MD: Barcelona zrobiła postępy w negocjacjach dotyczących obniżenia wynagrodzeń

Dariusz Maruszczak

2 sierpnia 2021, 15:00

Mundo Deportivo

12 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Mundo Deportivo dużo pisze dziś o negocjacjach kontraktowych z piłkarzami Barcelony
  • Klub miał poczynić postępy w rozmowach dotyczących obniżenia pensji wychowanków
  • Bardziej skomplikowana jest sytuacja llaixa Moriby, a Barça liczy, że Leo Messi podpisze umowę przed Pucharem Gampera

Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona robi postępy w negocjacjach z ważnymi piłkarzami w drużynie ws. obniżki wynagrodzeń. Sergio Busquets, Gerard Piqué, Jordi Alba i Sergi Roberto otrzymali już propozycję, zgodnie z którą zachowaliby 60% swojej pensji, a 40% zostałoby rozłożone na kolejne lata. Oczywiście każda umowa zawiera swoje detale, które również trzeba ustalić indywidualnie. Zmienione mają zostać np. ewentualne bonusy i nagrody. Barça liczy, że zdoła wszystko ustalić do 13 sierpnia, aby móc zarejestrować nowe nabytki do spotkania z Realem Sociedad, które odbędzie się dwa dni później. Negocjacje ze strony klubu prowadzi obecnie Mateu Alemany. Blaugrana jest niemal pewna dojścia do porozumienia z Piqué, a gotowość do pójścia na rękę klubowi wyraził też Sergio Busquets. Co ciekawe, Mundo Deportivo dodaje, że defensywny pomocnik chciałby na koniec kariery przenieść się do MLS. Według dziennika Sergi Roberto również jest zwolennikiem dojścia do porozumienia, a z kolei przedstawiciele Jordiego Alby zachowują milczenie, choć lewy obrońca ma nie stawiać takiego oporu, jak przedstawia się to w niektórych mediach.

Kluczowym tematem jest oczywiście podpisanie nowego kontraktu przez Leo Messiego. Media są zgodne, że Argentyńczyk nie wróci do treningów do momentu podpisania umowy. W normalnej sytuacji 34-latek dziś rozpocząłby presezon, ale nadal jest na wakacjach, a zdaniem Mundo Deportivo klub liczy, że zdoła sfinalizować porozumienie z piłkarzem przed meczem o Puchar Gampera, który odbędzie się 8 sierpnia. Na ten dzień zaplanowana jest zwyczajowa prezentacja zespołu, a brak kapitana osłabiłby koloryt wydarzenia. Wiele zależy jednak od wspomnianych negocjacji z innymi graczami ws. obniżenia wynagrodzeń, a także rozmów dotyczących sprzedaży niektórych zawodników.

Mniejszy optymizm jest w przypadku Ilaixa Moriby. Jak podaje Mundo Deportivo, agenci pomocnika poprosili o kolejne spotkanie i czas na przeanalizowanie propozycji Barcelony. Barça do wczoraj nie miała odpowiedzi i jej cierpliwość się wyczerpuje. Klub nie widzi po drugiej stronie chęci do negocjacji i uważa działania agencji Rogon za próbę zyskania na czasie. Dlatego też Barcelona wyznaczyła koniec tygodnia jako ostateczny termin załatwienia sprawy. Po jego zakończeniu ma zerwać rozmowy.

Mundo Deportivo informuje też, że Barcelona już w czerwcu przekazała agentowi Emersona chęć przedłużenia kontraktu z Brazylijczykiem. Ze względu na obecną sytuację finansową klubu temat został przełożony, ale można spodziewać się, że wróci po załatwieniu innych kluczowych kwestii. Barça chce związać się z piłkarzem na dwa lata dłużej, do 2026 roku. Dyrekcja sportowa jest pozytywnie nastawiona do Emersona, podobnie jak Ronald Koeman. Przypomnijmy, że dziś o 18:00 odbędzie się prezentacja nowego nabytku Barcelony, a FCBarca.com przeprowadzi relację na żywo z tego wydarzenia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Obniżenie w wypłacie wynagrodzeń poporzez pozbycie się Messiego

Ciągłe pisanie głupot.
Nie chodzi o obniżenie pensji tylko o rozłożenie jej płatności na dalsze lata, przesunięcie w czasie.

Od kiedy Roberto jest ważnym piłkarzem w naszym klubie?

To proste. Leo po prostu marzyły się wakacje i mu się do roboty nie chce przychodzić, więc przedłużył sobie urlop. :D A tak na poważnie, to nie mówmy o obniżce, skoro to rozłożenie płatności, a nie obniżka.
konto usunięte

Wiele artykułów mało konkretów.

Pique z brodą inny człowiek

A co z panami Coutinho i Griezmanem, jeśli plotki są prawdziwe i pozostaną rzeczywiście ich obniżenie kontraktów też powinno być priorytetem :)
konto usunięte

Jak po tylu ostatnich selfie Pique można było wstawić jego zdjęcie z brodą. Czekajcie niech tylko Gerard się dowie...

Najpierw niech Emerson pokaże na co go stać, potem przedłużanie kontraktów.