Oficjalnie: FC Barcelona ma nowego dyrektora generalnego

Dariusz Maruszczak

1 lipca 2021, 19:37

FCBarcelona.cat

11 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła dziś to, co było pewne już od dłuższego czasu - Ferran Reverter został nowym dyrektorem generalnym FC Barcelony.

49-latek pod względem formalnym nie mógł wcześniej objąć tej ważnej dla klubu funkcji, ponieważ wiązała go umowa z MediaMarkt. Mimo to media donosiły, że już po wygranych przez Joana Laportę wyborach zaczął działać w Barcelonie i uzgadniać pewne kwestie z pozostałymi członkami władz Blaugrany. Pojawił się nawet na zgromadzeniu socios compromisarios. W oficjalnym komunikacie czytamy, że był zapraszany, aby „poznać klub i nowy zespół zarządzający”. Reverter zastąpi na stanowisku Oscara Grau, który przez lata był dyrektorem generalnym u Josepa Marii Bartomeu i był jedną z najważniejszych postaci na Camp Nou. Grau ostatecznie został zwolniony w pierwszych tygodniach po wyborach, a wokół niego krąży wiele kontrowersji związanych z zarządzaniem poprzednich władz klubu.

Reverter w 1994 roku ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie. Większą część kariery zawodowej spędził w MediaMarkt, gdzie pracował od 2002 roku, zaczynając od roli kierownika działu wdrażania nowych technologii. Później prowadził oddział w Mataro, przez cztery lata był tam dyrektorem operacyjnym, aż wreszcie awansował do funkcji dyrektora generalnego MediaMarkt Iberia. To jednak nie był koniec jego sukcesów zawodowych. W końcu został sprowadzony do centrali firmy, gdzie od października 2018 roku do teraz był dyrektorem generalnym.

W strukturze organizacyjnej Barcelony Reverter będzie podlegał bezpośrednio Joanowi Laporcie, a pod sobą będzie miał obszar piłkarski (z Mateu Alemanym), obszar sportów profesjonalnych (Xavier Budo), obszar korporacyjny (Maribel Melendez), obszar zasobów ludzkich (Carles Cendros), obszar marki (Guillem Graell), obszar przychodów (Alex Barbany), obszar technologii (Juan Manuel Tabero) i obszar społeczny (Anna Aznar). W komunikacie klubu Reverter został opisany jako miłośnik sportu, który codziennie rano uprawia jogging. Zawsze pracuje z pozytywnym nastawieniem, nawet pod presją. Jest uważany za osobę prężną, o wielkiej wizji przyszłości, która jednocześnie potrafi być bliska dla innych.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czekaj, zatrudnili dyrektora generalnego z media markt, bo lubi sport, uprawia jogging i jest obrotny?

A nad tym wszystkim jeszcze prezydent, pięciu wiceprezydentów i trzynastu dalszych członków zarządu. ;)

- Skąd macie dyrektora generalnego?
- z mediamarkt.... :)
konto usunięte

to jest bardzo istotny news dla przyszłości klubu. bardzo liczę na tego pana, młody, kompetentny, zna się na zarządzaniu w dużym koncernie. raczej nie będzie sie pojawiał w newsach na pierwszych stronach gazet, ale to od jego pracy zależy gdzie Barca będzie za kilka lat. powodzenia.