Media: Pedri doszedł do porozumienia z Barceloną ws. nowego kontraktu [Aktualizacja 13:45]

Dariusz Maruszczak

13 października 2021, 08:45

Sport

49 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, pierwszym z młodych piłkarzy Barcelony, którzy przedłużą kontrakt z klubem, ma być Pedri. Porozumienie Kanaryjczyka z Blaugraną jest już niemal sfinalizowane.

Zgodnie z tymi doniesieniami Pedri zwiąże się z Barceloną do 2026 roku, ale będzie opcja prolongaty współpracy o jeszcze jeden sezon. Klauzula odejścia zawodnika ma być wyższa niż obecnie ustalone 400 milionów euro. Operacja znajduje się w końcowej fazie, a porozumienie jest już praktycznie całkowite i może zostać przypieczętowane w czwartek lub w piątek. Do oficjalnego ogłoszenia przedłużenia umowy doszłoby w takiej sytuacji jeszcze przed zgromadzeniem socios compromisarios.

Nowy kontrakt Pedriego będzie oznaczał dla niego znaczący wzrost zarobków, mimo trudnej sytuacji finansowej Barcelony. Klub zdecydował się jednak na ten wysiłek ze względu na perspektywy 18-latka w zespole, a także fakt, że był jednym z najsłabiej opłacanych graczy pierwszej drużyny. Nie ulega wątpliwości, że Pedri pokazał zdolność do rywalizacji na wysokim poziomie, a jego wartość w ciągu ostatniego roku wzrosła, na co złożyły się również sukcesy w reprezentacji Hiszpanii.

Według Sportu stanowiska klubu i piłkarza bardzo szybko się zbliżyły, a po stronie Pedriego była całkowita chęć związania się z Barceloną. Dla Blaugrany podpisywanie długich kontraktów z utalentowanymi piłkarzami jest obecnie jednym z jej głównych celów, zwłaszcza przy problemach ze sprowadzaniem wartościowych graczy. Ma to być podstawa do budowy drużyny w kolejnych latach, która będzie uzupełniana przez obcokrajowców o wysokiej jakości. Dlatego też Barça zamierza w najbliższych tygodniach przedłużyć współpracę również z Ansu Fatim, Ronaldem Araujo czy Gavim.

Aktualizacja 

13:35 Jak podaje Toni Juanmarti ze Sportu, Barcelona i Pedri ostatecznie doszli do porozumienia ws. przedłużenia kontraktu do 2026 roku i zostanie to oficjalnie ogłoszone w piątek. Dla klubu jest to bardzo ważna wiadomość, dlatego planowane jest zorganizowanie konferencji prasowej z udziałem pomocnika. Informacje potwierdza Fabrizio Romano, który dodaje, że klauzula odejścia Pedriego będzie wynosić miliard euro. Będzie to najwyższa taka klauzula w historii Blaugrany.

13:45 Według portalu Goal.com podwyżka zarobków Pedriego oznacza, że w hierarchii płacowej zespołu będzie on teraz na szczeblu "średnio-wysokim" po tym, jak był jednym z najgorzej zarabiających zawodników.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja się niestety z większością wypowiedzi nie zgadzam. Mamy klasowego pomocnika o którego musimy dbać - zarówno o to by dobrze się czuł w klubie jak i sportowo, żeby go nie zajechać w 2 sezony. Nie jestem za tym, żeby mu dawać niewiadomo jaką pensję w wieku lat 18 bo za 3-4 sezony nie będzie wiadomo jaką pensję mu proponować. Jeśli jednak byłaby progresywna z sezonu na sezon to dla mnie ok. Odgrywa ważną rolę w zespole to i pensja powinna odpowiadać tej roli. Nie należy jego kontraktu odkładać do następnego sezonu bo to byłby rok do końca kontraktu. Podobnie z Ansu, tym bardziej, że za rok kończy mu się kontrakt

"klauzula odejścia Pedriego będzie wynosić miliard euro"
To jakiś żart? Czy może inflacja w Hiszpanii jest 100x większa niż w Polsce? :)
Ta kwota to kompletny absurd, chyba ze jest wstawiona tak wysoka by od niej liczyć zarobki, prowizje?

mimo, iż oglądam piłkę od 30 lat to nie znam się na niej tak jak piłkarscy eksperci, którzy się nim zachwycają i pewnie mają rację, ale... osobiście dla mnie to pomocnik jakich wielu, mało prostopadłych podań posyła, bardzo mało strzela, więc dwóch najważniejszych atutów póki co jak dla mnie nie pokazał, na plus jego młodość i umiejętność utrzymania się przy piłce, waleczny w obronie, ale wielu takich, no nie wiem, czas pokaże czy pokaże coś więcej

Podejrzewam, że pensja Pedriego będzie rosła z sezonu na sezon przy spełnieniu min. rozegranych spotkań.
Bardzo dobry ruch zarządu.

Wydaje mi się ze to nie jest przedłużenie umowy, tylko zwiększenie zarobków piłkarza. Rozumiem, że Pedri zasługiwał na więcej, ale równie dobrze można to było zrobić w przyszłym roku. Podobnie jak z Araujo.

Ludzie piszący o 2mln euro chyba żyją w innym świecie. Ktoś o takim potencjale (potwierdzonym grą w lidze i reprze) miałby związać się na 5 lat z klauzulą ponad 500 mln i pensją 2mln do 25 roku życia? Puknijcie się w głowy.

Znaczący wzrost zarobków _widać docenili jego piekna bramkę z mistrzostw Europy

Co to znaczy "znaczący wzrost zarobków"? Parę lat temu znaczący wzrost zarobków otrzymał będący w świetnej dyspozycji Umtiti. Do tej pory z nim się bujamy, gdy zanotował gwałtowny regres nieadekwatny do zarobków :)

Szczebel średnio wysoki dla 18latka? Luuuudzie a Moribie nie chcieli dać 2mln (i dobrze)

Pytanie o jakim wynagrodzeniu mowa, już od dawna czekam na informacje o nowej hierarchii płacowej, dużo niższej niż dotychczas. Młodziak jak dostał więcej niż 2mln euro netto rocznie to rzeczywiście nie wiele nauczyły nas błędy poprzedniego zarządu.

Ja tylko mam nadzieję, że zaraz nie ogłoszą jego nowych zarobków na poziomie 5-7 mln euro rocznie... Bo jeśli tak, to znaczy, że nie nauczyliśmy się nic z ostatnich 5 lat.

Romano na IG pisze o miliardzie euro klauzuli odstępnego

Po raz 847827836884

Nie uwierzę puki nie zobaczę. Laporta to pisowski klamca

Suuuuper news z rana! Trzeba się trzymać tych młodzików. Tylko jeszcze kogoś, kto to wszystko ogarnie ;)