Czy Arthur Cabral pasowałby do Barcelony?

Julia Cicha

29 listopada 2021, 21:15

Sport

27 komentarzy

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach z Barceloną zaczęto łączyć Arthura Cabrala z FC Basel. Dziennik Sport przybliża sylwetkę piłkarza i ocenia, w jaki sposób może on się wpasować w drużynę.

„Taki zawodnik pomógłby bardzo w takim meczu jak ten z Benficą, w którym Barça potrzebowała strzelić gola za wszelką cenę” – to zdanie idealnie podsumowuje napastnika, którego Katalończycy biorą pod uwagę w kontekście zimowego okienka transferowego. Limit wydatków na ten cel to 20 mln euro, a Cabral może pochwalić się 17 bramkami w 20 spotkaniach w tym sezonie.

Xavi prosi o odwagę w wykańczaniu akcji ofensywnych, ale brakuje mu nieco piłkarzy nadających się idealnie do tego typu zagrań. Cabral mógłby grać na niewielkiej przestrzeni, a do tego ma 1,86 m wzrostu, więc zespół zyskałby na potencjale w grze powietrznej. Napastnik Bazylei nie ma problemu z odpowiednim ustawianiem się oraz z decyzją o oddaniu strzału. Trener Barçy pokazał, że potrafi dostosować się do sytuacji i wykorzystywać graczy, którymi może dysponować. Mimo wszystko widać wyraźnie, że brakuje mu „dziewiątki” mogącej przyciągnąć środkowych obrońców i tworzyć ruch razem z otwartymi skrzydłowymi.

Cabral ma 23 lata i chce podbić piłkarski świat. Gra już w reprezentacji Brazylii, odniósł sukces w FC Basel, a teraz czuje się gotowy na zrobienie kolejnego kroku w karierze. Od 2019 roku, kiedy to odszedł z Palmeiras, rozegrał w sumie 101 meczów, strzelając 63 gole i notując 16 asyst. Obecny sezon jest najlepszym w jego karierze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brać i się nie zastanawiać :)
« Powrót do wszystkich komentarzy