Sergio Agüero: Chcę cieszyć się jutrzejszym Klasykiem

Maciej Łoś

23 października 2021, 12:45

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Sergio Agüero wypowiedział się na temat jutrzejszego Klasyku, w którym będzie miał szansę zadebiutować. Argentyńczyk wspomina, że mecze Barcelony z Realem oglądał już jako junior w swojej ojczyźnie.

Pierwszy Klasyk w karierze: Teraz gdy trafiłem do Barçy, Klasyk nabrał dla mnie nowego znaczenia, dlatego będę go bardzo mocno przeżywał i cieszył się nim. Inaczej ogląda się te mecze będąc zawodnikiem innej drużyny, ale zawsze kibicowałem Barcelonie ze względu na Messiego. Możliwość wygrania tego spotkania jest dla mnie wyjątkowa, ponieważ zwycięstwo pozostawi po sobie wiele wspomnień.

Wspomnienia z dzieciństwa: Oglądałem Klasyki już jako junior w Argentynie. Wiedziałem, że zwycięstwa w tych meczach są bardzo ważne, i brałem to na poważnie. Myślałem też o fanach wygranej drużyny, którzy po meczu zakładali koszulki i wychodzili na ulice, z kolei przegrani nie chcieli za bardzo wychodzić z domu przez jakiś czas. Na to zwracałem uwagę jako młody chłopak, w Argentynie tak się to odczuwało.

Ranga meczu: W Barcelonie widać, jak ważne są Klasyki. Oprócz trzech punktów możemy dać radość naszym kibicom. Wiadomo, że potem trzeba wygrywać kolejne mecze, ale to spotkanie jest wyjątkowe.

Klucz do zwycięstwa: Nie lubię bawić się w trenera, ponieważ od tego jest nasz szkoleniowiec, ale uważam, że kluczem do wygrania w Klasyku jest wykorzystywanie swoich okazji. To jest najważniejsze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Klasyk niech cieszy nas :)