Jordi Mestre: Ronald Koeman jest traktowany niesprawiedliwie

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 21:30

Sin Concesiones

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Były wiceprezydent Barcelony Jordi Mestre został zaproszony do programu „Sin Concesiones”, w którym stwierdził, że obecne władze klubu źle traktują Ronalda Koemana. Były członek zarządu Bartomeu, który w 2019 roku podał się do dymisji, bronił również decyzji o sprowadzeniu Dembélé czy Coutinho.

– Traktowanie Koemana jest niesprawiedliwe. Jeśli nie jesteś z niego zadowolony, nie ogłaszasz tego publicznie. Pracujesz, aby znaleźć jego zastępcę, i go zwalniasz. Dzisiejsza reakcja Koemana to sygnał: „mam tego po dziurki w nosie”. To, co powiedział, nie było jego zadaniem, powinien to powiedzieć ktoś z dyrekcji sportowej – uważa Mestre.

Były wiceprezydent ma też inne zarzuty do obecnych władz. – Ton Laporty jest dość pokojowy. Nie mogę powiedzieć tego samego o niektórych jego towarzyszach z zarządu. Podlegli Laporty są odpowiedzialni za dolewanie oliwy do ognia. Ani Bartomeu, ani ja, ani zarząd nie tworzyliśmy składów ani nie rozgrywaliśmy meczów.

Mestre bronił decyzji podjętych przez poprzedni zarząd. – Kiedy przedłużaliśmy kontrakty z weteranami lub gdy sprowadzaliśmy Coutinho lub Dembélé, nikt tego nie krytykował, wszystkim wydawało się to dobre. Ceny wystrzeliły z powodu Neymara. Futbol oszalał. Messi nigdy nie warunkował naszych decyzji sportowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak by to Braun powiedział "będziesz pan wisiał"

Szanowna Redakcjo - nie publikujcie wypowiedzi i artykułów o całej tej szajce. Chyba, że będą dotyczyły terminu wypłaty przez nich odszkodowania dla klubu ale ile mają do odsiadki. To, że mają czelność wypowiadać się na temat klubu (i co gorsza robić jakieś oceny) to jest szczyt wszystkiego

Oni potrafili tylko przepier***** pieniądze :/

A niech śpierdala ten burak do bartomeu bo tylko potrafili zniszczyć ten klub

Kto temu karakanowi udzielił głosu? Jeśli był w zarządzie Bar-tfu-meu?

Szok ale Carlo tam widzę robo robotę

Kto ogląda Real tam rezerwy grają i to bardzo dobrze

O matko, po takim pocałunku jutro zwolnienie Koemana, nawet bez trenera

"gdy sprowadzaliśmy Coutinho lub Dembélé, nikt tego nie krytykował, wszystkim wydawało się to dobre."

Zgadzam się z tym w 100%. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw jaki mamy obecnie i wtedy to były MEGA trasfery z niemal zerowym ryzykiem niewypału. Teraz po fakcie cała wina spada na były zarząd, że ten nie przewidział przyszłości. Niestety ale tego zarzucić im nie można, bo Dembele kiedy do nas przechodził to był lepszy niż Mbappe, a Couthino najlepszym piłkarzem PPL. Wyszło jak wyszło, po prostu pech.

No takiej kaszany jak narobił ten zarząd to chyba już nikt nie narobi więc lepiej niech stuli ry.

To jest prawda, ale ten Pan, ani pozostali członkowie tego zarządu nie powinni się nawet wypowiadać. Wszystko co się dzieje teraz, dzieje się przez ich nieudolność. I on nie mówi tego w obronie Koemana, tylko po to żeby atakować nowy zarząd. Takiej obrony, po części dla własnej korzyści, nikt nie potrzebuje. Wiem, że on odszedł ciut wcześniej, ale zło w Barcelonie nie zaczęło się 2,3 czy 4 lata temu, a znacznie wcześniej.

Bartomeu i jego zarząd też jest traktowany niesprawiedliwie, bo powinni zostać dawno pociągnięci do odpowiedzialności za swoje... zbrodnie! Ale jakoś nie płaczą z tego powodu.

Taka prawda - "Pracujesz, aby znaleźć jego zastępcę i go zwalniasz". Nie ma sensu tygodniami czy miesiącami ciągnąć tej szopki tylko po to aby odwrócić uwagę od tego co robi zarząd, a właściwie tego czego nie zrobił a powinien latem...

I ma racje tym bardziej ,że Lapcio przed sezonem osłabił kadre.

Mestre bronił decyzji podjętych przez poprzedni zarząd.
Że on nie boi się wyjść z domu a co dopiero publicznie bronic poprzedniego zarządu
Nie ma chłop za grosz wstydu!!!