• Polsat Sport Premium 1
  • Barcelona wygrała na początek zgrupowania w Niemczech 3:0 z VfB Stuttgart
  • Bramki dla gości zdobyli Depay, Demir oraz Riqui Puig, a kolejne dobre spotkanie rozegrał też młodziutki Gavi
  • Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie podstawowym ustawieniem będzie 4-3-3

Barcelona bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. W 11. minucie w polu karnym upadł Depay, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Dokładnie 10 minut później Holender nie potrzebował już jednak wsparcia sędziego. Doskonale przyjął piłkę z głębi pola, a następnie podbijając ją w powietrzu wyprowadził w pole obrońcę i strzałem z woleja pokonał golkipera gospodarzy. W 31. minucie swoją szansę miał Griezmann, ale jego strzał został zablokowany. Pięć minut po tej akcji Francuz dobrze przejął błyskotliwe zagranie Depaya, a następnie doskonale dograł do Demira, który podwyższył na 2:0.

Choć był to mecz sparingowy, rywale nie przebierali w środkach. Demir i Depay byli często powstrzymywani nieprzepisowo, przez co wiele akcji kończyło się przedwcześnie. Bardzo dobrze prezentował się Gavi, który po każdym zagraniu od razu pokazywał się do gry i świetnie rozumiał się z tercetem ruchliwych napastników. Gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia i po 45 minutach to Barcelona w pełni zasłużenie prowadziła.

Druga połowa rozpoczęła się nie najlepiej dla gości. Po starciu z rywalem urazu doznał Lenglet i musiał opuścić boiska, a w jego miejsce pojawił się Ronald Araujo. Chwilę później dobrą okazję mieli gospodarze, ale najpierw obrońcy oddalili zagrożenie, a w kolejnej akcji sędzia pozostał niewzruszony po starciu Piqué z Polsterem. W 61. minucie Klimowicz uderzył z dystansu, na szczęście niecelnie. Następnie na boisku pojawili się Puig, Busquets i Alba, zmieniając De Jonga, Nico i Gaviego. W efekcie Roberto przeszedł do środka pola, a Dest zajął miejsce na prawej obronie. W 71. minucie Riqui Puig dwukrotnie uderzał na bramkę, ale w obu przypadkach lepszy okazał się bramkarz niemieckiej ekipy. Filigranowy pomocnik dopiął jednak swego dwie minuty później, wykorzystując doskonałe podanie Griezmanna.

W 80. minucie oglądaliśmy akcję duetu wprowadzonego chwilę wcześniej - Pjanić dobrze dośrodkował do Manaja, ale Albańczyk trafił w bramkarza. W końcówce meczu oglądaliśmy jeszcze kilka akcji Demira, jednak nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Ostatecznie podopieczni Ronalda Koemana zwyciężyli w pełni zasłużenie 3:0. Warto wyróżnić Memphisa Depaya, który pokazał szeroki wachlarz zagrań, zarówno z głębi pola, jak i pod bramką VfB. Kolejne dobre minuty zaliczyli także Nico, Gavi i Demir, a w drugiej połowie poza golem kilka ciekawych zagrań zaprezentował Puig. Teraz czas na Red Bull Salzburg.

FC Barcelona: Neto; Roberto (min. 78, Pjanić), Piqué, Lenglet (min. 49, Araujo), Dest; Gavi (min. 62, Puig), Nico González (min. 62, Busquets), De Jong (min. 62, Alba); Memphis Depay (min. 78, Nils Mortimer), Demir, Griezmann (min. 78, Rey Manaj).

Depay bomba, jeszcze z nr 11 :D
Technika, widowiskowość, brakowało tego z lewej strony. MEGA !!!!

Gavi i Nico to dla mnie najwięksi wygrani dziś. W taktyce 1-4-3-3 z mocno naciskającym rywalem, genialnie utrzymywali piłkę pod presją na połowie rywala, grali odpowiedzialnie, bez błędów niemal jak na takich młokosów, optymalne wybory, zaangażowanie w pressingu, technika to jest środek pola na następne lata z De Jongiem, Puigiem w rotacji. A przecież jest jeszcze Collado.
Ale dwaj pierwsi genialne wrażenie.
Memphis też świetny występ, ale przeszkadzało mi to że co chwila upadał. Może i trafiony, może dotknięty, ale mógłby powalczyć a upada.

Najgorzej dla odmiany chyba dziś Dest i Roberto.

Przyjemny mecz, dla oka kibica Barcy. Trochę materiału jest do przemyślenia dla trenerów. Oni wiedzą, kto zrealizował ich plan. Bo to w sumie jest najważniejsze. Cieszy zaangażowanie i dobra atmosfera w zespole. Następne dwa mecze pokażą w jakim miejscu jest drużyna.

Zamiast tego Roberto mógł zagrać Balde na swojej pozycji i na swojej Dest, a nie jakieś mahlojki.

Ktoś się orientuje czy da się gdzieś obejrzeć powtórkę meczu? Nie chodzi mi o skróty, lecz o cały mecz.

Brawa dla całego zespołu - szczerze spodziewałem się bardziej wyrównanego meczu ze względu na to że Niemcy lada dzień zaczynają grę o stawkę, a my mamy ciężkie treningi kondycyjno-wytrzymałościowe, a tu takie miłe zaskoczenie.
Zamiast cieszyć się ze zwycięstwa to widzę rozterki dzieciaków na temat Puiga - może zamiast tego warto się skupić na fundamentalnych kwestiach związanych z pierwszym zespołem:
1) Memphis - pomimo tego że ociężały i podmęczony treningami szybkościowo-wydolnościowymi to i tak pokazał klasę i odrobinę magii. Bardzo dobrze rokuje z perspektywy zbliżającego sezonu - chemia z Griezmannem z pewnością bardzo cieszy. Bardzo pozytywnie odbieram jego zachęty dla kolegów aby wykonywali pewne czynności na boisku lub motywowanie młodych - to bardzo fajne.
2) Griezmann - mam wrażenie że jeśli zostanie to przy Memphisie poznamy jego lepszą wersję - w końcu widzi go ktoś na boisku, w końcu ma z kim grać kombinacyjnie, technicznie i taktycznie - to bardzo cieszy. Pomimo tego że sparing Francuz miał kilka pięknych powrotów w swoje pole karne i pracował na bardzo wielkiej przestrzeni - dla mnie to absolutny MOTM pomimo genialnych akcji Memphisa, którego jestem olbrzymim fanem.
3) Demir, Nico i Gavi - pominę drobne błędy bo nie warto nawet ich poruszać - udowodnili że mogą być wartościowymi zmiennikami, kolejny mecz z mocniejszym rywalem i nie można przyczepić się do gry taktyczne, do waleczności oraz przydatności dla zespołu. Dodatkowy plusik dla Demira za gola - w odróżnieniu do Trincao na chłodno podszedł do strzału (w pierwszej kolejności celnie, a w drugiej możliwie mocno).
4) Pique - szczególnie w pierwszej połowie - Pan Profesor - cieszy że wraca do formy, cieszy że ma szybkość i co najważniejsze bardzo dobrze dyryguje.
5) Boki obrony - Houston mamy problem - szczerze nikt mnie nie przekonał - ale to najgorszy okres dla bocznych obrońców w fazie presezonu, gdyż jak prowadzone są treningi pod kątem szybkościowym lub wydolnościowym to na sparingu mocy brak - w tym przypadku nie będę wyciągał daleko idących wnioskow, jednak Dest na flance Alby wydaje się niezbyt dobrym posunięciem.
6) Puig - brawa za gola chociaż strzelił na zasadzie trafię albo nie trafię, ale zaimponował mi w 68 i 76 minucie - trzymajcie się - walczył o piłkę i prawie wywalczył - to duża zmiana, może chłopak się przełamuje. Mecz dobrze pokazał w jakich meczach Puig się dobrze odnajduje - ostatnie 20 minut to był chaos i jego walory ofensywny były na plus - jednak z taktycznego punktu widzenia jeśli Barcelona byłaby bez piłki to musi grać w dziesiątkę.

Warto zwrócić uwagę na kilka spraw pozameczowych:
1) Laporta - miał nie przyjeżdżać, to zapowiada przetasowania kadrowe bądź rozmowy z jakimiś zawodnikami. Zaskakująco nie grał dzisiaj: Collado, Umtiti i Braithwaite. Czuję że jest coś na rzeczy.
2) Negocjacje Laporta-Moriba - na trybunach były szychy z RB Lipsk - wydaje mi się że tutaj też może być trop bo interesowali się nie tak dawno temu Moribą.

Wiem ze grali z ogórkami ale powiem wam, że Depay to będzie Kocur w tym sezonie

Jak myślicie? Czemu w ogóle nie zagrał Collado? W poprzednich sparach fajnie się prezentował.

Memphis top Totalny ❤️

Bardzo dobry mecz zagrał też Griezmman. Dwie asysty, kilka ciekawych akcji z kolegami. Widać, że wpasował się w skład na dzisiejszy mecz. Oby tylko jeszcze lepiej dogadywał się z Messim na boisku i będzie elegancko.

Fajny mecz, dobrze dobrany rywal, inny styl i na tyle silny żeby stawić opór. Oczywiście nie ma sensu wysuwać daleko idących wniosków, ale pojawia się tu pewien obraz.
Memphis - nowy, gorący towar, na razie budzi wielkie nadzieje, świetna technika, utrzymanie się przy piłce i branie na siebie odpowiedzialności, na dodatek bardzo dobrze rozgrywa - póki co Pan Piłkarz.
Widać też od razu chemię z De Jongiem odnośnie akcji bramkowej.
Młodzi nadal się przyjemnie prezentują, Demir i Gavi są równorzędnymi partnerami do gry w swoich formacjach, szczególnie Austriak chce pokazać, że trzeba go brać pod uwagę. Nico porusza się jak Busquets, te porównania nie są na wyrost, chuchać i dmuchać, bo potencjał jest zdecydowanie.
Nadal coś nie halo w obronie, co prawda to towarzyski, ale Dest i Roberto mocno się mylili, Lenglet niby grał dobrze, ale Araujo od razu ustawił Niemców do pionu - nie i koniec.
Po przeprowadzeniu zmian od razu widać kto trenuje w Barcy od szkraba, a kto jest tu gościem. Puig jak zwykle ciągle pod grą, asekuracja, niekonwencjonalne podania, no i brama, świetnie się porusza po boisku.
Griezmann się mocno oszczędzał, więc ciężko cokolwiek przesądzić, ale ja osobiście mam już dość jego widoku, to kolejny symbol słabej Barcelony.
Jedna z akcji była szczególnie znamienna i pokazała jak drużyna powinna grać i kto tego nie rozumie, Koeman już wówczas dokonał wszystkie zmiany:
3 podania młodzików i jesteśmy już pod bramką, tempo, precyzja, zaskoczenie, wtedy piłka trafia do Pjanica, stop, zaaastaaanowienie, ok gramy górą i sru w plecy obrońcy...
Lekkie, przekonujące 3:0, jest nieźle.

Jak mecz? Niestety praca nie pozwoliła obejrzeć, pytań w szczególności o młoda krew

Nasza ostatnia bramę zdobył, Nasze dziewictwo - puig

Dest, Puig i oczywiscie Pjanic nie pasuja do tej druzyny

Puiq jak zawsze wykorzystuje, swoją szansę. . ale to i tak nigdy nie bedzie ulubieniec Naszego trenera.

Chłopaki grają dobrze. Jestem optymistą jeśli chodzi o nowy sezon.

A co do Koemana plus że zostal na kolejny sezon,

To jak kibice mamy szanse na Mistrzostwo w tym seoznie ? :)

Ten Nico numer 6 naprawdę ciekawy piłkarz. Przy dobrym wyniku powinien odciążyć Busquetsa.. Jednak Euro Sergio zagrał świetne.

I gdzie są teraz te osoby co nie chciały Depaya? Skulone ogony? :-)

Komentatorzy masakra, fanzolą o wszystkim tylko nie o meczu. Już zapomniałem jaki Kołtoń jest słaby

Demir kolejny diament !?
Hmm..
Czas pokaże..

Depay zrobi robotę w tym sezonie w Barcy! I widac ze dobrze gra z Griezmannem.
Francuz powinnien zostać na ten sezon!!

Koeman sezon 2020/2021 wprowadza Araujo, Fatiego, Pedriego, Mingueze

Koeman sezon 2021/2022 wprowadza Balde, Nico, Demira itd

Ma nosa i podejście do młodych .

Ale piękne bramki i gra Barcy, cieszy oko kibica :) Dest trochę cieniuje, pewnie pójdzie na odstrzał.

No ten Gavi i gonzales jak busquets i xavi do tego de jong, pedri. Tylko szlifowac i mysle ze pomoc na lata... Ciekawy Demir w obronie dest i teraz Garcia z Araujo. W drugiej poloece zobaczymy tego Balde pewnie. Mlodziez mlodziez mlodziez. Brawo Joan, brawo zarzad. Szkoda ze z Moriby robi sie juz gwiazdor.

Do dupy ten Depay, jakieś sztuczki i strzały w bramke. Tu trzeba na spokojnie, a nie jakieś czary.

Świetna 1 połowa , ciekawa gra Barcelony..
Az sie boje pomyslec ze nie gra Messi, Pedri, Ter Stegen itd.

Depay świetnie zastąpi, znajdzie się na 9 największy BRAk, Negatyw tamtego sezonun

Gavi w nim widze nastepce Iniesty/Xavego Nico też kocur dobry ,mam nadzieje ze nikogo już nie kupią i dostaną szanse

1 połowa - jak na mecz towarzyski ciekawa. Więcej zaangażowania, niż w niektórych meczach w poprzednim sezonie. A przede wszystkim widać kolektyw.

1. Memphis widać że szybko się zaadaptował. Plus zrozumienie z Frenkiem na bardzo wysokim poziomie :)
2. Nico i Gavi na duży plus. Obaj to nie do końca profil Moriby, ale wygląda na to że i tak nie będzie trzeba (potencjalnie póki co) za bardzo za nim płakać.
3. Demir na początku sezonu w pierwszej drużynie.

Mam wrażenie że starzy wyjadacze graja pod presją młodych, w końcu jakieś podania z pierwszej piłki i fajne akcje

Kto zauważył Messiego na ławce sturgartu? ????

Młodzież dzisiaj świetne zawody,Depay widać dojzałość piłkarską zakonczona piękną bramką.

Po tym co Dest pokazal pod koniec 1 polowy to pojawiaja sie mysli zeby jego sprzedac a Sergi Roberto zostawic..

ale jak tak oglądam mecz i widzę te koszulki to coraz bardziej jakoś się do nich przyzwyczają i niektórym one nawet pasują fajnie

Taką Barcelonę chce oglądać :)

Ale grają, pięknie!

A ja mam nadzieję że Gavi i Nico będą dostawać szansę w tym sezonie bo wyglądają bardzo ciekawie

Piękna kombinacja Depay-Griz. I wykończenie Demira.

Demir! Brawo!!!!!!

To ile Stuttgart wygrał?

Dawno nikt tego nie pisał to przypomnę tylko ;)

Ale te stroje są beznadziejne…

To sobie Memphis poleciał

Depay niczym Ronaldinho! Piękny gol !

Piękny gol. Tego nam brakowało.

Depay na miękko!

czy mecz jest z publicznością, czy mają taki dobry podkład dźwiękowy?

Flip flap ala R10!

Ludzie dobrej woli, ma ktoś jakiś dobry link? Proszę!

Umtiti i Araujo pewnie wejda na druga połowę, a Balde za Roberto i z Destem będą smigac po calej dlugosci boiska :D

Ktoś ma jakiś dobry link?

Gdzie oglądacie poza Polsatem ?

Bardzo dobry skład Tylko ten Depay jest tu niepotrzebny.

Memphis do boju dziku ❤

Ej, Wy serio jesteście mało mądrzy jak macie problem z Roberto (w meczu towarzyskim) na prawej obronie gdy nie ma Emersona, a Alba pewnie jeszcze nie jest gotowy.

Boże znów Roberto na prawej obronie, wiadomo sparing sparingiem ale nie lubię kiedy on tam jest, wolę go w środku pola choć mam nadzieję że pozytywnie zaskoczy i zaprezentuje formę sprzed kilku sezonów kiedy na prawej obronie szło mu całkiem nieźle (szczególnie dośrodkowania w pole karne)

Wg mnie większość kibiców nie patrzy na najbardziej istotne kwestie związane z wystawionym składem:
1) Test alternatyw dla Alby - w drugiej połowie pewnie pojawi się Balde
2) Demir - to że pojawia się w wyjściowym składzie obok Depaya i Griezmanna to znaczy wiele.
3) Gavi - zobaczymy jak młodszy klon Pedriego się zaprezentuje - jego obecność także wiele znaczy.
4) Nico - poważny sprawdzian dla potencjalnego zmiennika Busiego - po tym meczu będziemy wiedzieć czy jest światło w tunelu i perspektywa wartościowego zmiennika na ten sezon.