Zakaz używania telefonów komórkowych i noszenia ekstrawaganckich fryzur w sekcjach młodzieżowych Barçy

Mateusz Doniec

21 lipca 2021, 17:30

As

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrektor sekcji młodzieżowych FC Barcelony José Ramon Alexanko wyjaśnił młodym piłkarzom nowe zasady. Jak podaje TV3, od nowego sezonu zakazane będzie m.in. używanie telefonów komórkowych w obiektach klubowych oraz noszenie ekstrawaganckich fryzur.

Młodzi piłkarze FC Barcelony będą musieli zaakceptować szereg nowych zasad wchodzących w życie wraz z początkiem nowego sezonu. Niektóre reguły są dosyć logiczne, takie jak zakaz używania telefonów komórkowych w szatni, na boisku i podczas meczów. Inne wydają się dosyć kontrowersyjne. Wprowadzony został m.in. zakaz noszenia ekstrawaganckich fryzur i farbowania włosów na krzykliwy kolor. Dyrektor sekcji młodzieżowych Barcelony José Ramon Alexanko przedstawił te i inne zasady wszystkim trenerom pracującym w La Masii w ostatni poniedziałek.

Jak donosi TV3, młodzi piłkarze będą musieli oddać swój telefon komórkowy zaraz po przybyciu do Ciutat Esportiva delegatowi klubu, który zwróci go dopiero, gdy zawodnik wyjdzie z szatni. Celem jest, aby młodzież była skupiona wyłącznie na piłce i unikała publikowania zdjęć oraz filmów w mediach społecznościowych w godzinach, w których przebywa w obiektach klubu.

Przewidziano również dokładniejsze obserwowanie zachowań zawodników, szczególnie podczas dyskusji z trenerami w obecności publiczności. Głównym celem wszystkich nowych przepisów jest przywrócenie dyscypliny i rygoru, które według osób odpowiedzialnych za szkolenie młodzieży zostały w ostatnich latach znacznie poluzowane, co mogło w dużej mierze pogorszyć wizerunek klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ordnung muss sein
« Powrót do wszystkich komentarzy