Sport: Leo Messi podpisze nową umowę w sierpniu

Julia Cicha

26 lipca 2021, 11:00

Sport

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrekcja sportowa Barcelony działa wg planu, który obejmuje sprzedaż i wypożyczenia piłkarzy w celu zmniejszenia wydatków na płace przed końcem sierpnia. Zostało 36 dni, a w tym czasie konieczne będzie także podpisanie umowy z Leo Messim.

Dwa tygodnie temu media podawały, że klub doszedł do wstępnego porozumienia z ojcem zawodnika, ale od tamtej pory sprawą zajmowali się prawnicy. Sport informuje, że Barcelonie zależy na jak najszybszym oficjalnym ogłoszeniu pozostania Messiego w klubie, ponieważ dzięki temu mógłby zająć się innymi sprawami. Obniżenie wynagrodzenia Argentyńczyka posłużyłoby też za przykład w negocjacjach z innymi piłkarzami. Nie wiadomo jednak, kiedy ostatecznie może dojść do podpisania kontraktu. Na pewno powinno wydarzyć się to w sierpniu.

Klub zachowuje optymizm, co powtarza także Joan Laporta, gdy jest pytany o sytuację przez dziennikarzy. Nie przewiduje się jednak szybkiego rozwiązania sprawy. „Są chęci podpisania, jest pośpiech, ale nie możemy zbytnio się spieszyć. Są pewne terminy, które trzeba uszanować” – zapewnia źródło bliskie negocjacjom. Sport zaznacza, że Barcelonie zależy na wygodzie Messiego. On sam chce zostać na Camp Nou i odrzuca inne oferty. Mimo to klub musi działać ostrożnie, by nie narazić negocjacji na szwank. Za tydzień Leo wróci z wakacji i być może to wtedy dojdzie do oficjalnego ogłoszenia przedłużenia jego umowy. Wszystko wskazuje na to, że Argentyńczyk zwiąże się z klubem na kolejne pięć sezonów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

moim zdaniem podpisze,a pismaki muszą pisać żeby zwiększać nakłady

Ile można to wałkować? Wróci to podpisze. Nie podpisze, no to i tak się zesrało i nic więcej nie zrobimy. Na moje to on jednak zostanie.

Robi się z tego taka saga jak z Neymarem w poprzednich oknach transferowych.

Oby miał oszczędności żeby przeżyć z trójką dzieci miesiąc bez pensji

Z jakim klubem? bo u nas za dużo już biorą, nikt nikogo od nas nie kupi bo wiedzą, że jesteśmy na musiku

2 tygodnie temu było że podpisze za 2 dni xDD
Dajcie spokój, Dopóki piłkarze nie zejdą z Pensji albo nie sprzedamy Grieza to Messiego nie podpiszą.