Ronald Koeman: W zeszłym sezonie remisowaliśmy podobne mecze

Mateusz Doniec

29 sierpnia 2021, 20:49

Barca TV, Mundo Deportivo

39 komentarzy

Ronald Koeman wyraził zadowolenie ze zwycięstwa Barçy nad Getafe 2:1, choć przyznał, że drużyna nie prezentowała się dobrze, szczególnie w drugiej połowie.

Holenderski szkoleniowiec podkreślił, że w poprzednim sezonie nie udawało się wygrywać podobnych meczów. Trener Barçy pochwalił również Gaviego i Nico Gonzáleza za wpływ na poprawę gry Blaugrany i wziął w obronę Antoine'a Griezmanna, który został wygwizdany przez kibiców zgromadzonych na Camp Nou.

Znaczenie zwycięstwa: Cieszy mnie ta wygrana. Bardzo ważne było zwycięstwo u siebie. Pierwsza połowa była lepsza niż druga. W drugiej części meczu nie radziliśmy sobie dobrze z piłką. Nie spodziewaliśmy się takiego scenariusza i przez to zanotowaliśmy wiele strat. Trzeba jednak docenić postawę i pracę drużyny, które pomogły wygrać mecz. W zeszłym sezonie remisowaliśmy takie spotkania jak dzisiaj. Pamiętam trzy lub cztery takie mecze, w których druga połowa w naszym wykonaniu była podobna do dzisiejszej. Pod koniec spotkania wprowadziliśmy do gry świeżych, bardzo młodych zawodników. Nie da się zawsze grać na najwyższym poziomie. Jestem bardzo zadowolony z pracy zespołu. Z psychologicznego punktu widzenia wygranie tego meczu było bardzo ważne.

Wartość Memphisa Depaya dla zespołu: Jest wielu zawodników, którzy są liderami tej drużyny. Mamy też bardzo młodych graczy. Memphis jest zawodnikiem, który może zrobić różnicę w ofensywie. Trzeba dalej podążać tą drogą. Bardzo ważne jest posiadanie w kadrze takiego zawodnika.

Gra w defensywie: Na początku drugiej połowy straciliśmy kilka piłek i zaczęliśmy grać nerwowo. Rywal nas przycisnął. Pod względem defensywy zaprezentowaliśmy się jednak dobrze. Czasem może nie iść po naszej myśli w ataku, lecz u siebie trzeba wygrywać. W zeszłym roku straciliśmy na Camp Nou wiele punktów. Teraz mamy już dwa zwycięstwa.

Zmiana taktyki: Na początku drugiej części meczu straciliśmy piłkę 4-5 razy w kilka minut i nie czuliśmy się komfortowo. Zawodnicy, którzy nie mogli tracić piłki, właśnie to robili. Po wejściu Nico i Gaviego graliśmy lepiej pozycyjnie i dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce.

Cierpienie: To normalne, że czasem cierpimy. To nie był tak dobry mecz jak z Realem Sociedad. Przeciwnicy naciskali nas, przez co straciliśmy na jakości. Cały czas jednak przypominam sobie podobne mecze z zeszłego sezonu, których nie potrafiliśmy wygrać. Tym razem nam się to udało z innymi zawodnikami i z młodzieżą.

Griezmann zmieniony przez Minguezę: Sergiño Dest gra jako prawy obrońca, choć całe życie był skrzydłowym. Z nim tworzyliśmy zagrożenie. Zmieniliśmy system gry, ustawiając w obronie Minguezę. Dest mógł dzięki temu zaskoczyć rywali z kontrataku.

Gwizdy na Griezmanna: Nie podobają mi się gwizdy na zawodników Barçy. Ktoś, kto pracuje tyle co Griezmann, nigdy nie powinien być krytykowany. Nie można gwizdać na tak pracowitego zawodnika. Wiem, że nie miał szczęścia, lecz to tylko jeden mecz. Każdy z napastników może trafić z formą w danym meczu, lecz czasem nie trudno znaleźć sobie miejsce. Nie stworzyliśmy mu również dogodnych okazji.

Debiut Gaviego: Od pierwszego dnia jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak trenują Gavi a także Nico. Pokazują jakość. Weszli na boisko w trudnym momencie. Ważne jest, aby mieli pewność siebie. Nie mam co do nich żadnych wątpliwości. To będą wielcy piłkarze.

Oczekiwania co do końcówki okienka transferowego: Tak jak powiedziałem wczoraj, klub wie, czego chcemy, lecz nie wiem, czy będzie to możliwe. Trzeba odróżnić siłę od zamiarów.

Riqui Puig bez gry: Jeśli chodzi o przyszłość, nie powinno się podchodzić indywidualnie do pojedynczych piłkarzy. Zawodnicy wiedzą, o co mi chodzi.

Konflikt terminów z CONMEBOL: Utrata zawodników to spory problem, lecz wolałbym zagrać mecz z Sevillą w przewidzianym pierwotnie terminie. Rozumiem natomiast prośby o to, aby mecz został przełożony.

Ja rozumiem ze wszysy zawiedzeni mysleli ze Koeman powie Albie i Busiemu "nie musicie podawac do Leo, oduczcie sie tego" i nagle ci zawodnicy przucą nawyki kilku- kilkunastu lat i zaczna grac jakby na nowo odkryli futbol zespołowy.
To zajmie znim ci zawodnicy ogarną sie i stworzą zespoł, trener moze mowic i ustawiac ale to co siedzi w glowal piłkarzy bedzie tam dlugo.
90% rozwiazan welu z nich to podać do Leo, 10% to do tyłu.
Potrzeba czasu zeby cos zbudować.

Nie ma się co oszukiwać z tym trenerem tak już będzie wyglądać nasza gra...
Poprostu jesteśmy rozpieszczani złotym pokoleniem Barcy i tyle (ja tak sobie to tłumacze )

Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że Koeman próbuje już usparwiedliwić bardzo prawdopodobny słaby sezon Barcy oraz żeby nie było na niego. Najpierw pieprzenie o braku transferów, a teraz takie farmazony.

Griezmann faktycznie bardziej jest defensywnym pomocnikiem niż ofensywnym napastnikiem.

Faktycznie optymistyczne

Ogólnie gdyby obniżyć pensję Griezmanna o połowę i zrobić z niego pomocnika to byłoby nieźle.

W tamtym sezonie remisowaliśmy takie mecze bo było mnóstwo indywidualnych błędów. Co do Griezmanna niech zakasa rękawy bo początek sezonu ma mizerny

Trenejro Piasta Gliwice czy Barcelony? No sory bo się już gubię, wszyscy gadają to samo. Niech powie, że nie ma już słabych drużyn =/

Taka prawda - nie da się ukryć, że podobne mecze w poprzednim sezonie były zakończone remisem.
Dobrze że aż tak ciepło trener mówi o Gavim i Nico - kto jak kto ale jeśli Koeman, który ma rękę do młodych mówi że "To będą wielcy piłkarze." to wierzę w nich jeszcze bardziej.
Fajnie by było jakby w końcówce okienka kadra by się możliwie zwężyła, bo tak liczna grupa piłkarzy z którą trzeba pracować to jakiś żart.

Kto ogkada dziś PSG? Messi startuje z ławki.