Carles Puyol: Najlepszy Klasyk? 6:2 na Santiago Bernabéu

Maciej Łoś

23 października 2021, 11:30

LaLiga, Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Carles Puyol w krótkim wideo wypowiedział się na temat jutrzejszego meczu Barcelony z Realem Madryt. Były kapitan Blaugrany najlepiej wspomina spotkanie z sezonu 2008/2009 na Santiago Bernabéu.

- Jeśli miałbym wybrać jeden Klasyk rozegrany przeze mnie, to wskazałbym nasze zwycięstwo 6:2 na Santiago Bernabéu, ze względu na przebieg meczu i rezultat, ale także to, że dzięki tej wygranej praktycznie zdobyliśmy wtedy mistrzostwo Hiszpanii. Dodatkowo zdobyłem jedną z bramek.

- Strzelanie goli było dla mnie czymś nadzwyczajnym, ponieważ bardzo rzadko mi się to udawało. Dlatego właśnie to trafienie na Santiago Bernabéu było dla mnie wyjątkowe. Zdobyłem bramkę na 2:1, w trudnym momencie meczu, dzięki czemu wyszliśmy na prowadzenie.

- Współpraca z Gerardem Piqué? Bardzo szybko znaleźliśmy wspólny język poza boiskiem, co miało wpływ na naszą wspólną grę. To zawodnik o wielkich umiejętnościach, który doskonale rozumie styl Barçy ze względu na to, że wychował się w La Masii. Dla mnie jest jednym z najlepszych stoperów w historii.

- Barcelona Guardioli? To były bez wątpienia najlepsze lata w mojej karierze. Nie tylko ze względu na zdobyte trofea, ale w jaki sposób je wygrywaliśmy. Cieszyliśmy się naszą wspólną grą, to były wspaniałe sezony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem 5-0 to była większa deklasacja, pogrom. Jednak nie będę się z kapitanem kłócił:)

100% się zgadzam z każdym twoim słowem kapitanie!

Brakuje jego charyzmy. Cała drużyna razem wzięta, nie ma takich jaj jak on.

Czekam, aż Carles wróci do klubu na jakieś stanowisko. Prawdziwa legenda dla której zacząłem oglądać LaLigę.