Komunikat FC Barcelony ws. porozumienia LaLigi z CVC

Dariusz Maruszczak

5 sierpnia 2021, 22:42

FCBarcelona.es

38 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona opublikowała kolejny komunikat, tym razem dotyczący porozumienia LaLigi z funduszem CVC. Barça krytycznie odniosła się do działań organizacji przewodzonej przez Javiera Tebasa.

FC Barcelona, po przeanalizowaniu niedawnego oświadczenia LaLigi na temat strategicznego porozumienia z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym CVC, chce przedstawić poniższe stanowisko:

FC Barcelona uważa, że ta operacja, które została podana do wiadomości publicznej, nie była wystarczająco sprawdzona przez kluby (właścicieli praw telewizyjnych), że jej wartość nie jest zgodna z latami trwania i że dotyczy części praw audiowizualnych wszystkich klubów na następne 50 lat.

Klub uważa za niewłaściwe podpisanie półwiecznego kontraktu, biorąc pod uwagę niepewność, która zawsze otacza świat futbolu.

Warunki kontraktu, o którym mówi LaLiga, skazują przyszłość FC Barcelony w materii praw audiowizualnych.

FC Barcelona chce okazać swoje zaskoczenie porozumieniem zainicjowanym przez LaLigę, w którym nie liczono się ze zdaniem drużyn, jak samej FC Barcelony, i nawet nie pokazano opcji związanych z większą liczbą konkurentów, aby móc ocenić zalety i wady w scenariuszu z wieloma niewiadomymi, takimi jak postpandemia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak wezmą kasę to automatycznie upada projekt superligi. Tebas chce zrobić z Realu i Barcy posłuszne pieski tym długoterminowym zobowiązaniem.

Biorąc pod uwagę że Barcelona i Real są w komitecie który zarządza prawami audiowizualnymi to dziwne, że nie ma tu mocniejszych słów. Z oświadczenia Realu wynikało że idą z tematem do sądu i jeśli nastąpiło tu złamanie statutu La Liga to umowa z CVC będzie nieważna.

Co tu dużo mówić, Barcelona ma rację - ktoś być może rzucił jakiś ochłap, a kluby nie znają nawet alternatywnych rozwiązań. Pół wieku zobowiązań to też sporo czasu, dziwne to wszystko.

Co niektórzy podniecali się tą umową z rana, pozostaniem Messiego i kolejnymi transferami, a wieczór kończymy póki co z Barcą bez Leo.

Tebas to jest pieprzony sabotażysta hiszpańskiej piłki.

Przypomnę tylko, że ten pajac zorganizował przedwczesne wybory na prezesa LaLigi tylko po to, by przedłużyć swoją kadencję bez kontrkandydata w wyborach. Zdeklarowany kibic Realu, osoba wytykająca wszystkim błędy, nie widząc przy tym ani jednego swojego. Marionetka UEFA próbującą się przypodobać tej organizacji na każdym kroku. I na końcu według mnie zwykły złodziej, bo od początku w umowie z CVC jedynym wygranym w Hiszpanii będzie on. Ta umowa z informacji, które dochodzą to wałek na miarę mundialu w Katarze. Żaden czołowy klub hiszpański na niej nie zyska, tylko w perspektywnie kilkudziesięciu lat straci setki milionów Euro.

a 2 dni temu większość chwaliła tebasa za ten układ
a teraz niektórzy tak na niego klną że szkoda gadać
chyba większość naprawde pisze to co jest akurat w modzie i nie ma swojego zdania
konto usunięte

Jak dla mnie to chyba najwyższy czas pogodzić się z tym, że Messi odchodzi i przyzwyczaić się do zespołu bez niego, nie wiadomo czy te komunikaty cokolwiek zmienią

Przy dzisiejszej prędkości rozwoju technologicznego to nawet nie wiadomo jak będą wyglądały media za 50 lat. To tak jakby 120 lat temu ktoś podpisał kontrakt na pół wieku na dowożenie piłkarzy na mecze dorożkami konnymi. Kwestia finansowa to kolejna sprawa. Zresztą jak taki ch... tebas ma prawo związać ręce następnym pokoleniom umową której końca pewnie nawet nie doczeka a za jakiś czas na jego miejsce przyjdą inni ludzie. Chory człowiek.

Jednego dziada pozbyliśmy sie z klubu to drugi robal wylazł i rzuca kłody pod nogi.
konto usunięte

to wszystko gra pod wkurwienie tebasa i ekipy, do konca miesiaca i tak podpisza messiego, la liga za duzo by straciła w gre wchodzą za duze pieniadze

Tabasik chcę się na hapac kosztem innych klubów a twu Tabas .

Umowa na 50 lat. Ja prdl

„Nie liczono się ze zdaniem drużyn” – o tym świadczy zapewne jednogłośne poparcie tej umowy przez reprezentantów 14 klubów Primera i Segunda División...

Co nie zmienia tego, że na razie aż tak wiele o tej umowie nie wiadomo.

Mogliby tam zrobić jakiś protest i tego Tebasa w końcu na taczka wywieźć.