Un Toc de La Rambla #65: Legenda wraca do domu

Redakcja

9 listopada 2021, 19:15

31 komentarzy

Zapraszamy na 65. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. Ten odcinek poświęciliśmy w całości powrotowi Xaviego do stolicy Katalonii.

"Nieuniknione stało się faktem" - pisaliśmy tydzień temu przy okazji rozmowy o zwolnieniu Koemana z Barcelony. W zasadzie identyczny tytuł moglibyśmy zamieścić również dzisiaj, ponieważ już wtedy wiele wskazywało na zatrudnienie pracującego w Katarze trenera. 6 listopada strona internetowa klubu oficjalnie potwierdziła doniesienia prasowe o powrocie Xaviego do domu.

Legenda wraca na Camp Nou w bardzo trudnym dla klubu momencie, ale paradoksalnie może jej tu tylko pomóc. Trudno bowiem mieć wielkie oczekiwania od trenera, który nie ma doświadczenia na Starym Kontynencie i dodatkowo dostaje zespół w rozsypce, nękany kontuzjami. Z drugiej zaś strony sam Xavi stawia sobie poprzeczkę wysoko i nie interesuje go jedynie zbieranie trenerskich szlifów, ale przywrócenie klubowi dawnego blasku. 

  • Legenda wraca do domu
  • Jakie oczekiwania możemy mieć od Xaviego?
  • Jak wysoko zawieszona jest poprzeczka nowego trenera?
  • Plusy i minusy szkoleniowca z Terrasy

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)

Gość: Piotr Baleja (Gypsy92)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale ten pietrek dzisiaj pierd**** głupoty..

@Arooo odzieram przyjście Xaviego z naszego chciejstwa i pokazuję, że realnie jest to chłop bez doświadczenia i średnio mamy podstawy żeby uważać, że poradzi sobie w Barcelonie. Oczywiście trzymam kciuki i mam ogromną nadzieję, że odpali i będziemy wspominać go jak Pepa i Lucho

@Gypsy92 mam takie same obawy ja Ty.Mam tylko nadzieję, że jak się nie sprawdzi(oby nie, bo również trzymam kciuki )zawsze zostanie naszą legendą...jednym z najlepszych!!!!Pozdrawiam i super się Was słuchało (zresztą jak zawsze).

@Gypsy92 a ja sobie ciągle zadaje pytanie w takich sytuacjach, czy człowiek taki jak Xavi, jak to mówią żywa legenda klubu, inteligenty gość, który doskonale zdaje sobie sprawę w co się pakuje, pozwoliłby sobie na taką lekkomyślność w podjęciu tak ważnej dla jego dalszej przyszłości decyzji, czyli zostanie sternikiem tego okrętu ? Nie wiem czy tak bardzo kocha klub czy tak ufa w swoje umiejętności. Odpowiedz na swoje pytanie poznam pewnie po kilku miesiącach;)

@domalki1 Dzięki :)

@jutroIV ambitni ludzie zawsze mierzą wysoko, Barca bez wątpienia jest wyzwaniem. Xavi jest na tyle młodym trenerem, że nawet w razie niepowodzenia w Barcelonie jego kariera trenerska nie będzie przekreślona.

@Gypsy92 nie jestem profesjonalnym trenerem, jedynie z jednej czy drugiej gry :D lecz wydaje mi się że dla trenera który nic nie osiągnął ten krok będzie arcyważny. Takie trochę być albo nie być. Mógł zacząć łatwiej drogę do Europy, wybrał jak wybrał więc osobiście myślę że wierzy w swoje umiejętności i poradzi sobie z tym wyzwaniem.

@Gypsy92 przeszedłem 12 minut i powiem tak Barca była by w tym sezonie mocną ekipą gdyby tacy zawodnicy jak Fati Aguero i Dembele Araujo byli zdrowi.Mielibyśmy ogromną szanse wygrać ligę.Czy ma szanse na razie stosuje pomysły Guardioli.Jeśli nie będzie problemu z kontuzjsmi da radę.Dla mnie istotną rzeczą jest aby od czasu do czasu mając fatiego i zwłaszcza Dembele wyjść z kontrą bo to może decydować o grze z takim Bayernem a nie atak pozycyjny.A tu mamy atut Dembele i Fatiego.Jesli xavi będzie się trzymał tylko ataku pozycyjnego będziemy mieć problem.

@Borneo W dalszej części dowiesz się co ja i @Aveiro sądzimy o Dembele i Fatim :) O stylu gry również sporo mówimy, więc warto słuchać do końca

@Gypsy92 jasne słucham sobie w samochodzie pewnie jutro skończę:)

@domalki1 jak Koeman

@Gypsy92 alez podejmuje duże ryzyko i o ile nie będzie przekreślona, to jednak w razie niepowodzenia kolejny klub będzie to już niższa półka i udowadnianie środowisku swojego warsztatu

@Pelart2 oczywiście że tak, ale to nie wyklucza szybkiego awansu. Przykład Lucho

@Arooo oj pierdo... i to bezlitośnie!
« Powrót do wszystkich komentarzy