Kto oprócz Xaviego ma szansę przejąć Barcelonę?

Julia Cicha

28 października 2021, 13:26

Sport

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Barcelonę przejmie dziś trener tymczasowy, najprawdopodobniej Albert Capellas, a następnie drużynę zacznie prowadzić Xavi Hernández. Mimo to warto poznać inne możliwe opcje, ponieważ obecny sezon w stolicy Katalonii pokazał już, że niczego nie można być pewnym. Nazwiska brane pod uwage to m.in. Ten Hag, Robert Martínez, Andrea Pirlo i Marcelo Gallardo.

Xavi poprowadził już Al-Sadd w stu meczach i zdobył wraz z klubem siedem trofeów. Od sezonu 2018/19 wprowadził w drużynie swój styl gry, a jego bilans spotkań jest bardzo pozytywny – 66 wygranych, 16 remisów i 18 porażek (273 strzelone i 126 straconych goli). Katalończyk nigdy nie ukrywał, że chciałby przejąć Barcelonę, a teraz prawdopodobnie dostanie na to szansę. Na razie jednak nie potwierdzono tego oficjalnie, więc przyjrzyjmy się pokrótce innym kandydatom na stanowisko szkoleniowca Barçy.

W ostatnich miesiącach mówiło się m.in. o Ten Hagu i Roberto Martínezie, ale nie doszło do żadnych konkretnych rozmów. Nie wydaje się też, by chcieli oni opuścić swoje obecne drużyny w środku sezonu. Mimo to są brani pod uwagę, ponieważ ich styl gry pasuje do Barcelony, zależy im na posiadaniu piłki i budowaniu ataków na tej bazie przy równoczesnym agresywnym pressingu po stracie piłki.

Wspomniani dwaj kandydaci mają już spore międzynarodowe doświadczenie, czego z kolei nie można powiedzieć o Andrei Pirlo. Włoch prowadził Juventus przez zaledwie rok, zdobył Superpuchar i Puchar Włoch, ale rozgrywki ligowe zakończył na czwartym miejscu. Mimo to zdaniem Sportu jego styl nie odbiega aż tak bardzo od tego wymaganego w Barcelonie. Ostatnim nazwiskiem wymienianym w mediach jest Marcelo Gallardo. Trener River Plate odniósł w klubie wiele sukcesów, a jego zalety to metodyka taktyka oraz wierność radosnej i atrakcyjnej piłce.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trener z niemiec i budowanie nowej filozofi i budowanie silnego zespolu i fizycznie nie do zajechania . a jak nie to owszem xawi ale dac mu 2 lub 3 na zlozenie zespolu pod styl barcy
« Powrót do wszystkich komentarzy