Alex Collado: Nie wrócę do Barçy B

Mateusz Doniec

21 lipca 2021, 22:00

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Strzelec bramki na 2:0 Alex Collado zapewnił, że nie zamierza rozgrywać kolejnego sezonu w zespole rezerw i chce zmieścić się planach Ronalda Koemana.

Alex Collado był jednym z bohaterów pierwszego presezonowego meczu FC Barcelony przeciwko Nàsticowi. 22-latek zdobył bramkę na 2:0 po uderzeniu ze skraju pola karnego i szczęśliwym rykoszecie. Hiszpan po zakończeniu spotkania zapewnił, że nie zamierza wracać do zespołu rezerw, i podkreślił, że pozostanie tylko wtedy, jeśli będzie członkiem pierwszego zespołu.

- Będę ciężko pracować, żeby dostawać minuty w pierwszej drużynie. Nie wrócę do Barçy B. Zamierzam dalej pracować i pozostać w Barcelonie. Nie można niczego wykluczyć. Moją intencją jest jednak gra w pierwszym zespole.

- Drużyna jest bardzo podekscytowana. Wszyscy ciężko pracują. Pierwsze dni są zazwyczaj trudne pod względem fizycznym. To ważny etap przygotowań, szczególnie rozgrywane mecze. Choć to spotkanie towarzyskie, jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa i z naszej gry – skomentował Collado.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Collado zagrał mega przeciętny mecz, z 3cio ligowcem, gdzie występuje na co dzień i ma rytm meczowy.

Jeżeli tak ma nadal grać bez zaangażowania to niech lepiej od razu pakuje walizki.

Z dobrej strony za go pokazał się Ndayie i Igor, myślę że warto ich poobserwować w przyszłości.

Tacy zawodnicy jak Collado czy młodziutki 16-letni Gavi dzisiaj z pewnością zawstydzili zawodników których zmienili - Puiga i Pjanica - zawodnikom pierwszej drużyny powinno być wstyd że, przychodzą zawodnicy rezerw bez ogrania w dorosłym futbolu i nagle okazuje się że można walczyć na boisku z przeciwnikiem, można stosować skuteczny pressing, można inteligentnie i szybko przemieszczać piłkę bez próbowania na siłę tylko długich podań, nagle gra nie musi być szarpana, a zdecydowanie bardziej kombinacyjna oraz co najważniejsze - nagle okazuje się że można integrować wszystkie formacje wykorzystując je w konstruowaniu akcji.
Słowa Collado są zrozumiałe i nie stanowią że zawodnik jest pyszny, a jedynie pokazuje że ma świadomość swojej wyższości i potencjału widząc jakie ancymony są aktualnie w pierwszym zespole.

Ten gość mega mi pasuje, świetny piłkarz a do tego widac ze ma charakter, tacy ludzie powinni dostawać minuty u nas, a nie tułać się po wypożyczeniach, czy wydawać miliony na takich cymbałów jak dembele. Collado czy Fati to nasza przyszłość i powinni grać regularnie

Oj wydaje mi się że chyba wrócisz... Mnie ten gość jakoś nigdy nie przekonywał do siebie. Uważam że Alenia i Puig są dużo lepsi od niego.

Typuje że go wypożyczą gdzieś.

Błagam w środku pomocy, prawe skrzydło zostawmy dla Demira.

Twoje miejsce w pierwszej drużynie

No trzeba przyznać że ma potencjał, według mnie powinien trafić przed Riquim, był czołowym graczem Barcy B, szkoda że go pomijali... ma lepsze warunki fizyczne, choć Puig mu mówił, aby trenował plecy, a nie mięśnie hahhaha

a Riqui Puig nie wróci do grania w piłke. Różnice