Komunikat FC Barcelony ws. Superligi

Julia Cicha

30 lipca 2021, 18:10

FCBarcelona.es

45 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona, Juventus i Real Madryt wyrażają zadowolenie z podjętej dziś decyzji sądu, w której nakazano UEFA natychmiastowe zaprzestanie wszelkich działań skierowanych przeciwko założycielom Superligi, w tym definitywne zakończenie dochodzenia dyscyplinarnego przeciwko tym trzem klubom. Stwierdzono też nieważność kar finansowych oraz innych restrykcji nałożonych na pozostałe dziewięć klubów, dzięki czemu unikną one postępowania dyscyplinarnego.

W ten sposób sąd ponownie wsparł postawę klubów promujących Superligę i odrzucił apelację planowaną przez UEFA, potwierdzając ostrzeżenie, że w przypadku niezastosowania się do postanowień, możliwe jest nałożenie na UEFA sankcji finansowych oraz odpowiedzialność karna. Sprawę przeanalizuje Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, który zajmie się kwestią monopolu UEFA w europejskiej piłce nożnej.

Mamy obowiązek stawić czoła wyzwaniom, z jakimi mierzy się futbol. UEFA przywłaszczyła sobie rolę jedynego regulatora, operatora, właściciela i organu zarządzającego europejskich rozgrywek. Ten monopol stanowi konflikt interesów i bardzo szkodzi piłce nożnej oraz równowadze rozgrywek. Jak wielokrotnie wykazano, kontrole finansowe są nieadekwatne i nieobiektywne. Kluby, które biorą udział w europejskich rozgrywkach, mają prawo nimi zarządzać.

Cieszy nas wiedza, że nie będziemy ciągle narażeni na groźby ze strony UEFA. Pozostaniemy oddani celowi rozwoju Superligi w sposób konstruktywny i solidarny, biorąc pod uwagę kibiców, piłkarzy, trenerów, kluby, ligi, stowarzyszenia oraz krajowe i międzynarodowe federacje. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre elementy naszej propozycji muszą zostać zmienione i poprawione za pomocą dialogu w celu osiągnięcia konsensusu. Wierzymy, że projekt będzie sukcesem, zawsze w zgodzie z normami Unii Europejskiej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kolejny wyrok sądu pokazuje co do zasady, słuszność decyzji władz Barcelony o nie wycofywaniu się z projektu.na tym etapie sporu z uefą.

Czy ktoś widział jakiś Sparing? Jeśli tak,to proszę o Waszą ocenę Nico,Balde,Demira i Gaviego ale na trzeźwo i z dystansem:)
Pozdrawiam.. Proszę bo interesuje mnie opinia każdego z Was...

A mówiłem że wygramy z mafią

Barca, Real, Juve rzeczywiście superliga ... bankrutów.
W tej grze chodzi tylko o większą kasę nic poza tam.

A co to za wyrok sądu? Z jakiego kraju?

Wszystko zgodnie z planem

Mówicie, że "UEFA to mafia!!" i to jest oczywiście prawda...
ale równie istotne jest to aby SuperLiga była sportem a nie wrestlingiem, bo jeśli kluby założycielskie będą miały w niej zapewniony byt -pomimo wyników sportowych- to będzie to tylko śmieszny bezzębny wrestlingowy teatrzyk. Guardiola jasno się zresztą w tej kwestii wypowiedział: w sporcie liczy się prawdziwa RYWALIZACJA

Z tymi klubami co narobiły w zbroje, gdy UEFA pogroziła paluszkiem to parafrazując klasyka "po tym co tu zobaczyliśmy nie wiem czy z nimi można ubić muchę w kiblu a nie interes"

Teraz tylko problem żeby kluby jakoś się dogadały z UEFA w kwestii pucharów i podziału zysków, a na to się nie zanosi. Jakaś gów.iana superkupa to zabawa paru najbogatszych klubów które sobie odjadą jeszcze dalej i będą się bawić w swojej piaskownicy a kibice zostaną pozbawieni rywalizacji klubów o różnym poziomie gdzie nic tak nie cieszy jak niespodzianki. Zresztą protesty kibiców mówią same za siebie. Impas trwa dalej a i tak zwycięży kasa, wszystko jedno z której strony.

El classico 50 razy w roku

Szkoda tylko ze reszta klubów narobiła w zbroje

Naprawdę to jest piękne. Chyba bardziej się ucieszyłem z tej wiadomość niż z naszych nowych nabytków.
Pięknie, oby to poszło kiedyś dalej i cała ta Uefe rozwalić i postawić struktury od nowa.

To tak jak z infrastruktura energetyczna. Przepisy nie pozwalają żeby jeden podmiot był dostawca i dystrybutorem. Z kolei taka UEFA ma w łapach wszystko. Monopol.

To teraz uefa przyjdzie do klubów założycielskich z prośbą żeby nie odchodziły

Mokry sen Pereza dalej trwa.
Cały świat ma te Superligę gdzieś a on dalej brnie.
Szkoda że Laporta razem z nim jedzie na tym samym okręcie.
Powinniśmy zapytać o zdanie socios czy klub powinien uczestniczyć w takim czymś.

Dobrze tej UEF’ie powinni jej dowalić taka karę ze im się odechce cwaniakować a Ceferin wraz z Bonkiem stula te pyski
Co do super ligi tez nie jestem jej fanem, po początku komentarza ktoś może pomyśli ze wręcz przeciwnie, ale tez nie można tolerować to co robi uefa, zastrasza i manipuluje. Szybko powinni się wziąć za ta mafie

Lapcio i jego załosne pomysły.
Wielki Nie dla supersyfu.

Przecież wiadomo, że UEFA to Gazprom a to Putler, wiec monopol wałki, korupcja i zastraszanie.

UEFA to mafia!!

Ale przecież babcia z laską na Słowenii...chlip

Teraz tak, UEFA powinna oddać grubą flotę za to, że mój ukochany klub zaliczył straty wizerunkowe z ich powodu.

No cóż, czyli Tebas znów na idiotę wyszedł. Niech idzie Ceferina pocieszyć.

Tylko 3 drużyny są mocne i mają cojones. Zostaliśmy patrząc im prosto w oczy, okazało się, że po raz kolejny nasz klub wygrał ten pojedynek.

Brawo Barca Brawo Real Brawo Juve. 3 kluby które maja cojones by walczyć z rakiem zwanym UEFA.

Pierwszy raz chyba szanuje Real Madryt :D

Ha, ha, jeszcze wyjdzie na to, że to UEFA jako monopolista na rynku piłkarskim, będzie musiała zabulić karę.