Sport: Granada jest zainteresowana Riquim Puigiem

Dariusz Maruszczak

24 czerwca 2021, 21:15

Sport

23 komentarze

Fot. Getty Images

Granada w ostatnim czasie zwraca baczną uwagę na produkty szkółki Barcelony. Najpierw klub z Andaluzji miał na celowniku Carlesa Alenę, a teraz dziennik Sport donosi, że drużyna z Nuevo Los Cármenes jest też zainteresowana Riquim Puigiem.

Zgodnie z tymi informacjami nowy trener Granady Robert Moreno jest zainteresowany sytuacją 21-latka. Wpływ na to może mieć przejęcie stanowiska dyrektora sportowego przez Pepe Boadę, który przez wiele lat pracował w Barcelonie, podobnie zresztą jak pierwszy szkoleniowiec andaluzyjskiej drużyny. Warto dodać, że Granada prowadzi zaawansowane negocjacje ws. Aleñi, a pomocnik jest gotów udać się na kolejne wypożyczenie. Przy takim wariancie Barça musiałaby jednak przedłużyć kontrakt z 23-latkiem, ponieważ jego obecna umowa obowiązuje tylko do 2022 roku.

Sytuacja z Puigiem jest bardziej skomplikowana. Według Sportu dyrekcja sportowa i Ronald Koeman są zwolennikami odejścia wychowanka na wypożyczenie, aby mógł się rozwijać wraz z większą liczbą szans na grę. Dla piłkarza z kolei priorytetem jest pozostanie w Barcelonie i walka o miejsce w składzie. Zdaniem dziennika w przyszłym tygodniu powinno odbyć się spotkanie w katalońskim klubie, na którym może zapaść ostateczna decyzja ws. przyszłości pomocnika. Wiele będzie zależało od stanowiska samego Puiga, który ma oferty wypożyczenia z czterech klubów Primera División, a także od zespołów z Premier League.

Wcześniej media donosiły, że Puig cieszy się poparciem nowych władz Barcelony i może w związku z tym otrzymać więcej szans na grę. Trudno jednak spodziewać się, żeby sytuacja 21-latka mogła się diametralnie odmienić pod wodzą Ronalda Koemana, który stawiał na niego tylko w ostateczności.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech idzie i pokaże na co go stać, bo nawet Laporta może mu nie pomóc.

Sorry ale chłopak nie przebije się do składu sprzedać skoro jeszcze młody i coś warty

Ładnie. Granada to prawie jak "Gram w pierwszym składzie F.C Barcelony", trzeba tylko dołożyć z 2-3 literki.

I to jaki klub go chce najlepiej świadczy o jego poziomie. Niestety połowa składu u nas nadaje się do Granady, max Sevilli. Poczynając od obrony, kończąc na ataku.

jeszcze musi sie tam zalapac w skladzie

Kogo tak po prawdzie ma ta "wielka" Barcelona w linii pomocy:
De Jonga i Pedriego ? OK.
33 letniego Busqetsa, wiecznie kontuzjowanego Coutinho, słabego, 31 letniego Pjanicia, słabego jak barszcz S.Roberto (który w lutym skończy 30 lat), M. Fernandesa, którego zasadność kupna zna tylko Bartomeu... wracającego z wypożyczenia Alenię... no i może jeszcze 35 latka Messiego, który jak dołączyli Aguero i Depay raczej jeszcze bardziej będzie kreatorem gry.
Jest jeszcze "młodzik" Moriba, który jeszcze nic wielkiego nie pokazał, a w odróżnieniu od Puiga już stawia wysokie warunki finansowe.
Rzeczywiści, o ile w/wym mają stanowić o sile Barcelony to współczuję.
Moim zdaniem pozbycie się Puiga czy to przez wypożyczenie czy sprzedaż jest podcinaniem gałęzi na której się siedzi.
Messi o ile nie odejdzie teraz to najpóźniej za rok, Busqets ma swoje lata, Coutinho i Pjanić wiadomo nic już drużynie nie dadzą, podobnie jak S.Roberto i Alenia.
A zatem przyszłość II linii Barcelony winna opierać się na : De Jong, Pedri, Puig i Moriba, a i tak wymaga ona wzmocnienia.
Niestety klub jest w tak opłakanej sytuacji finansowej, ze nie wiem kto chciałby tak na poważnie do nas dołączyć.
Kolejni włodarze klubu dziwnym trafem bezmyślnie pozbywają się wychowanków by później kupować zawodników za grube miliony czego przykładem był Gomes, Firpo i inni, a z drugiej strony pozbyliśmy się takiego Thiago A, jego brata, Cucurellę i innych.
Naszym celem jest SPRZEDAŻ i to jak największa ilość piłkarzy, choćby ze stratą. Neto, Firpo, Umtiti, Alenia, Pjanić, Coutinho, Brathwaite, Dembele, a być może i Lengleta.

Puig nie przejdzie bo na stadionie w Granadzie jest mniejszy niż na Camp Nou telebim na którym może sprawdzać jak wygląda.

Żart. Bardzo lubię chłopaka i najchętniej bym go widział w pierwszej jedenastce.

cziki riki czeka do 30 stki aż wskoczy do składu ... luz . Laporta ostatnio go przytulał ;),. Będzie problemj jak el Presidenete sie zmieni po 4 latach i nic poza tym w jego przypadku.

Tam mały fejm to nie pójdzie

Chłop na La Rambli jest najlepszym pomocnikiem w Hiszpanii a tylko Granada go chce?

Riqui w once od nowego sezonu a nie wypożyczenia jakieś

Dobry kierunek - Granada ma bardzo słabą linię pomocy - jest spora szansa że będzie grał pod warunkiem że będzie ciężko pracowal na treningach.
PS: nie piszmy o innych krajach jak Anglia i Francja bo nie ma parametrów na grę w tych krajach, a w Niemczech duże znaczenie ma gra taktyczna. Pierwsza lub druga liga hiszpańska to najlepsza opcja.

Problem w tym ,że on nie jest

No jak to ? Taki świetny zawodnik nie odejdzie do jakiejś tam Granady żeby grać...

Wypożyczenie przy takim składzie pomocy nie wchodzi w grę. Chyba że przeprosimy się z Pijanicem i jakoś go wkomponujemy + CoU wsadzony w rozegranie. Bo innej opcji nie ma. Transfery słabo się zapowiadają.

wypożyczałbym piłkarzy do Francji i Niemiec myśle, że tam jest najlepsza droga rozwoju