Sport: Bracia staną naprzeciwko siebie w sobotnim El Clásico rezerw

Maciej Łoś

14 października 2021, 19:45

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Iamges

W najbliższą sobotę odbędzie się mecz rezerw Realu Madryt i Barcelony. Naprzeciwko siebie staną dwaj bracia - Óscar i Antonio Aranda. Pierwszy z nich jest najlepszym strzelcem Królewskich, a drugi zdobył ostatnio swoją debiutancką bramkę.

Mecz rezerw Realu i Barcelony pierwotnie miał odbyć się w niedzielne południe, ale RFEF zdecydowała się przenieść spotkanie na godzinę 21:00 w sobotę. Jednym z najciekawszych smaczków tego pojedynków będzie starcie dwóch braci.

Óscar Aranda trafił do zespołu Juvenil C Realu Madryt w 2018 roku. Jest zawodnikiem bardziej usposobionym ofensywnie niż jego brat. Jego idolem jest Cristiano Ronaldo. Po zwycięstwie w UEFA Youth League Óscar został powołany przez Zinedine'a Zidane'a na mecz pierwszej drużyny z Villarrealem. Obecnie jest fundamentem rezerw Królewskich, a do tej pory ma na swoim koncie trzy trafienia w lidze, najwięcej z całego zespołu. Do tej pory przebywał na boisku w tym sezonie przez 532 minuty.

Trochę inaczej toczy się kariera Antonio, który w tym sezonie trafił za darmo do rezerw Barcelony z Granady. W pierwszym zespole klubu z Andaluzji wystąpił w Copa del Rey, był także powoływany na mecze Ligi Europy. Jego obecna klauzula wykupu wynosi 50 milionów euro. 21-latek ma dobrą technikę, a trener Sergi Barjuan próbował go już na różnych pozycjach, ale najlepiej radzi sobie jako lewy skrzydłowy, podobnie jak jego brat. Często zaczyna w pierwszym składzie, ale z różnych przyczyn nie kończył meczów. Bardzo dobrze pokazał się w spotkaniu z Andorrą, w którym trafił do siatki i otworzył wynik.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To nie pierwszy raz kiedy taka sytuacja ma miejsce. Kilka sezonów wstecz dla rezerw FCB zagrał David Babubski, a w barwach Realu wystąpił jego młodszy brat Dorian.

https://www.instagram.com/fcbwrzesien_collection/

Zapraszam :)

"Często zaczyna w pierwszym składzie, ale z różnych przyczyn nie kończył meczów" można to jakoś rozwinąć? Łapie często jakieś urazy, kontuzje? Być może jest słaby i dlatego jest zmieniany a być może zespół łapie jakieś głupie kartki lub zmienia ustawienie i trzeba go zmienić bo nie pasuje wtedy do ustawienia?
Panie Redaktorze czekam na wyjaśnienie.

To juz nie sa bracia. Nie jest wina Antonio, ze mial brata patola.

Redaktorze Łoś: "naprzeciwko".

Jeden strzela gola co 177min a drugi strzelił dopiero pierwszego, a to wszystko w 3 lidze hiszpańskiej. Raczej nic nadzwyczajnego

Bracia powinni stać po jednej bordowo granatowej stronie,