Joan Gaspart: Javier Tebas nie kocha ani Barçy, ani Katalonii

Łukasz Lewtak

21 sierpnia 2021, 16:40

Radio Marca, AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Były prezydent FC Barcelony Joan Gaspart był gościem Radio Marca, na antenie którego skrytykował Javiera Tebasa oraz skomentował odejście Leo Messiego do Paris Saint-Germain i obecną sytuację finansową Blaugrany.

- Byłem jednym z założycieli LaLigi i mogę powiedzieć, że została ona powołana w zupełnie innym celu niż ten, który przyświeca jej dzisiaj. Nie mam żadnego współczucia dla pana Tebasa. To nie jest coś, co dotyczy obecnych wydarzeń, to kwestia przeszłości i historii. On nie kocha ani Barçy, ani Katalonii - powiedział wprost Joan Gaspart.

- Nie potrzebujemy więcej winowajców, ale jestem absolutnie przekonany, że gdyby Laporta, zamiast odmówić Messiemu kontraktu, zgodził się obciążyć klub hipoteką na 50 lat, Leo nadal byłby w Barcelonie. Ja osobiście zgadzałem się z decyzją, którą podjął prezydent Laporta - przyznał Gaspart.

- Javier Tebas w przypadku Barcelony trzymał się statutu LaLigi, ale jestem pewien, że w innej sprawie byłby mniej agresywny w swoich działaniach - dodał były prezydent FC Barcelony.

- W ciągu 30 lat, podczas których przewodziłem Barcelonie, doświadczyłem sytuacji takich jak ta obecna, a nawet gorszych. Pamięć w piłce nożnej szybko przemija. Byłbym znacznie bardziej zaniepokojony, gdyby klub był w rękach dużej firmy lub funduszu inwestycyjnego - zakończył Joan Gaspart.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A dlaczego miałby kochać?

Kolejny po którym był smród, psioczyc można na Laporte ze puścił Messiego, ale oceńmy go na koniec kadencji.

"W ciągu 30 lat, podczas których przewodziłem Barcelonie"

30 lat? Trzeba tam odjąć jedno zero, bo on był prezydentem tylko 3 lata.

On kocha tylko Kasę !