Eduard Romeu: Nie wykluczamy referendum ws. Espai Barca

Julia Cicha

18 października 2021, 13:06

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

Wiceprezydent FC Barcelony Eduard Romeu był dziś rano gościem RAC1 i opowiedział o wczorajszym zgromadzeniu socios compromisarios, które zostało przerwane i będzie dokończone w najbliższą sobotę. Nie wykluczył też możliwości organizacji referendum ws. Espai Barca.

- Nie przewidywaliśmy przerwania zgromadzenia. Zostało ono zorganizowane w trakcie pandemii, więc nie mogliśmy zaoferować ludziom jedzenia, a wstawanie z miejsc było możliwe tylko do łazienki. Wiedzieliśmy, że zgromadzenie będzie długie, ale nie sądziliśmy, że aż tak. Duża liczba pytań na początku wydłużyła wszystko, pokazując, że jesteśmy dynamicznym klubem. Gdybyśmy zaczęli o 9 rano, ludzie umarliby z głodu.

- Improwizowaliśmy w biegu. Statut mówi, że trzeba dokończyć zgromadzenie w ciągu 15 dni. Chcielibyśmy zrobić to w naszych obiektach, ale mamy wiele sekcji i niektóre z nich zajmują Palau Blaugrana. Z tego powodu przeniesiemy się do Sant Jordi Club, choć możemy poszukać innych opcji.

- Według statutu kredyt na Espai Barça musi zatwierdzić zgromadzenie socios. My jednak chcemy jak największej transparentności, weźmiemy pod uwagę możliwość organizacji referendum. Chcemy jedynie zacząć działania w celu zarządzania finansowaniem. Bez tego nie może dojść do referendum.

- Jeśli problemem jest kwota, to przecież nie możemy prosić o zatwierdzenie 600 mln, by później jednak wydać 1,5 mld. Prosimy o umożliwienie sfinansowania projektu, później będzie można organizować referendum. Z tym czulibyśmy się dobrze.

- Nie wiem, czy można podważyć ważność zgromadzenia, ponieważ zostało przerwane. Jeśli ktoś będzie mógł nam utrudnić życie, to zrobi to. Widać to w słowach Bartomeu, który nie zachował się dobrze i zrujnował finanse. W jego działaniach były pułapki inżynierii finansowej, by spełnić wymogi, które powodowały złe zarządzanie, a konsekwencje ponoszą inni. Chcę myśleć, że nikt nie przywłaszczał sobie pieniędzy, ale jeśli tak było, poniesie konsekwencje.

- Wielu socios poprosiło o zawieszenie karnetów z powodu pandemii i kryzysu, do tego brakuje turystów i Seient Lluire. Mamy nadzieję, że na El Clásico Camp Nou się zapełni.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte