• 5' Jose Gaya
  • Barcelona pokonała Valencię 3:1 po niezłym meczu całego zespołu
  • Bramki dla gospodarzy zdobyli Fati, Memphis po rzucie karnym oraz Coutinho
  • Jedyne trafienie dla Valencii zanotował José Gaya

Spotkania po przerwach reprezentacyjnych zawsze są trudne. Dla gospodarzy poziom trudności już dawno wzrósł jednak dramatycznie i niezależnie od okoliczności - w pojedynku z Valencią liczyły się tylko trzy punkty. Ronald Koeman trochę zaskoczył składem, wystawiając Desta na skrzydle i cofając Roberto na pozycję prawego obrońcy. Od pierwszej minuty wyszedł także Ansu Fati, a kolejną szanse otrzymał Gavi.

Barcelona rozpoczęła spotkanie słabo, bo od dwóch kolejnych strat na własnej połowie, których jednak Valencia nie zdołała przekuć w groźną akcję. W odpowiedzi dobry kontratak zakończył strzałem Ansu Fati, ale został dobrze zablokowany. To Valencia wyszła jednak na prowadzenie chwilę później, po tym jak José Gaya pokonał Ter Stegena strzałem z dystansu. W 10. minucie blisko gola był Dest, jednak szybsi byli obrońcy i przerwali dośrodkowanie Alby. W 13. minucie już wpadło. Ansu Fati huknął zza szesnastki po odegraniu Depaya i było 1:1. Gra się wyrównała, ale brakowało precyzji w akcjach ofensywnych. Bardzo wysoko ustawiony Dest starał się rozciągać grę zespołu. Bardzo aktywny i agresywny był także Gavi.

W 25. minucie na bramkę uderzył Guedes, ale na szczęście dla Barcelony niecelnie. W pole karne dwukrotnie wdzierał się Fati, w obu przypadkach bez sukcesu. W 40. minucie Barcelona rozegrała świetną akcję, po której wychodzący do dośrodkowania Ansu został zaatakowany od tyłu i Manzano nie miał wątpliwości - żółta kartka dla Gayi oraz rzut karny! Jedenastkę na gola zamienił Memphis Depay. Przed przerwą Valencia jeszcze zaatakowała i miała okazję po faulu Desta przed polem karnym. Zagrożenia pod bramką Ter Stegena jednak już nie było i to gospodarze schodzili do szatni prowadząc.

W drugą połowa lepiej weszła Barcelona. W 50. minucie świetnie wpadł w pole karne Dest, wymienił piłkę z Depayem i odegrał do Fatiego, a ten od razu uderzył na bramkę, niestety niecelnie. Odpowiedź Valencii była bardzo konkretna - Guedes dograł do Solera, który trafił w słupek. W 57. minucie Ter Stegen dobrze interweniował po silnym strzale Guedesa i był to jasny sygnał, że zaczyna zarysowywać się przewaga Valencii. Goście zyskali przewagę w środku pola i potrafili dłużej utrzymać się przy piłce. Ronald Koeman szybko zareagował i w 59. minucie wpuścił na boisko Coutinho w miejsce Ansu Fatiego.

W 78. minucie znakomitą akcję przeprowadził Carlos Soler, ale ostatecznie Piqué wybił piłkę z pola karnego. W odpowiedzi ruszył Dest, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę. Chwilę później w polu karnym znalazł się Coutinho, niestety został zablokowany. Valencia odpowiedziała strzałem Maxiego z rzutu wolnego, na szczęście niecelnym. Wreszcie w 85. minucie Barcelona zdołała wypracować okazję bramkową - Dest znakomicie wypatrzył dobrze ustawionego Coutinho, a Brazylijczyk się nie pomylił i podwyższył prowadzenie. Chwilę później po indywidualnej akcji Depaya szansę na drugie trafienie miał Coutinho, tym razem jednak chybił w trudnej sytuacji.

W samej końcówce z dystansu uderzył jeszcze Alba, ale piłka minęła słupek. Kolejna kontra została natomiast zatrzymana przez obrońców, a sędzia zakończył spotkanie chwilę później. Barcelona wygrała ważne spotkanie i zyskała trochę pewności siebie przed bardzo ważnymi meczami z Dynamem i Realem Madryt. Swoją klasę potwierdził Ansu Fati, potencjał znów pokazał Gavi, a w końcówce spotkania na placu gry pojawił się też Agüero. Nawet Dest wystawiony dziś na skrzydle pokazał się z bardzo dobrej strony. Teraz czas na Ligę Mistrzów.

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto (min. 71, Mingueza), Éric García, Piqué, Alba - Busquets, Frenkie de Jong, Gavi (min. 71, Nico) - Dest (min. 87, Agüero), Memphis Depay, Ansu Fati (min. 59, Coutinho)

Valencia: Cillessen - Foulquier (min. 75, Musah) , Paulista, Diakhaby, Gaya - Soler, Wass, Guillamón (min. 86, Costa), Duro (min. 59, Marcos André) - Guedes (min. 75, Denis Czeryszew), Maxi Gómez (min. 86, Manu Vallejo)

Oby nie było tak że zagrali lepiej bo mieli w pamięci co im trenerzy reprezentacji nakładli

Po okresie złych wyników Barcelony nareszcie doczekaliśmy się pewnego zwycięstwa naszej drużyny z niezłym stylem gry w tle. Bardzo podobała mi się wczorajsza współpraca Depaya z Fatim. Miło oglądało się jak obaj Panowie wzajemnie się uzupełniają. Widać było również niezłe zrozumienie między nimi. Cieszy fakt, że numer dziesięć na koszulce nie ciąży naszemu zawodnikowi a on po prostu robi swoje co bardzo cieszy. Warto również wyróżnić występ Desta ,który hasał jak szalony na skrzydle. Swój wkład do pomocy wniósł również młody Gavi. Niestety mimo gry na swojej nominalnej pozycji Roberto brakowało mi go wczoraj na boisku. Hiszpan musi się spiąć bo jeśli nadal będzie prezentował się tak bezproduktywne to nie widzę dla niego miejsca w wyjściowej jedenastce Barcelony. Trochę żałuję, że Koeman nie dał wczoraj więcej minut Agüero na którego debiut tak czekałem, ale w pełni to rozumiem biorąc pod uwagę jego powrót po kontuzji. Miejmy nadzieję, że wczorajsze zwycięstwo to dobry prognostyk przed kolejnym ważnymi spotkaniami z Dynamo czy Realem. Oczywiście nie ma co popadać w zbytni hurraoptymizm Zobaczymy co przyniosą nam kolejne spotkania? Na razie cieszmy się z wczorajszego zwycięstwa z solidnym rywalem.
VEB!

Większość z was mocno narzeka na Roberto, uważam że przesadnie ale fakt, chłopak ostatnio nie dojeżdża z poziomem gry. Jednak mam takie pytanie, w czym lepszy jest od niego Mingueza przez tak wielu tutaj chwalony? Dla mnie są podobni, po prostu jałowi, obaj nie mają piłkarskich atutów czy to w grze do przodu, w obronie czy fizycznych ale są traktowani całkiem odmiennie.

Gol cou masakra. Gość przyjął jak amator, piłka mu się odbiła.. Ale kto ma szczęście wiemy. A co obrońcy zrobili..

Dwumecz z Dynamem Kijów zweryfikuje o co gra Barca w tym sezonie

Cieszy zwycięstwo ale poziom nadal słaby nic się nie zmieniło od meczu z Levante.

Pozdro dla zalosnych kibicow skreslajacych trenera po 2 slabszych meczach :)

Alves mimo wieku byłby lepszy od Roberto, fajnie mogłaby wyglądać prawa strona Alves razem z Destem, w ofensywie na pewno super, ale ciekawe jak z defensywą byśmy stali na prawej stronie

Wreszcie dobry mecz Barcelony . Drużyna dobrze zareagowała na ostatnie niepowodzenia i zasłużenie wygrała ten mecz . Mega mi się podobał Dest na tym prawym skrzydle być może to jest dla niego lepsze miejsce do grania a nie prawa obrona gdzie w defensywie czasami jest strasznie ogrywany . Fati co gość uderzy na bramkę to gol ma świetnie ułożoną prawą nogę nie jest jeszcze w 100 % przygotowany na granie 90 min ale to przyjdzie z czasem . Cieszy również bramką Coutinho chyba z rok bramki nie strzelił i wreszcie się udało oby to go choć trochę odblokowało .

Fart i tyle. Fati odmieni Barcę, ma mega talent 10 zadłużona, wierzę w niego :)

Dobić zwierze,a nie czekać aż wstanie i cię zeżre

Ten gol Coutinho może przywróci mu wiarę we własne umiejętności, bo ma nie małe.

Świetnie że 3 punkty. Martwi mnie jednak brak progresu naszego trenera. Bazujemy wyłącznie na indywidualnościach, formacje są zagubione, nie ma automatyczność. Wyglądamy na drużynę która zaczyna że sobą grać. Oby kontuzje nas oszczędzały bo Keoman drużyny nie stworzy więc te największe indywidualności muszą ten sezon dowieść.

Cieszę się że Coutinho strzelił brameczke :) Lubie gościa i chciałbym żeby wrócił do dobrej formy bo to dobry piłkarz.

Cieszę się, bo nareszcie wygrywamy, a Valencia całkiem dobrze dzisiaj grała. Martwi mnie trochę Depay, zaczął zajebiscie a teraz gra jak na hamulcu.

Nie wiem czy wy tez to widzicie ale nasze linie obrony, pomocy i ataku wogole nie wyglądają jak żadne ustawienia, wszyscy tak trochę biegają gdzie chcą i próbują być „10tka” barcy, czasami to wyglada bez pomysłu.

Miłe zaskoczenia taki mecz. Fati w ataku w pierwszej połowie robił dużą różnicę. Bramka perfekscja. Jego miejsce. Pique dobre zawody, gdzie Maxi uderzył Go dwa razy w twarz a Gil pokazuje , że w walce przypadkowo głową się zderzyli.
Alba dużo ciekawych podań w ofensywie ale w obronie mega błędy. Eric według mnie brak dynamiki.
Busi po kadrze nadal w formie.
Franki dopiero w drugiej połowie kilka ciekawych rajdów z piłką.
Coutinho z bramką to cieszy może zacznie zyskiwać pewność widać, że drużyna Go mocno wspiera.
Ter dobra gra i według mnie szczęśliwa obrona strzału Gonzalo.

Ważne 3 punkty po fajnym meczu. Ostatni taki to pierwsz kolejka.

Agresywny to chyba najlepsze określenie stylu gry Gaviego

Jak ta maszynka się zazębi to nie bedzie aż tak zły sezon jak się wydaje, trzeba jeszcze to wyjście z grupy wyszarpać w LM.
Co do skrajnych opinii na temat Depaya (widziałem opinie ze najsłabszy na boisku) to nie wiem czy za wysokie oczekiwania czy co, ale głupoty piszecie :)

Elegancko!
Fati kocur, Gavi rewelacja, co Dest zrobił przy trzeciej bramce to palce lizać. Tylko Roberto na swoim poziomie, ale widać jak ta drużyna mentalnie się odbudowała.

Czekam na Dynamo :-)

wyłączyłem zanim zobaczyłem kto był man of the match, może mnie ktoś oświecić kogo wybrali? Jakoś lubuję się w takich statystykach :D

Roberto to w ogóle grał dzisiaj? :D

Oby to był początek powrotu Barcy na normalne tory. I w sprawach organizacyjnych omawianych przed meczem, i w sprawach czysto piłkarskich.

Czekej czekej kiery to godoł że Ter Stegen nas nie ratuje??

Koeman przed golem Coutinho miał ciśnienie 200/100 po golu unormowalo się na 130/80

Najlepszy zawodnik Barcy to pique. Depay zagrał dzisiaj najsłabszy mecz. Alba walczył ale bramka na jego konto. Ansu bardzo ładny strzał. Za Roberto dzisiaj mógł zagrać od początku Oscar. Jeszcze w obronie dużo nieporozumienia zdarza się zawodnikom. Oby z meczu na mecz było już tylko lepiej

Jest na prawdę ok, coutinho dziś pograł troche w środku pola bliżej lewej strony i wyglądało to o niebo lepiej. To nie jest skrzydłowy.
Nic tylko czekać na dembele, młodzi z meczu na mecz duży progres.

Czy ktoś może podać jaka dzisiaj była frekwencja na CampNou?

W końcu gra się mogła podobać. Bardzo dobra zmiana Coutinho. Mam nadzieje że to właśnie był przełomowy mecz. Vamos Barca!!!

A Umtiti to po co siedzi na ławce ? Tylko miejsce zajmuje

Bardzo ważne 3pkt!!

Do boju Barco!!

Cieszmy sie z kazdej bramki, zwyciestwa.
Dobry występ FC Barcelony!!
Fati, Depay, Ter Stegen, Pique, Dest, Coutinho na plus.
Visca el Barca!!

Jak powiedzieli w ElevenSports? "Powiew optymizmu"? Chyba wypada się zgodzić. Nieźle się oglądało.

Ależ mi dzisiaj nasi zaimponowali, git

Pique na prawdę dobry mecz :D czyści dziś dużo akcji

Powiew optymizmu. Za tydzien egzamin.

Dest co porobił ;o się podbudował po tym zgrupowaniu Reprezentacji ! :D Aguero!! :D

Aguero by wprowadził

Golllllllll ;) coutinhooo !!!

Fajnie, że udało się strzelić 3cią bramkę. Brawa dla Desta za pójście do końca.

Dobrze ze strzelił bo już nie mogłem patrzeć na niego

sie nie dziwie ze Busi sie wkurzyl, musi od tylu atakwoac bo obroncy stoja i sie patrza

Jeżeli Laporta dziś nie wykona telefonu do Alvesa to będzie frajerem jak ich mało

Aguero dostał kontuzji na rozgrzewce że rudy go nie wprowadza? Na co on czeka zaraz będzie remis

Ale ten Dest jest wkurzający.

Brakuje Dembele na tej lewej stronie bo dest zagubiony tam jest

Defensywa to jest dramat

Pique przeżywa jakby dostał cegłą w głowę, przydałby się Puyol który by go podniósł i powiedział przestań histeryzować tylko graj

Cienias nic nie wnoszący w końcu zszedł, dali mu pojedyncze brawa żeby znów nie płakał

Memphis słabo, bardzo dużo strat. Nie radzi sobie zupełnie na środku ataku. Musi koniecznie być wystawiany na skrzydle.

Dawać Aguero bo tam bez Fatiego śpi ten atak a dobrze by było strzelić trzecia bramę dla pewności

Zajebiście brońmy wyniku, ku......wa dramat !!!