Media: Bardzo dobra praca Sergiego Barjuana

Julia Cicha

3 listopada 2021, 14:30

AS, MD, Sport

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergi Barjuan już niedługo wróci do Barçy B. Stanie się to, gdy tylko klub oficjalnie zatrudni Xaviego Hernándeza. Hiszpańskie media zgodnie piszą jednak, że trener tymczasowy dobrze wykonał swoje zadanie i może być z siebie zadowolony.

Barjuan wychował się w La Masii, a następnie grał na Camp Nou, przez co wiedział, że nie będzie miał czasu na wprowadzenie nowych pomysłów. Odwołał się więc do emocji piłkarzy, co zrobił także podczas konferencji prasowej. Opowiadał o obrazie gry oraz o tym, z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się noszenie koszulki Barçy. Zdawał sobie sprawę, że utrata punktów z Dynamem praktycznie oznaczałaby pożegnanie się z Ligą Mistrzów. Prosił więc zawodników, by dali z siebie wszystko. Dzięki temu niezależnie od przebiegu wydarzeń po zejściu do szatni mogliby stwierdzić, że się napracowali.

Taka postawa trenera zadziałała, ponieważ Barcelona odniosła pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. – Wygrana pozwala odetchnąć, dodaje pewności siebie, by jutro trenować lepiej, a w pojutrze jeszcze lepiej. Zobaczymy, w jakiej formie będziemy w sobotę. Ten krok jest ważny, trzeba starać się utrzymać dynamikę i dalej pracować. Żeby strzelić gola, musimy zrobić bardzo dużo – powiedział Barjuan po wygranej. Co ciekawe, to właśnie wychowankowie odegrali wczoraj ważną rolę w dla wyniku spotkania. Gola strzelił Ansu Fati, a z dobrej strony pokazali się Éric, Nico, Gavi, Busquets czy Alba. Piłkarsko zmieniło się niewiele, ale szkoleniowiec był w stanie dotrzeć do serc graczy, co czasami pozwala drużynie uciec spod topora.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

przynajmniej jego wypowiedzi są bardziej motywujące niż demotywujące jak u Koemana. Bo sama gra na niewielki plus, ale dalej grają słabo, statycznie i często bez pomysłu. Ale ile można zdziałać przez tydzień.

Podobają mi się jego decyzje personalne i zarządzanie meczem. Szczególnie te z L. De Jongiem czy Coutinho. Lubiłem go jako piłkarza. Zapieprzał aż się kurzyło i do tego był sprytny i bystry na boisku.

Bez przesady bić wielkiego nie zrobił w lidze klapa... myślę że Keoman osoagnałby te same wyniki... za jedno wymęczone zwycięstwo w Kijowie nie róbmy z niego bohatera

Z dobrej strony pokazał się Busquets? Kiedy. Kiedy zaliczał stratę, po której szły 2 z najgroźniejszych akcji rywala?

A co z resztą trenerów Schreuder Larsson itd oni odeszli razem z Koemanem?

Zastał Barcelonę z Luuukiem, zostawił z Luukiem, lecz zamurowanym na ławce. To chyba największy plus. Poza tym to w sumie mógł jedynie zmodyfikować mental, ponieważ w kilka dni nie zmieni mechanizmów boiskowych.

Najgorsza jest indolencja w ataku. Zero kreatywności, zero pomysłu zero prostopadłych podań. Jakby nasi piłkarze zapomnieli jak się gra.
konto usunięte

Nasz nowy trener, niestety czawi musisz poczekać mamy branjuana
Komentarz usunięty przez użytkownika

No to nieźle im powiedział, myślę że inni trenerzy nie proszą swoich zawodników żeby dali z siebie wszystko... A nie czekaj:)

O kurcze to był ich max? Po 20 min już siedli
konto usunięte

Barjuan na stanowisko trenera. Sprawdził się trzeba mu dać szansę. Ma więcej dna niż czavi

Ciężkie czasy są obecnie w Barcelonie. I nie zmieni tego nawet jeden rok. Postawienie na ludzi z tego klubu to jedyna droga.

Mecz słaby, z rywalem najsłabszym w grupie, rozumiem że mamy swoje problemy, ale nasze oczekiwania spadły już do poziomu wygrana na wyjeździe = sukces. Ale czasów dożyliśmy.

Ciężko go oceniać po takim okresie czasu, ale napewno Barca kreuje więcej sytuacji w ofensywie. Może samo podejście, że są traktowani poważnie i z szacunkiem przez trenera sprawia, że mają większy spokój.

Tekst pisany pod tezę - gra i pomysł wyglądają identycznie jak za Koemana, ale że to Barjuan, to trzeba pochwalić za to samo, za co Holender był krytykowany

Tak na prawdę miał tylko jedno zadanie - wygrać wczorajszy mecz w jakimkolwiek stylu, bez stylu, po farfoclu czy po golazzo Luuka. To mu się udało więc zarówno on jak i my możemy być zadowoleni.