Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

22 lipca 2021, 07:57

3 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„O’Rey Manaj” – Mundo Deportivo, nawiązując do pseudonimu Pelégo, informuje, że hat-trick Albańczyka i gol Aleksa Collado dały zwycięstwo Barcelonie w jej pierwszym meczu z udziałem publiczności. Drużyna Koemana, pełna zawodników rezerw, rozstrzelała Nàstic, który grał w dziesiątkę przez całą drugą połowę. Dziś prezentacja Memphisa Depaya. Na górze okładki: „Antetokounmpo narzuca swoje prawo w NBA”. Kolosalny występ Greka (50 punktów) był kluczowy, żeby Bucks zdobyli mistrzowskie pierścienie w rywalizacji z Suns. Alaba dziedziczy numer 4 po Sergio Ramosie. Hiszpania z Pedrim inauguruje igrzyska w Tokio meczem z Egiptem. Jokubaitis drugim wzmocnieniem koszykarskiego zespołu Barcelony. Alejandro Valverde przyznał, że udaje się do Tokio z dużymi nadziejami.

„Debiut z goleadą” – Sport podaje, że Barcelona odniosła komfortowe zwycięstwo w pierwszym meczu presezonu, a młodzi gracze odpowiedzieli. Napastnik rezerw Rey Manaj zanotował hat-trick w bardzo efektownej drugiej połowie. „Nie chcą obniżyć pensji” – dziennik donosi, że ważni piłkarze nie osiągnęli na razie żadnego porozumienia z Blaugraną. Alaba zatrzymuje numer 4 Sergio Ramosa. Bucks zdobyli mistrzostwo NBA. Barça sprowadziła obrońcę Jokubaitisa. Espanyol przegrał z Las Palmas, co pokazuje, że brakuje mu wielu wzmocnień.

„Igrzyska bez igrzysk” – L’Esportiu donosi, że strach z powodu Covid-19 sprawia, że Tokio przeżywa igrzyska olimpijskie bez tych wszystkich elementów, które odróżniają je od innych rozgrywek. Bez publiczności, z inauguracją pozbawioną świętowania, sportowcami poddanymi różnym wielkim restrykcjom i groźbą odwołania. Barça rozstrzelała Nàstic w drugiej połowie. Trzy bramki Manaja i jedno trafienie Collado dały zwycięstwo drużynie Koemana w pierwszym meczu towarzyskim. Sergi Barjuan stwierdził, że futbol się rozwija i nigdy nie można stanąć w miejscu. Espanyol na inaugurację presezonu przegrywa z Las Palmas. Giannis Antetokounmpo poprowadził Bucks do chwały. „W wodzie nie istnieje ryzyko zarażenia między zawodnikami” – tłumaczy Albert Estiarte.

„Gra w białym balecie to marzenie” – Marca przedstawia wypowiedzi rozemocjonowanego Alaby podczas jego prezentacji w Realu. „To zaszczyt przejąć numer 4 po Ramosie, reprezentuje on siłę i przywództwo”. „Nie podoba mi się odejście Zidane’a, ale cieszy mnie, że jest Ancelotti”. Na górze okładki: „poświęcenie Antetokounmpo”. Bucks zdobyli pierścienie po 50 latach i 50 punktach swojej gwiazdy. „Początek turnieju ich życia” – pisze dziennik na temat meczu Hiszpanii z Egiptem. „Olimpijczycy z jednej klasy” - ponowne spotkanie w Tokio Llavadora i Sáncheza. Reprezentacja olimpijska idzie po złoto. Brisbane będzie gospodarzem igrzysk w 2032 roku. Piłkarze rezerw Barcelony wykazali się skutecznością w spotkaniu z Nàstikiem.

„Chciałbym grać z Ramosem” – AS cytuje wypowiedzi Davida Alaby. „Klub zaoferował mi numer 4, to będzie zaszczyt go nosić”. „Przykro mi, że Zidane odszedł, ale moje relacje z Ancelottim są doskonałe”. Dziennik pisze na górze okładki o rozpoczęciu drogi do złota. Reprezentacja piłkarska Hiszpanii rozpoczyna w meczu z Egiptem udział w igrzyskach w Tokio. Sześciu uczestników mistrzostw Europy zagra w podstawowym składzie. „Manaj błyszczy” – Barça rozstrzelała Nàstic przy braku piłkarzy pierwszego zespołu. Pierścień trafił do Giannisa, który poprowadził Milwaukee do tytułu po 50 latach.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Biały balet ? :D
Napisze lepiej "lubię to" co bana nie dostanę :)
« Powrót do wszystkich komentarzy