Emocjonujący finał fazy grupowej, Francja zremisowała z Portugalią

Maciej Łoś

23 czerwca 2021, 22:59

18 komentarzy

Francja zremisowała 2:2 z Portugalią w hicie grupy F mistrzostw Europy. Po dwa gole strzelili Karim Benzema i Cristiano Ronaldo, a obydwie reprezentacje awansowały do kolejnej rundy turnieju. Antoine Griezmann został zmieniony pod koniec spotkania.

Francuzi od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę i zepchnęli Portugalię do defensywy. Niewiele było jednak konkretów, ponieważ podopieczni Fernando Santosa nie dopuszczali mistrzów świata do swojego pola karnego. Antoine Griezmann pracował ciężko w środku pola i angażował się w próby przerwania akcji Portugalczyków. W 28. minucie João Moutinho dośrodkował w pole karne Francuzów, a Hugo Lloris przy próbie piąstkowania nie trafił w piłkę, tylko w głowę Danilo Pereiry. Sędzia Mateu Lahoz wskazał na jedenasty metr, a do futbolówki podszedł Cristiano Ronaldo i pewnie umieścił ją w siatce. Po tej bramce spotkanie ożywiło się, ponieważ Portugalia nabrała skrzydeł i przejęła inicjatywę. W 40. minucie żółtą kartę za dyskusje z arbitrem otrzymał Griezmann. Przed samym końcem pierwszej połowy były piłkarz Barcelony Nélson Semedo sprowokował rzut karny faulując Kyliana Mbappe. Gola na 1:1 strzelił Karim Benzema.

Napastnik Realu Madryt ukąsił po raz drugi zaraz po przerwie, wykorzystując znakomite zagranie od Paula Pogby. Wynik równoległego meczu Niemiec i Węgier sprawiał, że Portugalia znalazła się na ostatnim miejscu w grupie. Niestety już w 50. minucie z powodu urazu z boiska musiał zejść Lucas Digne, były piłkarz Barçy, który wszedł zaledwie kilka minut wcześniej za Lucasa Hernadeza. W 59. minucie meczu Mateu Lahoz podyktował trzeci rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Julesa Koundé i po raz drugi bramkę zdobył Cristiano Ronaldo. W 67. minucie znakomitym strzałem popisał się Pogba, ale jeszcze lepszą interwencję zaliczył Rui Patricio. Na kilkanaście minut przed końcem z powodu urazu murawę opuścił Semedo. W doliczonym czasie VAR zadecydował o braku rzutu karnego dla Francji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i obydwie drużyny awansowały do fazy pucharowej.

Francja 2:2 Portugalia (Benzema 45’ (k.),47’ – Ronaldo 30’ (k.), 60’ (k.)

Francja: Lloris; Koundé, Kimpembe, Varane, Hernández (Digne 45’, Rabiot 50’); Kante, Pogba; Tolisso (Coman 66’), Griezmann (Sissoko 87’), Mbappe; Benzema.

Portugalia: Patricio; Semedo (Dalot 79’), Pepe, Dias, Guerreiro; Moutinho (Nevez 73’), Perreira (Palhinha 45’), Sánchez (Oliveira 87’); Silva (Fernandes 72’), Ronaldo, Jota.

Widzę że w komentarzach jest dyskusja ja się nie będę wypowiadał jak Ronaldo zagrał ponieważ nie oglądałem tego meczu całego ale moim zdaniem nie był widoczny oprócz karnych i ale POWTARZAM nie widziałem jak gra Ronaldo tylko fragmenty tego meczu i zagrał słabo dla mnie.chuba że ktoś miał link z jego meczu to chętnie se zobaczę jak gral

@Azbest No dokładnie, bardzo celna riposta. Jeszcze dodam, że ocena dla Ronaldo, na przykład na Sky Sports (gdzie oceniają bardzo dobrzy eksperci - byli piłkarze i trenerzy) to jest 8 na 10, za całość meczu. Tak jak napisałem - nie tylko karne tam były, ale żeby to wiedzieć, trzeba było naprawdę oglądać mecz i obserwować, co robił Ronaldo. Jednak nie liczę już na obiektywne, rzetelne oceny piłkarzy na tej stronie. Tu wielu jest ludzi, tak jak to zwykle w Internecie, co nie zna się w ogóle na piłce, pierniczą tylko farmazony. Oni nawet dobrze nie potrafią ocenić piłkarzy Barcy, a co dopiero piłkarzy innych drużyn, szczególnie takiego Cristiano. Przy nim to tutaj wielu się wścieklizna uruchamia. Po prostu (tak jak zwróciłeś na to słusznie uwagę) infantylne dzieciaczki, które obowiązkowo muszą wspomnieć o żelu, to takie inteligentne i ma dużo do rzeczy, wiesz ;)

Hiszpański "AS" podaje, że Portugalczyka chce również FC Barcelona. Prezydent "Barcy", Joan Laporta, chciałby, aby Ronaldo grał w jednej drużynie razem z Leo Messim.

Co ciekawe, działacz zamierza w najbliższym czasie złożyć ofertę za tego zawodnika. Jest w stanie zaoferować trzech zawodników w zamian za Ronaldo. Chodzi o Antoine Griezmanna, Sergiego Roberto oraz Philippe'a Coutinho. CAŁY AS XDD

@cyron1 Żenujący komentarz - tyle w temacie. Ronaldo zagrał świetny mecz dziś, i nie, nie mówię o karnych - ale trzeba było oglądać. A karne są po to, żeby je strzelać. Przypominam, że na początku tego minionego ligowego sezonu, Messi miał same trafienia z karnych - rozumiem, że wtedy też tak pisałeś o nim, hipokryto? No i jeszcze jedno - tak ''gdyby nie rzuty karne'', ktoś taki jak Cristiano by nie istniał. Palnij się w łeb. Ja wiem, żo tylko taka zaczepka pusta, bo jak interesujesz się piłką naprawdę, to wiesz jaką głupotę napisałeś, ale mimo wszystko : sprawdź sobie całą jego karierę, ile strzelił goli, i to nie-karnych, i to wszędzie - w Anglii, w Hiszpanii, we Włoszech, w swojej reprezentacji. We Włoszech Ronaldo zrobił świetną robotę - w wieku 37 lat, król strzelców Serie A, a tam grają młodsi znacznie od niego napastnicy, i to świetni. Ronaldo cierpi też od lat na tendinopatię kolan, a kontekst jest właśnie taki : w wieku grubo po 30, z chorymi kolanami, w Juve, które ma problemy w pomocy, z obroną i na ławce trenerskiej, Ronaldo strzelił w tym minionym sezonie 29 goli - w większości nie karne. Wygrał też z Juve 5 trofeów od kiedy tam jest, w tym czasie Real bez niego wygrał 2. Tak, nie wygrał LM, ale LM nie da się wygrać z tak słabym zespołem jak Juve, nawet największy geniusz piłkarski tego nie zrobi, tak jak Messi też przestał wygrywać z Barceloną, bo Barca też ma kłopoty, a to jest sport drużynowy. Żenada, że takie rzeczy trzeba ci tłumaczyć, bo masz w sobie tyle hejtu. To nie wina Ronaldo - liczne problemy Juve, on jest super piłkarzem uwięzionym w przeciętnym zespole, zupełnie jak Messi dziś w Barcelonie, tyle że obecna Barca jest lepsza od obecnego Juve, a jakoś Messi też nie wygrywa wiele teraz. I Juve Ronaldo bardzo docenia, więc nie wiem o czy mówisz. Sprzedać będą go musieli tylko ze względu na kryzys i kasę, jeśli się inaczej nie dogadają, ale go doceniają, więc skończ z tymi swoimi dziecinnymi bzdurami. Facet złamał wszelkie rekordy w każdej lidze, w której grał, strzela i strzelał gole jak marzenie - przestań twierdzić że nie, bo wiesz, że mam rację - strzelał piętką, główką, długie, krótkie, wszelkie, zobacz sobie kompilacje. No, ale tak, ''istnieje tylko dzięki karnym''. Rozumiem, że Messi nigdy karnymi sobie nie poprawiał statów i że kiedy je strzela, to też mu to wypominasz. Co za kretyn z ciebie - sorrynotsorry. Ale mam dość tych pełnych jadu komentarzy, tylko dlatego, że to Cristiano, a my kibicujemy Barcelonie. Cristiano to jeden z najwybitniejszych piłkarzy i to jest fakt.

Konus Kounde jak będzie takie durne pajacyki robić w polu karnym to nikt nie da za niego połowy z tych 80 baniek

Gdzie byłby ten cały Ronaldo gdyby nie rzuty karne? Żeby grał we Francji to by dostał i trzeciego w doliczonym czasie. Dobrze że Juve się na nim poznał, Sanchezowi i Jota może żelem buty czyścić

Ronaldo będzie mógł jeszcze postrzelać z karnych, ciekawi jaki był kurs na podyktowanie 11 dla Portugalii