Sport: Cios dla Iliasa Akhomacha

Maciej Łoś

20 lipca 2021, 18:45

Sport

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Ilias Akhomach miał być jednym z piłkarzy rezerw, którzy przygotowują się do nowego sezonu trenując z pierwszą drużyną. Tymczasem 17-latek jest uziemiony, ponieważ ponad tydzień temu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Przed rozpoczęciem treningów przed nowym sezonem wszyscy piłkarze musieli przejść rutynowe testy na koronawirusa. Dwóch z nich, Ilias Akhomach i Santiago Ramos Mingo, otrzymali pozytywne wyniki. Miało to miejsce 11 lipca, pięć dni później Argentyńczyk mógł już zacząć pracę, tymczasem Hiszpan wciąż czeka na zielone światło.

17-latek jest przybity całą sytuacją, ponieważ koło nosa przechodzi mu szansa na naukę pod okiem Ronalda Koemana. Napastnik czuje się dobrze i przechodzi chorobę zupełnie bezobjawowo. Najbliższą próbę zawodnik będzie mógł przejść dopiero w czwartek. Jeśli otrzyma negatywny wynik, będzie mógł zacząć treningi, ale wciąż nie jest to pewne.

Akhomach jest jednym z największych talentów La Masii. Już w zeszłym sezonie zaliczył pierwsze mecze w drugiej drużynie Barçy. W tym sezonie prawdopodobnie będzie dalej zbierał doświadczenie w trzeciej lidzie u nowego szkoleniowca rezerw Sergiego Barjuana.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obecnie chyba mój ulubiony talent z La Masii.
konto usunięte

Chory bezobjawowo :D Ci co to wymyslili są najlepsi

@ViscaBarca123 Twoim zdaniem potencjał większy niz Gavi?

Szkoda dzieciaka - trzymy kciuki za ponowne testy, aby jeszcze pokazał się Koemanowi.
PS: Piszę retorycznie - Nie wydaje Wam się to niepojęte że tacy zawodnicy jak Akhomach czy Gavi zapraszani są na presezon do pierwszej drużyny, a przez cały poprzedni sezon w drużynie rezerw zaliczyli odpowiednio 162 i 84 minuty? Myślicie że w rezerwach PSG, Bayernu czy BVB grały by te dzieciaki czy przykładowo 24-letni Manaj czy 23-letni Pereira? Liczę w tym sezonie na Sergiego Barjuana że nie będzie powielał tych błędów.

Ktos wie do kiedy on ma kontrakt, bo mam nadzieję, że ta perełka zostanie w Barcelonie. @JarekS moze ty wiesz?

Szkoda :/ Chciałbym go zobaczyć w presezonie. Zapowiada się zacnie.
konto usunięte

To ten co go Kluivert nazwał nowym Messim?