Barcelona przystąpi do meczu z Cádizem bez lewego obrońcy

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 11:47

Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Zastępca Jordiego Alby w meczu z Granadą Alejandro Balde doznał kontuzji i nie będzie mógł wystąpić w najbliższych spotkaniach Barcelony. Wszystko wskazuje na to, że Katalończycy przystąpią do pojedynku z Cádizem bez jakiegokolwiek lewego obrońcy.

Jordi Alba trenuje indywidualnie na murawie, ale na jego powrót Barça będzie musiała jeszcze poczekać. Ronald Koeman musi więc załatać kolejną dziurę w zespole. Obecnie wydaje się, że może ją wypełnić Sergiño Dest. To właśnie Amerykanin po zejściu Balde w ostatnim starciu przeniósł się na lewą flankę, gdzie mimo częstego przekładania piłki na prawą nogę był bardzo aktywny w ofensywie. Dla 20-latka gra na tej pozycji nie będzie nowością, ponieważ zdarzało mu się występować w tej roli w reprezentacji i w Ajaksie.

W konfrontacji z Granadą miejsce Desta na prawej obronie zajął Oscar Mingueza, a Koeman może znów zastosować taki wariant. Wychowanek wykazywał odpowiednie zaangażowanie, a w swojej karierze często był przesuwany na tę pozycję. Mingueza mógłby stanowić także opcję na lewej stronie defensywy. Sport przypomina w tym kontekście, że Koeman po raz pierwszy oglądał 22-latka na żywo właśnie w tej roli w meczu Barcelony B z Nàstikiem. Obrońca przekonał Holendra na tyle, że szkoleniowiec dał mu szansę w pierwszej drużynie.

Kolejnym wariantem może być postawienie na Sergiego Roberto. W spotkaniu z Granadą 29-latek zagrał w środku pola, a Sport uważa, że Koeman może znów zdecydować się na takie rozwiązanie. Poniedziałkowe starcie nie było jednak udane, także pod względem gry w środku pola, więc możliwe, że trener zmieni zestawienie drugiej linii. Kataloński dziennik nie wyklucza nawet innej opcji - ustawienia z trójką środkowych obrońców, co dałoby głównemu kandydatowi do gry Destowi więcej swobody w ofensywie. Zobaczymy, czy powołanie na mecz z Cádizem otrzymają Arnau Sola lub Moussa Ndiaye z Barcelony B.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tyle tej kasy wpakował się w ostatnich latach w defensywę i dalej kuleje ....

@hazo428 Na kogo wpakowali tyle kasy?
« Powrót do wszystkich komentarzy