Ronald Koeman: Kilku piłkarzy można pochwalić, ale nie będę teraz podawać nazwisk

Mateusz Doniec

21 lipca 2021, 21:36

Barca TV

6 komentarzy

Po wygranej 4:0 w w pierwszym towarzyskim spotkaniu z Nàstikiem Ronald Koeman odpowiedział na kilka pytań zadanych przez Barça TV. Holender skomentował mecz oraz przyznał, że cieszy go powrót kibiców na stadiony.

Jakie wnioski zostaną wyciągnięte po tym meczu?

Przede wszystkim cieszę się, że wszyscy zagrali po 45 minut. To ważne w pierwszych tygodniach przygotowań. Myślę, że były to dwie różne połowy. Odkąd Nàstic grał w dziesiątkę, zdominowaliśmy grę i kreowaliśmy sytuacje. Wynik jest bardzo dobry. Zauważyłem sporo pozytywnych rzeczy.

Co sądzisz o dostępnych w tym momencie zawodnikach?

Wszyscy wrócili w dobrym stanie. W ostatnich dniach ciężko pracowaliśmy. To nasz pierwszy mecz, który pozwolił nam przygotować się pod względem fizycznym. Co więcej, dzięki temu, że wystawiliśmy tak naprawdę dwa różne zespoły, każdy mógł się pokazać, szczególnie młodzi zawodnicy. Kilku piłkarzy można pochwalić, ale nie będę teraz podawać nazwisk. Bardzo cieszy mnie powrót kibiców. Na początku było to trochę dziwne, ale to dobrze, że publiczność wróciła.

Choć to tylko dwa tysiące kibiców, było to twoje pierwsze spotkanie w roli trenera Barçy z publicznością…

Bardzo mnie to cieszy! Również ze względu na zawodników, którzy są teraz oklaskiwani po dobrych zagraniach i czują wsparcie. Bardzo nam tego brakowało.

Bardzo ważna jest teraz cierpliwość w wyczekiwaniu na nowe nabytki. W sobotę wróci do składu więcej zawodników.

To ważne, że będziemy mogli skorzystać z zawodników, którzy wracają z wakacji. Zostanie nam tak naprawdę niewiele czasu na treningi z całą kadrą. Musimy rozgrywać teraz dobre mecze, szczególnie podczas zgrupowania w Niemczech, gdzie zagramy z VfB Stuttgart i RB Salzburg. To będą spotkania na wysokim poziomie, które pozwolą wyciągnąć więcej wniosków.

Bardzo dobrze że wszyscy zawodnicy dostali szansę, bardzo dobrze że trener widzi wiele pozytywnych rzeczy, ale mnie najbardziej cieszą "mali" zwycięzcy tych 45-minutowych meczów - przykładowo: Demir, Balde, Ndiaye, Gavi czy Gomes.

,,Musimy rozgrywać teraz dobre mecze, szczególnie podczas zgrupowania w Niemczech, gdzie zagramy z VfB Stuttgart i RB Salzburg."To jak maja mieć zgrupowanie w Niemczech to nie Salzburgiem tyllo RB Lipsk pewnie grają.