Jaume Roures: Leo Messi nie odszedł z powodów ekonomicznych

Mateusz Doniec

14 września 2021, 12:30

Sport, Mundo Deportivo

62 komentarze

Fot. Getty Images

Założyciel firmy Mediapro Jaume Roures wypowiedział się w programie "La Sotana" na tematy związane z problemami finansowymi FC Barcelony.

Jaume Roures, administrator Mediapro, w marcu pomógł Joanowi Laporcie w uzyskaniu gwarancji finansowej. 71-letni biznesmen wypowiedział się na temat kwestii finansowych FC Barcelony w programie "La Sotana".

- Byłbym odpowiedzialny za część gwarancji pieniężnej, gdyby coś poszło nie tak. Rozmowy z Joanem Laportą odbyły się już po zwycięstwie w wyborach na prośbę Jaume Giro w celu znalezienia stabilności.

- Poparłem Laportę, ponieważ w tamtym czasie klub był w tak głębokim kryzysie, że brakowało tylko, aby ta kandydatura nie miała możliwości utworzenia zarządu i dokonania pozytywnych rzeczy. Postąpiłbym podobnie z Víctorem Fontem, aby uniknąć nowych wyborów, lecz nie z Tonim Freixą.

- 3 lipca Joan Laporta, Javier Tebas oraz ja spotkaliśmy się w restauracji w Lleidzie, aby porozmawiać o finansowym fair-play i rejestracji Leo Messiego. Lleida to dyskretne miejsce, podobnie jak restauracja, w której jedliśmy. Byłem obecny na tym spotkaniu, ze względu na moje relacje z obiema stronami. Podczas tego posiłku pozostanie Leo Messiego w klubie było już na dobrej drodze. Fundusz CVC nie był przedmiotem naszych rozmów. Tebas i Laporta chcieli znaleźć rozwiązanie, które pozwalało na to, aby Messi został w Barcelonie. Po zakończeniu spotkania panowało przekonanie, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Nic nie zostało podpisane. Wszystko było ustalone słownie i dokładnie rozpisane. Kilka dni przed pamiętnym czwartkiem wszystko się skomplikowało po trochu z każdej ze stron. Fundusz CVC nie był warunkiem. Myślę, że problemy pojawiły się bardziej ze sportowego punktu widzenia, niż ekonomicznego. Messi poszedł już na ustępstwa, o które go poproszono, jak zresztą sam powiedział. Każdy zrobił, co mógł, ale świat futbolu jest bardzo złożony. Sytuacja w klubie jest gorsza, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić.

- To nie są łatwe sprawy. Wymóg i potrzeba zbudowania konkurencyjnego zespołu to coś, o czym Leo mówił, odkąd jest kapitanem. Był to jeden z elementów, który wymieszał się razem z innymi problemami. Niektóre z nich udało się rozwiązać. Moim zdaniem można było przedłużyć kontrakt z Leo Messim dużo wcześniej i to bez pieniędzy od CVC.

- Na pewno są nagrania Florentino Péreza mówiącego coś o mnie i o Laporcie. Mam nadzieję, że kiedyś je usłyszymy, ponieważ ja sam odsłuchałem ich część. Od lat nie negocjuję już z Florentino.

- Jestem przeciwny Superlidze. Pod względem sportowym uważam, że to błąd. Ten projekt jest oparty na niczym. Nie rozumiem, dlaczego Laporta to popiera. Aby rozpocząć nowe rozgrywki potrzebne są przychody, a na razie klub ma tylko kredyty.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dziadek cos niedomaga.
Kredyty to sa teraz i sporo brakuje do ich pokrycia. Superliga to mega strzal finansowy, w przeciwienstwie do umowy z cvc, bo tam sie zaprzedaje dusze diablu na kilkadziesiat lat, w zamian za "drobniaki".
To Leo mogl zostac czy nie? Bo z tej wypowiedzi wynika, ze i Leo i Laporta klamali.
No i o co mu chodzi z tym nagraniem od Pereza?? Ponoc Perez cos o nich mowi i on slyszal, ale nie powie. Ja prdole, on ma chyba zjazd.

Dziadkowi cos sie myli i opowiada w stylu: jak bylem na wojnie to dostalem kulą miedzy lopatki. A moze łopatą miedzy kule?

Największy minus odejścia Leo to jest to że nie wziął Alby Busquetsai Roberto że sobą

Przecież to żadne odkrycie ze nie odszedł z powodów ekonomicznych

Wygląda na to, że wypowiedź została zlecona przez Tebasa, więc specjalnie bym się do niej nie przywiązywał.

Eksperci z La Rambli mają inne zdanie.

Laporta przeszedł do historii, za jakiś czas nikt nie będzie wspominał Bartka tylko jego... to w jaki sposób pożegnał nasza legendę.

Facet dobrze gada, Laporta rzucił się na tą superlige jak z motyką na słońce.. Powinien się zająć bardziej przyziemnymi sprawami

Odejście Messiego, to dla klubu zbawienie ????

Spójrzmy prawdzie w oczy, Messi sie skończył, statystyki nie kłamią:
Messi - W PSG od 10 sierpnia 2021

0 goli 0 asyst

Ronaldo w ManU od 27 sierpnia 2021

118 goli 69 asyst

Nie możliwe. Eksperci z la rambli mówią co innego, a Ci jak wiadomo są tier 1 jeśli chodzi o informacje. Nawet lepiej wiedzą co ktoś myśli niż ta osoba.

Lapcio kolejny raz osmieszony.
konto usunięte

Gość nie ma pojęcia o sytuacji w klubie a się wypowiada.