Deco nowym skautem FC Barcelony w Brazylii

Mateusz Doniec

9 października 2021, 10:30

As

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz FC Barcelony Deco jest od niedawna odpowiedzialny za przegląd brazylijskiego rynku transferowego. Portugalczyk zastąpił na stanowisku kontrowersyjnego André Cury’ego.

Anderson Luis de Souza, znany jako Deco, wraca do FC Barcelony. Zawodnik Blaugrany w latach 2004-2008 jest nowym szefem skautingu w Brazylii. 44-latek zastąpił na stanowisku André Cury’ego, kontrowersyjnego agenta ery Bartomeu, który został zwolniony za rzekome nieprawidłowości przy zawieraniu umów.

Deco ma pełne zaufanie zarówno Joana Laporty, który był również prezydentem za czasów gry Portugalczyka na Camp Nou, jak i Mateu Alemany’ego, któremu przesyła raporty, oraz Jordiego Cruyffa, szefa międzynarodowego skautingu. Były pomocnik aktywnie uczestniczył w kampanii wyborczej Joana Laporty, wyrażając w formie wideo poparcie dla aktualnego prezydenta.

Deco doskonale zna brazylijski rynek, ponieważ urodził się w São Paulo, gdzie rozpoczęła się jego kariera piłkarska. Później trafił do Corinthians, skąd przeszedł do FC Porto prowadzonego przez José Mourinho. Z portugalskim klubem wygrał Ligę Mistrzów, po czym udał się do Barcelony, z którą powtórzył ten sukces. Po objęciu przez Pepa Guardiolę stanowiska trenera pierwszej drużyny, Deco odszedł do Chelsea, a następnie wrócił do ligi brazylijskiej, podpisując umowę z Fluminense, gdzie zakończył karierę w 2013 roku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

lepszy człowiek Laporty niż tego trolla Bartomeu

Oby odkrył jakiegoś Ronaldinho :P

"Deco doskonale zna brazylijski rynek, ponieważ urodził się w São Paulo, gdzie rozpoczęła się jego kariera piłkarska." - tym tokiem myślenia ja powinienem doskonale znać polski rynek piłki ręcznej, bo się urodziłem w Polsce i w nią grałem XD Pominę już fakt, że od czasów jego narodzin i początków kariery rynek brazylijski zmienił się przynajmniej 2/3 razy.

Jak to w Barcelonie - nie zatrudnia się ekspertów w swojej dziedzinie tylko osoby, które coś pograły i mają DNA

Zobaczymy czy z tej mąki będzie chleb czy tez drugi Abidal, ze więcej strat niż korzyści