Co chcą ugrać agenci Ilaixa Moriby?

Łukasz Lewtak

21 sierpnia 2021, 11:45

Sport

96 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport opisuje dziś szczegóły negocjacji agentów Ilaixa Moriby z Barceloną i Lipskiem. Reprezentanci młodego zawodnika chcą zrobić interes na powiązanych transferach Hiszpana do RB Lipsk oraz Marcela Sabitzera do Bayernu.

Według informacji Sportu, wojna między Barça a Ilaixem Moribą i jego przedstawicielami jest totalna. W klubie z każdym dniem rośnie oburzenie z powodu wielkiego biznesu, jaki chcą zrobić agenci młodego Hiszpana. Ich plan jest taki, by najpierw przeprowadzić transfer innego reprezentowanego przez nich zawodnika, Marcela Sabitzera, z Lipska do Bayernu Monachium za około 20 milionów euro, a następnie zastąpić 27-letniego austriackiego pomocnika Ilaixem Moribą, za którego Lipsk zaoferował na razie tylko osiem milionów euro. Barça nie chce przyjąć tej propozycji, ale negocjacje trwają.

Władze Blaugrany uważają, że ich relacje z Ilaixem Moribą nagle zmieniły się, gdy zawodnik wybrał firmę Rogon na swojego reprezentanta. Pierwsze rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu Barcelona przeprowadzała z rodziną piłkarza i wszystko było na dobrej drodze, ale nowi agenci 18-latka przerwali negocjacje i zażądali znacznej podwyżki pensji, co było całkowicie nie do przyjęcia dla Barçy.

Od tego momentu dla klubu stało się jasne, że agenci Ilaixa Moriby stosują strategię zwlekania i przeciągania rozmów w czasie, aby sprowokować odejście 18-latka za niską cenę pod koniec sierpnia. Odrzucili dwie propozycje przedłużenia umowy złożone przez Barçę i zaledwie kilka dni temu przedstawili ofertę z Lipska opiewającą na osiem milionów euro. Postawili Blaugranę przed wyborem - albo klub zgodzi się na transfer do Niemiec za taką kwotę, albo będzie ryzykował utratę zawodnika w czerwcu przyszłego roku za darmo.

Barça początkowo była skłonna zaakceptować sprzedaż Moriby za co najmniej 15 milionów euro. Sytuacja finansowa klubu jest, jaka jest, a Ilaix już podjął decyzję o odejściu, ale teraz Barcelona skłania się ku temu, aby nie sprzedawać 18-latka, bez względu na wysokość ofert, jakie się pojawią. Barça chce zatrzymać Moribę na trybunach na cały sezon, aby jego przypadek posłużył za przykład dla innych zawodników z La Masii. Agenci Ilaixa cały czas naciskają, by przeprowadzić powiązane za sobą transfery Sabitzera do Bayernu i Moriby do Lipska i tym samym zamknąć jedną z wielkich transakcji tego lata kosztem Barçy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (96)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze