Javier Tebas: Zgadzam się z Superligą w niektórych kwestiach

Julia Cicha

15 lipca 2021, 10:07

Marca

3 komentarze

Fot. Getty Images

Javier Tebas skomenthttps://www.fcbarca.com/100747-javier-tebas-nie-przymkne-oka-na-przepisy-dla-messiego.htmlował wczoraj sytuację FC Barcelony i Leo Messiego, a później ponownie porozmawiał z youtuberem Ramonem Álvarezem de Mon i odniósł się do innych tematów ze świata piłki nożnej.

Finansowe fair play UEFA: Powiedziałem Komitetowi Zarządzającemu, że każda reforma powinna zacząć się od ograniczenia nielimitowanych przychodów od akcjonistów, socios lub klubów-państw. Hiszpania i niemal wszystkie ligi zgadzają się z tym.

Otwarta Superliga: Myślę, że obecny europejski ekosystem działa. Zgadzam się z Superligą w niektórych aspektach, np. w zarządzaniu, powiedziałem to Realowi i Barcelonie. Niedawno starłem się przez to z Nasserem Al-Khelaifim. Myślę, że kluby powinny mieć większą możliwość podejmowania decyzji.

Sytuacja LaLigi: Mamy organ kontroli telewizyjnej i 5 z 6 członków to kluby. Trzeba to poprawić w Europie, bo kluby są motorem piłki nożnej. Krytykuję jednak postawę, w której największe kluby chcą rządzić i rzucać ochłapy reszcie. UEFA musi coś zrobić, powiedziałem to Čeferinowi.

Barcelona jako spółka?: Nie zaoferowałem tego klubowi jako rozwiązania, nie rozmawialiśmy o tym. Znam prezesów Barçy i Realu i niemożliwe jest przekształcenie tych klubów w spółki. Moim obowiązkiem jest utrzymanie tego, bo tego chcą socios. Trzeba jednak walczyć z klubami-państwami. Im większa będzie LaLiga, tym silniejsze będą nasze kluby.

Frekwencja: Nie wiemy, czy piłka nożna jest droga, czy tania, bo wiążą się z nią inne rzeczy. W Hiszpanii są cztery miliony abonentów telewizyjnych, którzy nie mogą oglądać piłki nawet, jeśli zapłacą.

Roures dorzucający się do gwarancji Barcelony: Mediapro ma licencję na transmisję w barach od pięciu lat. Oni nie ustalają godzin meczów, robimy to my z pomocą sztucznej inteligencji. Jeśli kiedyś będziemy głosować nad czymś związanym z Mediapro, Barça nie będzie mogła zagłosować.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powiem szczerze że dobrze mówi, można się z nim nie zgadzać w wielu kwestiach, ale mówi jak jest, a nie jakby się chciało by było. Tym razem oceniam jego wypowiedź na plus

Teraz się zgadza po tym jak UEFA zbiera od założycieli SL łomot za łomotem, wcześniej mówił co innego i jechał po trzech klubach jak po burej. Prawo jest bezlitosne dla UEFY dlatego Tebas delikatnie zaczyna wycofywać się ze swojego pierwotnego stanowiska.