Barcelona wygrywa pierwszy mecz presezonu. Hat-trick Reya Manaja

NAS

• Barcelona zwyciężyła w pierwszym meczu presezonu 4:0 z Gimnastikiem Tarragona
  • Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a po przerwie hat-tricka ustrzelił Rey Manaj
  • Z dobrej strony pokazał się Demir, który był jednym z najlepszych zawodników w pierwszej połowie

W pierwszym meczu presezonu Barcelona musiała sobie radzić bez 16 piłkarzy. Zabrakło reprezentantów odpoczywających po EURO oraz Copa América, a także trójki Hiszpanów z kadry olimpijskiej. Do pełni zdrowia nie wrócili jeszcze także Fati, Ter Stegen i Coutinho, natomiast Dembélé czeka jeszcze dłuższa przerwa. Ronald Koeman w takich okolicznościach postanowił dać szansę od pierwszych minut Balde i Demirowi. W środku pola obok Pjanicia i Roberto wystąpił Riqui Puig, a parę stoperów stworzyli Umtiti i Piqué. Sporym zaskoczeniem była dwójka pozostałych napastników - od początku wystąpili bowiem Peque Polo i Jordi Escobar, a zabrakło miejsca dla Collado.

Od pierwszej minuty bardzo aktywny był duet Dest - Demir. Dobrze współpracowali na prawym skrzydle, sprawiając wiele problemów defensorom rywali. Demir mógł nawet zdobyć bramkę, ale został przyblokowany. W 25. minucie powinno być 1:0 dla Barçy - Riqui Puig doskonale podał z głębi pola w pole karne, gdzie wbiegał już Roberto, jednak strzał doświadczonego Hiszpana świetnie obronił bramkarz. Chwilę później Sergi znów był bliski gola, ale ponownie przegrał pojedynek z golkiperem gości.

W 38. minucie Quintanilla wyrzucony z boiska za przewinienie na Puigu. Od tego momentu przewaga gospodarzy wzrosła jeszcze bardziej. Najpierw Pjanić groźnie uderzył, ale Manu García wyszedł z opresji obronną ręką, a później dobra akcja Demira i Balde została zakończona złym dośrodkowaniem. Chwilę później Yusuf sam spróbował szczęścia, ale górą ponownie był golkiper rywali. Chwilę przed przerwą Peque Polo dobrze uderzył głową po dośrodkowaniu Roberto, jednak bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i podopieczni Ronalda Koemana remisowali pomimo wyraźnej przewagi.

Zgodnie z oczekiwaniami w przerwie Ronald Koeman zmienił wszystkich zawodników i na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka z Comasem, Ramosem Mingo, Gavim i Collado między innymi. Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Barcelona dominowała i w 61. minucie wreszcie udało się tę przewagę zamienić na gola. W polu karnym świetnie zachował się Rey Manaj, wymanewrował obrońców i silnym strzałem pokonał Manu Garcíę. Albańczyk jeszcze dwukrotnie próbował wpisać się na listę strzelców, ale już bezskutecznie. Doskonałą okazję zmarnował także Hiroki Abe, trafiając w Manu Garcíę.

W 85. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Collado, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki i było 2:0. Po kolejnej akcji było już 3:0 - Hiroki Abe dobrze dośrodkował do Reya Manaja, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. To wciąż nie był jednak koniec, bo w 89. minucie N’Diaye wpadł w pole karne, gdzie został powalony przez obrońcę i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Rey Manaj, kompletując hat-tricka. Sędzia nie przedłużał meczu, który ostatecznie skończył się zwycięstwem Barcelony 4:0.

W szeregach gospodarzy dobrze pokazali się dzisiaj Balde, Dest, Puig i Demir w pierwszej połowie, a po przerwie skutecznością błysnął Rey Manaj. Niezły mecz rozegrał także Sergi Roberto. Na tym etapie przygotowań żadnych poważnych wniosków wyciągać jednak nie można.

FC Barcelona:
I połowa: Neto, Balde, Umtiti, Piqué, Dest, Pjanić, Roberto, Puig, Peque Polo, Demir oraz Escobar.

II połowa: Iñaki Peña, Igor Gomes, Comas, Ramos Mingo, N'Diaye, Gavi, Matheus Pereira, Collado, Mortimer, Hiroki oraz Rey Manaj.

Mam pytanie. Można gdzieś obejrzeć powtórkę tego meczu?

Niech Ronald Koeman postawi na młodzież.Gorzej na pewno nie będzie...;)

Bardzo podobał mi się sparing - świetnie że można było zaobserwować tak wielu zawodników - pod kątem gry w pierwszej drużynie teraz lub w przyszłości - pierwsze wnioski można już teraz stwierdzić:
1) Panie i Panowie - już po pierwszych 45 minutach można powiedzieć że mamy objawienie w postaci Demira - co za lekkość gry, co za dojrzałość, co za przegląd pola, co za zwinność i czytanie gry, co za gra obiema nogami, a chłopak jest zaledwie po kilku treningach. To będzie złoty interes Barcelony i piłkarz na wiele lat. Marcowe artykuły, w których Koeman uważał go za talent mogący być następcą Messiego nie były na wyrost - chłopak ma wszystko aby być wielkim piłkarzem.
2) Martwi mnie Puig bo liczyłem że bardziej się postara na tle takiego rywala bo jest idealny pod niego (mało walki w środku pola), a tu kilka genialnych długich zagrań przeplata nadal bezsensownym poruszaniem się po boisku bez piłki, nadal stosuje udawany pressing oraz nadal nie potrafi rozgrywać piłki bez dublowania pozycji kolegów. Jedyne co pokozał to długie podania, a wszelkie próby gry kombinacyjnej to była porażka. Szkoda że na siłę w 2 sytuacjach nie podał do Demira jak był na wolnej pozycji próbując rozwiązań które nie miały racji bytu - np. podanie do Escobara, przy którym było aż 5 zawodników i nawet nie miał możliwości zgrania z pierwszej piłki.
3) Collado - tak jak pisałem od wielu miesięcy (a laramblowe dzieci się ze mną kłóciły) - to nie jest skrzydłowy, a Koeman podjął się wyzwania uratowania mu kariery na pozycji w której niegdyś pokazywał magię, czyli bliżej środka - zagrał bardzo dobrze i bardzo inteligentnie - piękny przykład efektywności gry przez efektownością - wszystko co robił na boisku było z korzyścią dla zespołu - pięknie spajał formacje, przez co gra zespołu wydawała się bardziej płynna niż w pierwszej połowie.
4) Gavi - to jest prawdziwa przyszłość Barcelony - niesamowite że pojawia się na boisku 5 lat młodszy od Puiga (PIĘĆ LAT RÓŻNICY) chłopiec bo jeszcze nie mężczyzna i z miejsca jest lepszy niemal pod każdym możliwym aspekcie gry - inteligencja boiskowa, szukanie wolnych przestrzeni kolegom, płynność przeprowadzania akcji kombinacyjnych - coś pięknego, zapowiada się wielki piłkarz. Kolejny przykład zwycięstwa efektywności nad efektownością, co świadczy o inteligencji boiskowej i czytaniu gry.
5) Młodzi obrońcy - generalnie wszyscy się spisali ale wyróżnić należy Balde, Ndiaye, Gomes - świetne występy, bardzo podobała mi się ich odwaga, stanowczość i przebojowość. Wszyscy pokazali jak wielki mają potencjał ofensywny, wszyscy pokazali że są niezwykle szybcy i inteligentni - jeśli uwzględnić jakość gry Comasa i Ramosa to można śmiało stwierdzić że formacja obronna Barcelony za kilka lat będzie niesamowicie silna oraz zgrana.
5) Warto także docenić bardziej doświadczonych zawodników jak Umtiti (widać że zrzucił sporo kilogramów, Pique dawał mu rozgrywać piłkę i występ na plus), Roberto (poprawnie kopiował de Jonga - wejścia w pole karne na plus, forma rośnie, a zainteresowanie Bayernu nie jest przypadkowe), Manaj (trzy gole mówią wszystko, ale nie traktuję go jak przyszłości pierwszej drużyny - dla mnie niestety będzie supportem przy rozwoju zawodników Barcelony B bo po to został sprowadzony do klubu, ale zawsze miło by było się zaskoczyć).

Podsumowując - pierwszy sparing z pewnością na plus, zarówno ze względu na wynik, jak i poziom, który zaprezentowali piłkarze bez względu na to że przez ponad połowę meczu przeciwnik grał w 10. Największą radość stanowią piłkarze którzy mogą dostać szansę w pierwszym zespole, a część z nich być może już teraz wywalczy sobie grą w pierwszej drużynie. Pozostaje liczyć na Laportę aby udanie zrobił dla nich miejsce poprzez sprzedaż niepotrzebnych zawodników.
PS: nadal uważam że Puig powinien zostać wypożyczony - kolejne już pokolenie zaczyna go przeganiać (5 lat młodszy Gavi wygląda jak piłkarz, zjada go fizycznie a pod kątem kreatywnej gry czy rozegrania go zjada).

Nie oglądałem meczu ale …
1 . Cieszy mnie wynik ( szczególnie druga połowa )
2. Ewidentnie głębokie rezerwy powinny być bardziej brane pod uwagę jeżeli chodzi o potencjał klubu.
3 . I na koniec .. lepiej jak by ubrali narzutki zamiast tych okropnych trykotów. Wyglądają w nich jak drużyna z pucharu wójta gminy.
Dziękuje za uwagę ;)

Niby tylko sparing z przeciętną drużyną, ale Demir to Pan piłkarz już teraz. Na 100% zostanie wykupiony za te marne jak na takiego gracza pieniądze, co to jest 10 milionów za taki talent w dzisiejszych czasach. Winszuję Panie Laporta.

Wiem że to tylko sparing i to ze średnia drużyną ale Manaj jako zmiennik do pierwszej drużyny zamiast Braithwaite'a jak najbardziej moim zdaniem, jeszcze się hajs zaoszczędzi i, zarobi

Ten manaj świetnie rozpoczął przygotowania, nie znam gościa ale zwraca uwage

Collado, Demir, Manaj moga dostac szanse jako rezerwowi w tym sezonie.

Jak widzę niektórzy wyciągają wnioski po pierwszym sparingu, gdzie brakowało 16 zawodników pierwszej kadry. Spokojnie. To jest czas na przećwiczenie pewnych schematów, czas dla zawodników rezerw, aby udowodnić swoją przydatność. Trzeba czasu, aby zobaczyć najlepszą wersję Barcelony.

Jak zagrał Pjanic:D

Nie oglądałem tego meczu, ale skoro w pierwszej połowie gra tylu zawodników pierwszej drużyny i nic się nie dzieje, a w drugiej sama młodzież i wygrywają 4-0 to chyba nie za dobrze świadczy

Witam, mam pytanie oglądacie Barca. Tv ile kosztuje na rok telewizja by ogladac mecze Barcy towarzyskie bo ten mecz nie ogladałem gdyz płatne, ile to na polskie wychodzi miesiecznie

Szkoda,że nie ma pod artykułem skrótu:)

Ej, a tak serio - te stroje to wina zdjęcia czy rzeczywiście zawinęliśmy komplety od Trabzonsporu?

Braithwait już pewnie drży po tych trzech golach Manaja.

Mnie interesuje jak zagrał duet Pique-Umtiti?
Oraz jak spisali się Collado, Puig, Gavi ?

Ci w tych koszulkach Trabzonsporu z targu to nasi?

Może się nie znam na katalońskim, ale blaugrana to nie ma być bordowo granatowa? Stroje niezłe , ale ten błękit to na wyjazdówki. Ktoś coś ?

Manaj świetny debiut.

Te koszulki to jest qrwa dramat, Nike nas dyma tymi wzorami od lat. Jakos Atletico i inni mają fajne wzory

I liczę że taki wynik będzie się powtarzać do końca sezonu !

Miły początek sezonu, oby ten sezon był początkiem czegoś nowego. Świetna robota młodych, czekamy na więcej! Swoją drogą to co raz bardziej przekonuję się do tych nowych strojów :D

I co @Coutinho007 Manaj jest za stary i za słaby by go spróbować?

Ogladalem od 65 do 80 minuty. Ktos dzisiaj mial wiekszego pecha?

Edit: stream zerwalo i nie szukalem innego.

Jest się czym podniecać, wygrany sparing z zespołem z Segunda B.

Pierwsza a druga polowa to bylo jak niebo i ziemia. Koeman musi sie zastanawiac, czy to nie tych mlodzikow powinienem prowadzic? Ale seryjnie, to mecz pokazal czego brakuje w naszej pierwszej druzynue. Kontry i szybkiej wymiany, podan w wolne pola. Przeciwnik nie musial byc wymagajacy aby pokazac jak zespol powinien grac
Manaj - MOTM. Swietny wystep.

Demir na duży + dla mnie najlepszy w pierwszej połowie, balde bardzo poprawnie, roberto pokazał się w dwóch najgroźniejszych akcjach, poza tym cień. Pjanic katastrofa, Puig wg mnie sporo za mało żeby walczyć o skład, bardzo prosty błąd, którego nie powinno być nawet w takim meczu, parę niedokładnych podań, chyba inny mecz oglądałem