Mundo Deportivo: Barcelona obserwuje Arthura Cabrala

Julia Cicha

19 listopada 2021, 10:25

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona wciąż szuka na rynku atrakcyjnych napastników, a jednym z zawodników, którzy pojawili się właśnie w mediach, jest Arthur Cabral z Bazylei. Dyrekcja sportowa ma już kilka raportów o 23-latku i obserwowała go w kilku meczach tego sezonu.

Źródła zbliżone do negocjacji zapewniają Mundo Deportivo, że Barça zna już warunki potencjalnego transferu, który poleca Deco pracujący w tym sezonie nad wyszukiwaniem brazylijskich i portugalskich talentów. Były piłkarz jest w kontakcie z agentem Cabrala Paulo Pitombeirą i czeka na rozwój rozmów między klubami, które ponoć nie przebiegają najlepiej. Bazylea zapłaciła za napastnika 6 mln euro, gdy prowadziła go z Palmeiras, i podpisała z nim umowę do 2023 roku. Barcelona chciałaby wypożyczyć Brazylijczyka do końca sezonu z późniejszym obowiązkiem kupna. Cena podawana przez MD to 8 mln euro.

Wiele będzie zależało od tego, czy zimą Barcelonie uda się kogoś sprzedać. Transfer musi zatwierdzić także Xavi oraz jego współpracownicy. Trzeba jednak pamiętać, że FC Basel nie jest zbyt chętne sprzedawać Cabrala, ponieważ dobrze radzi sobie w lidze oraz w Lidze Konferencji, w której ma szansę na wyjście z grupy. Brazylijczyk potencjalnie odpowiada jednak profilowi poszukiwanemu przez Barçę. W tym sezonie rozegrał 24 mecze i strzelił 23 gole. Świetnie radził sobie m.in. w eliminacjach do Ligi Konferencji, w których zdobył osiem bramek w sześciu spotkaniach. Zawodnik potrafi uderzyć zarówno z pola karnego, jak i sprzed niego. Ma 1,86 m wzrostu, a do tego nie jest drogi, więc na pewno należy brać go pod uwagę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za 8 mln Basel na pewno go nie puść, ale nawet gdyby Barca kupiła go za więcej to ok ale pod warunkiem odejścia Bratlajta i Luuka

Te 8 mln to raczej nierealna kwota. Facet jest zdecydowanie najwyżej wycenianym zawodnikiem ligi, ponad dwukrotnie więcej niż drugi w zestawieniu zawodnik. Strzela gole częściej niż co 90 minut. Nawet z rocznym kontraktem są kluby, co dwa razy tyle sypną.

Cabral jest z Campina Grande, nie z Bazylei.

Gościu na papierze wygląda super, a przy obecnych cenach to te 8 mln wygląda jak jakaś fikcja. Nie chce mi się wierzyć, że Basel puści go za 8 baniek.

Już jednego Arthura z Brazylii mieliśmy ponoć miał być nowym Xavim.

A 8mln to Morawiecki wydrukuje?

Brazylijczyk Arthur, skądś to znam :)

Kolejny wynalazek po Nazzario i Skaywalkerze …