Sergi Roberto i Sergio Busquets następni w kolejce do obniżenia wynagrodzeń

Dariusz Maruszczak

24 sierpnia 2021, 09:48

AS, RAC1, Mundo Deportivo

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Alba jest kolejnym po Gerardzie Piqué piłkarzem Barcelony, który zdaniem mediów zgodził się na obniżkę wynagrodzenia. Następni w kolejce do tego są inni kapitanowie drużyny, a dziś z przedstawicielami klubu ma spotkać się agent Sergiego Roberto i Sergio Busquetsa.

Od dłuższego czasu padają zapowiedzi, także z ust samych zawodników, o gotowości dojścia do porozumienia w sprawie obniżki pensji przy obecnej sytuacji finansowej Barcelony. Za przykładem Piqué poszedł już Jordi Alba, a teraz nadszedł czas na sfinalizowanie umowy z Roberto i Busquetsem. Jak podaje RAC1, dziś o 11:30 w klubowych biurach ma zjawić się agent tych piłkarzy Josep Maria Orobitg. Obie strony liczą, że będzie to ostateczne spotkanie, na którym zostanie osiągnięte porozumienie.

Zdaniem katalońskiej rozgłośni Busquets i Roberto mają zrezygnować z szeregu bonusów, które byłyby łatwe do spełnienia. Mundo Deportivo zwraca uwagę, że w przypadku pierwszego z wymienionych kontrakt będzie podobny do struktury porozumienia z Jordim Albą, który odpuścił 25% swojej pensji z najbliższego sezonu, a wypłata innej części zostanie rozłożona na dwa kolejne lata kontraktu obowiązującego do 2024 roku. Jeżeli chodzi o Roberto, zdaniem RAC1 Barça oferuje mu nową umowę do 2024 roku, ale w zamian za to jego pensja ma zostać obniżona o 40%. 29-latek jest związany z klubem jeszcze tylko przez rok.

Według ASa nie będzie to ostatni etap operacji związanej z obniżaniem wynagrodzeń. Następni w kolejce mają być Phiilippe Coutinho czy Antoine Griezmann. Barcelona miała już zainicjować kontakty z Brazylijczykiem w tej sprawie, a gracz był otwarty na takie rozwiązanie. Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja Francuza, obecnie najlepiej zarabiającego piłkarza w drużynie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

w takim tempie to się martwię, że do końca roku nie zdążą obniżyć

60% x3 i tak daje więcej niż 100% x1 więc nie wiem czy sens podpisywania chyba, że opylą go.

Busiemu to by o 66% obniżył.. .

a tak z ciekawości, to nie można było od razu wszystkich piłkarzy od razu pocisnąć o obniżkę pensji i załatwić w ciągu miesiąca a nie tak rozwlekać miesiącami?

Nie oszukujmy sie nawet 60 % obecnego kontraktu to jak dla Robeto o wiele za duzo facet jest mega przecietny. Ostatni chyba dobry mecz zagral z PSG 2-3 lata temu.

Widocznie prezes musiał odwiedzić Lapka, dlatego takie cięcia w wynagrodzeniach teraz idą ;)

Roberto obniży, bedzie bohaterem który po części uratuje finanse klubu,rudy bedzie mu dawał za to grać....ehhh,a Gavi,Puig,Nico ławka,zawodnicy którzy są lepsi od niego,a zarabiają pewnie 5 lub 8x mniej.

Czytamy o tym od miesięcy.

Według mnie Roberto z sensownie niskim wynagrodzeniem to nadal wartościowy, uniwersalny zmiennik.

Umtiti jaki sławny :D

Szkoda, że nie dało rady tego ogarnąć pół roku wcześniej, wtedy może byłaby szansa na pozostanie Leo

Przynoszę krzesełka i zapraszam do obserwacji komentarzy pod tym artykułem :D