AS: Ostatni taniec Philippe Coutinho

Maciej Łoś

8 września 2021, 13:00

AS

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Philippe Coutinho jest gotowy na powrót do gry, a Ronald Koeman chce dać mu ostatnią szansę. Brazylijczyk najprawdopodobniej pojawi się na murawie w najbliższym meczu z Bayernem. Po odejściu Leo Messiego i Antoine'a Griezmanna będzie musiał wziąć na siebie większą odpowiedzialność.

Philippe Coutinho jest obecnie najlepiej zarabiającym piłkarzem w Barcelonie. Oprócz tego jest też najdroższym graczem, który został sprowadzony na Camp Nou. W styczniu 2018 roku Barça kupiła go za 120 milionów plus 40 milionów zmiennych z Liverpoolu. Niestety, dotychczasowy pobyt Brazylijczyka w klubie nie był zbyt udany.

W sezonie 2019/20 Coutinho był wypożyczony do Bayernu i miał udział w historycznym zwycięstwie mistrza Niemiec nad Barçą. Po jego powrocie dyrekcja próbowała go sprzedać lub wypożyczyć, ale tak się nie stało, dlatego zawodnik pozostał na Camp Nou. Niestety, w grudniu 2020 doznał kontuzji, po której nie pojawił się na boisku przez wiele miesięcy.

Nowy zarząd również starał się oddać Coutinho do innego klubu, ale żadna formalna oferta nie wpłynęła. Z tego powodu Brazylijczyk pozostał w drużynie, a Ronald Koeman chce dać mu ostatnią szansę na udowodnienie swoich umiejętności na Camp Nou. Pomocnik otrzymał już od lekarzy zielone światło na powrót na boisko. Prawdopodobnie pojawi się na murawie w meczu z Bayernem, 259 dni po tym, jak doznał kontuzji w spotkaniu z Eibarem. Przed pojedynkiem z mistrzem Niemiec Barça miała zagrać w weekend z Sevillą, jednak to spotkanie zostało przełożone.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet jeśli Coutinho zacznie grać na dobrym stabilnym poziomie to przecież nie od razu, to może potrwać szczególnie po tak długim okresie bez gry.
« Powrót do wszystkich komentarzy