Media: Przedłużenie umowy Sergiego Roberto jest już przesądzone

Julia Cicha

17 września 2021, 17:15

AS, Sport

32 komentarze

Fot. Getty Images

Sergi Roberto został ostatnio wygwizdany przez kibiców, co mocno go dotknęło i sprowokowało Gerarda Piqué oraz Ronalda Koemana do wystąpienia w jego obronie. Jak podaje AS, te wydarzenia nie wpłyną jednak na przedłużenie umowy wychowanka, które jest już praktycznie domknięte.

Potwierdził to Eduard Romeu, który na antenie RAC1 powiedział, że przedłużenie kontraktu jest według niego przesądzone. – Szczerze mówiąc, nie rozumiem, dlaczego gwizdano na Roberto. Zapytałem o to kolegę z zarządu. Sergi Roberto jest jednym z bohaterów. Nie rozumiem tego, takie działanie jest błędem. On mocno się wysilił i trzeba to przyznać – wiceprezydent dołączył do grona osób broniących Katalończyka.

AS podaje, że planowano ogłosić przedłużenie umowy w tym tygodniu, ale nieprzyjemne wydarzenia mogły wywołać pewne opóźnienie. Sergi podpisze jednak kontrakt, a klub wierzy, że kibice przemyślą swoje zachowanie. Równocześnie Sport pisze dziś, że Roberto ma nadzieję na stałe powrócić do linii pomocy i przestać występować z boku obrony. Koeman sam przyznał, że prawa strona defensywy nie jest jego nominalną pozycją.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Takimi ruchami ten Klub upada na dno . Kiedyś po pół roku już by go nie było. Teraz te drzewo jest jednym z kapitanów. Facet bez charyzmy

Przeczytałem "Przedłużenie umowy Sergiego Roberto jest już przesAdzone".
konto usunięte

jako rezerwowy i tylko środkowy pomocnik to jasne że tak na pewno da wiecej niz puig gavi czy inne małolaty

Miałem szczęście(?)/ nieszczęście(?) oglądać mecz z Bayernem z trybun, nieznacznie powyżej loży VIPów, a więc mając bardzo dobre miejsce by móc oglądać mecz z dobrej perspektywy, Widzieć grę poszczególnych piłkarzy i powiem tak.Roberto poza Luki De Jongiem był najsłabszym naszym pikarzem. Ba, było widocznym, że piłkarze mało grali z Sergi.
On ma dwie umiejętności, które robi naprawdę dobrze, a mianowicie: podawanie do tyłu i machanie rękanie. Zwłaszcza to drugie jest bardzo irytujące. Chłopak w tym sezonie ma jakby problemy psychiczne i bezustannie próbuje kierować grą drużyny, kompletnie nic jej nie dając.

Ufffff. Potrzeba nam jego atletyzmu i blyskotliwosci.

I tak oto w ten sposób klub stacza się w przeciętność

Chłopu powinno się raczej powiedzieć skromne "ADIOS" niż przedłużyć z nim kontrakt...

To że gwizdano na Roberto to wina zarządu zarówno poprzedniego, jak i obecnego.
Poprzedni zarząd miał pieniądze i mógł kształtować kadrę jak chciał.
Dzisiaj nowy zarząd nie ma takich możliwości, ale ma problem transparentnej komunikacji z kibicami, których najpierw się łudzi niewyobrażalnymi młodymi talentami, którzy "lada dzień wystrzelą", następnie kibice sobie ostrzą zęby, aby zobaczyć świeżą krew i powiew czegoś nowego i lepszego, a potem jest zawód, że gra Roberto i nawet jakby zrobił coś dobrego na boisku to będzie ciśnięty w większości przypadków przez nie znających się na piłce kibiców bo nie jest wielkim młodym talentem.
Zobaczmy jak wygląda ta komunikacja w innych wielkich klubach - kibice wiedzą kiedy mogą liczyć na młodego zawodnika. Przykładowo Real jednoznacznie komunikuje się poprzez przyjazne gazety i wiadomo że ten i tamten zawodnik jest gotowy do wielkiej piłki już teraz (Camavinga), Bayern robi tak samo (Musiala), podobnie inne zespoły jak Manchester City, Atletico, Chelsea i wiele innych. W Barcelonie zaprzyjaźnione gazety do Fatiego czy Araujo nadupcą dodatkowo 10 innych młodych zawodników bo ważny jest rozmach, a nasi kibice już głupieją od tego - każdy pisze że mamy więcej talentów niż inni, każdy pisze nasze talenty są większe od innych, a Maćki na forach krzyczą, że głupi Koeman nie zniszczył Bayernu wystawiając Balde, który zaliczył 900min w 3 lidze w poprzednim sezonie... Ludzie to jeden wielki scam - mamy talenty ale ich przydatność będzie znacząca w perspektywie kilkuletniej - dlatego powtarzam - to wina zarządu, że nie prowadzi uczciwej komunikacji z kibicami i nie mówi dokładnie w jakim miejscu jest klub oraz co najważniejsze w jakim stadium rozwoju jest kadra - uczciwie trzeba przyznać ze raczkuje. Nie może być tak że promocja potencjału Barcelony jest jak reklama biur podróży z lat 90 w Polsce - reklama sprzedaje marzenia, a ludzie jeżdżą na wakacje do Egiptu czy Turcji...
Czy osobiście uważam że Roberto powinien być w Barcelonie? Osobiście uważam że nie powinno połowy zawodników być w Barcelonie włącznie z Roberto, ale z drugiej strony mam też świadomość jakości kadry jaką posiadamy i nie wiem jakie plany na kształtowanie kadry ma Laporta. Biorąc pod uwagę że Laporta chce przedłużyć z nim umowę do 3 lat włącznie to nie mam zielonego pojęcia co tym zabiegiem chce osiągnąć bo nikt nie szanuje kibiców aby poinformować ich jaka perspektywa sportowa oraz jaki jest projekt sportowy zespołu.

Jakim on jest bohaterem? Czy naprawdę zasłużył sobie na dożywotnie głaskanie i klepanie po plecach za te bramkę z PSG? Już bym wolał żeby nie było tej remontady jeżeli przez to ten chłop jest uznawany za "bohatera". Boże widzisz i nie grzmisz.

Wstyd, że w ogóle myślą o przedłużeniu umowy z Roberto... Przecież On nic nie pokazywał swoimi występami. Był typową zapchajdziurą jak inni mieli kontuzje...

"Sergi Roberto jest jednym z bohaterów" aha

W przypadku znacznej obniżki wynagrodzenia i ograniczonej roli w drużynie to dobra informacja

Ale zaraz przyjdzie @Pax i wam powie, że Roberto ma najlepsze statsy ofensywne w zespole w tym sezonie....

To jest ku... jakiś nieśmieszny żart.

No to co jeszcze w kolejce jest Busquets, pique, lenglet, alba i oczywiście umtiti. Japerd...

Było go opchnąć ,albo wypożyczyć i dać pieniądze dobrze zapowiadającemu się Moribie. Gość obskoczy może i z 3 pozycję ale na każdej jest przeciętny, w dodatku psyche ma na poziomie Alby Lengleta i Busquetsa - jak nie idzie to głowa w dół. Lepszy już nie będzie

Szkoda, powinien odejść. Jest za słaby na ten klub i żadne 2 bramki + asysta na start sezonu tego nie zmienią.

Bohater bo obniżył pensje na którą nie zasługiwał ?! Pomnik mu postawcie!

Nie no bez żartów, do końca jego kariery będziemy się z nim męczyć...

Dramat jakiś... Chłop i tak będzie zarabiać o wiele za dużo . No przynajmniej daje dużo jakości , a nie czekaj nie daje:) Ale to kibice przecież są tacy wstrętni , bo wygwizdali takiego grajka . Roberto prędzej jest twarzą upadku tej drużyny, a nie bohaterem. Zawodnik na każdą pozycję i na każdej mierny ...

Nikt w klubie nie wie dlaczego gwiżdżą na Roberto? to niech sobie odpala mecze z jego udziałem i obejrzą je z perspektywy kibica. Potem niech sami sobie zadadzą pytanie czy to były dobre występy czy nie. Do tego trzeba też wspomnieć o trenerze, który jak tylko ma możliwośc wystawić go na boisku to to robi. Szkoda tylko, że gdzie nie zagra nasz Sergi ,,Backpass" Roberto to zawsze jest jednym z najsłabszych ogniw.

Może chcą go drożej sprzedać xD

Po samym przeczytaniu tytułu i podtytułu ręce opadają

No szkoda. A była okazja się go pozbyć za niedługo.

Konkret ruch. Grajek jakich mało...