Zachowanie Philippe Coutinho pod lupą

Maciej Łoś

7 listopada 2021, 14:00

Sport, Marca, Mundo Deportivo

54 komentarze

Fot. Getty Images

W mediach trwa debata na temat zachowania Philippe Coutinho. Po kontuzji Ansu Fatiego, Brazylijczyk ruszył do rozgrzewki z wyraźną niechęcią i ostatecznie nie pojawił się w ogóle na boisku.

Philippe Coutinho jest cieniem samego siebie sprzed lat. Z powodu kontuzji stracił dużą część 2021 roku, ale wydawało się, że gdy zacznie łapać rytm meczowy, jego pozycja w hierarchii drużyny wzrośnie. Mijają kolejne tygodnie, a wygląda na to, że Brazylijczyk stoi w miejscu.

We wczorajszym meczu Coutinho po raz kolejny zasiadł na ławce rezerwowych. Gdy pod koniec pierwszej połowy Ansu Fati doznał kontuzji, Sergi Barjuan wysłał Brazylijczyka na rozgrzewkę. Kamery zarejestrowały jednak zachowanie pomocnika, który nie był zbyt chętny do przygotowania się do wejścia na boisko. Ostatecznie Coutinho nie pojawił się na murawie, a kontuzjowanego skrzydłowego zastąpił Alejandro Balde.

Sergi Barjuan został zapytany o tę sytuację na konferencji prasowej, ale stwierdził, że był zajęty meczem i nie zwracał uwagi na zachowanie Brazylijczyka. Coutinho odgrywa bardzo małą rolę w zespole od czasu powrotu po kontuzji, mimo to został powołany do reprezentacji swojego kraju. Sport informuje, że Barça będzie chciała pozbyć się pomocnika w zimowym oknie transferowym.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ludzie, wy oglądaliście tą sytuację czy od tak po prostu lecicie z nurtem aby lecieć?
https://streamable.com/mayxik
Po kontuzji Fatiego Barjuan podszedł do rezerwowych i 3 z nich wysłał na rozgrzewkę, Coutinho wstał jako pierwszy z tej trójki i ruszył na rozgrzewkę, gdy Demir jeszcze myślał czy i jak założyć znacznik, a Balde to w ogóle się pytał kolegi siedzącego obok czego od niego chciał trener, a jakaś dziwna burza rozpętała się wokół Coutinho..
Była 44 minuta meczu, nie było szans by przed przerwą zdążyć się jeszcze rozgrzać i przygotować do zmiany, wiadomo było od razu, że ewentualna zmiana będzie miała miejsce dopiero po przerwie, czyli za ponad 15 minut. Proponuję zacząć myśleć, a nie nakręcać aferę bez powodu.

@4Fabregas4 Popieram, nie mam pojęcia, skąd taka burza. Jeszcze zrozumiałbym, gdyby uchwycili jakieś słowa Coutinho do Barjuana, ale tu nic takiego nie ma. Afera godna miejscowych pseudomediów.

@4Fabregas4 Porponuę nie być fanatykiem flopa za 160mln

@4Fabregas4 nie wymagaj racjonalnego myślenia od rozkapryszonych dzieciaków, szkoda nerwów
Komentarz usunięty

@neeed Fanatyk bo oparł swoją tezę na nagraniu video, a nie na podstawie niechęci do Coutinho? Brazylijczyk jest wtopą, ale jeśli afera jest z niczego to nie widzę sensu jej rozdmuchiwać tylko patrzeć na fakty. Sam chciałbym żeby go ktoś od nas kupił, ale w tej konkretnej sytuacji patrzmy na fakty i wyciągamy konsekwencje na ich podstawie, a nie na podstawie jego poziomu gry czy sympatii.

@4Fabregas4 Wyraźnie widać, wszystko odbyło się normalnie. Zawodnik wstał i pobiegł do rozgrzewki. To jest fake

@4Fabregas4 wiele razy się z Tobą nie zgadzałem, ale tym razem dałbym Ci więcej niż jedno polecenie gdybym tylko mógł - brawo za zdrowy rozsądek w ocenie tej sytuacji
« Powrót do wszystkich komentarzy