje tylko do czerwca
  • Barça może spróbować pozyskać Hiszpana, jeśli nie poprawi się jej sytuacja na prawej obronie

Barcelona obserwuje sytuację na rynku nie tylko w kontekście wzmocnienia ataku już w styczniu, ale też przygotowania składu na następny sezon. Ponieważ możliwości finansowe klubu są ograniczone, dużą uwagę Blaugrany przyciągają zawodnicy z wygasającymi kontraktami. Tak właśnie jest w przypadku Césara Azpilicuety, którego grę Barça śledzi już od dłuższego czasu. Jak donosi Marca, Hiszpan na razie nie zaakceptował propozycji nowej umowy ze strony Chelsea, a Katalończycy liczą, że to się nie zmieni. Barcelona wie, że nie będzie jej łatwo przelicytować The Blues i innych klubów zainteresowanych 32-latkiem, ale od stycznia może legalnie próbować to zrobić.

Odrzucenie oferty Chelsea miało swoje konsekwencje. Azpilicueta stracił miejsce w składzie i w Premier League nie grał od 16 października. Co prawda w tym czasie wystąpił w wyjściowej jedenastce The Blues w dwóch starciach z Malmo (20 października i 2 listopada), ale potem spędził na murawie już tylko 19 minut w konfrontacji z Juventusem. Piłkarz na razie czeka, aby zobaczyć, jak rozwinie się jego sytuacja na rynku.

Jedną z największych zalet Azpilicuety jest wszechstronność, ponieważ mógłby idealnie pasować do koncepcji płynnego ustawienia Xaviego, przechodząc z wahadła na prawą obronę lub środek defensywy. Na razie Barcelona ma pewne problemy na prawej stronie, choć to może się zmienić po powrocie Sergiño Desta do gry. Nie wiadomo też, czy Dani Alves zostanie w klubie po czerwcu, a Sergiemu Roberto również kończy się kontrakt z klubem. Mimo wieku kondycja Azpilicuety pozostaje bez zarzutu, a dowodziła tego jego wcześniejsza sytuacja w Chelsea, której do niedawna był podstawowym zawodnikiem (kilka miesięcy temu jako kapitan podnosił do góry Puchar Mistrzów), a także w reprezentacji Hiszpanii, w której występuje regularnie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barca już dawno temu go chciala.

Dobry gościu, ale szkoda ze nie wymyślili tego z 5 lat temu.

Nie róbmy jaj ludzie.

Kiedyś z Barcelony brali ochłapy teraz na odwrót niestety

Taki ktoś jest potrzebny. Znam Cezara i lubię jego profil. Zjada Desta pod każdym względem, poza tymi rocznikowymi. Jednak 32 lata to nie tak dużo, moglby grać 4 sezony u nas. Lepszy 100 razy od emeryta Alvesa.

Azpi bardzo by się nam przydał.

Mega transfer. Jeden z najbardziej solidnych obrońców na świecie.

Młoda pomoc i stara obrona... Coś niebywalego

Otwieramy jakiś dom spokojnej starości?

Przydałby się na sezon lub dwa.

Jak tak dalej pójdzie to z tej naszej prawej obrony zrobią dom starców :)

Oj Cesar by się przydał,zagra na PO, wahadle i ŚO. Bardzo cenny zawodnik i solidny