Patrick Vieira i Frank de Boer komplementują Memphisa Depaya

Maciej Łoś

22 czerwca 2021, 19:00

Sport, The Mirror, BBC, ITV

4 komentarze

Fot. Getty Images

Patrick Vieira wypowiedział się dla BBC oraz ITV na temat Memphisa Depaya. Francuz skomplementował holenderskiego napastnika i wyraził opinię, dlaczego jego przygoda w Manchesterze United była nieudana. Swojego podopiecznego chwalił też selekcjoner Frank de Boer.

- Widziałem go na żywo w meczach Lyonu, ma niezwykły talent. Jest bardzo wszechstronny, potrafi strzelać i kreować akcje. Myślę, że za wcześnie trafił do Manchesteru, ale ten pobyt nauczył go wielu rzeczy. We Francji stał się jednym z topowych graczy, dzięki czemu ściągnęła go Barcelona - powiedział Vieira.

- Niepowodzenie Depaya w Manchesterze ma wiele powodów. Nie znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, był za młody i niezbyt dojrzały. Być może problem był też w podejściu trenerów wobec niego. Teraz jest jedną z gwiazd mistrzostw Europy - dodał Francuz.

- Memphis to pierwsza osoba, która poddaje swoją grę krytyce i mówi, że mógł zrobić coś lepiej. Jestem pewien, że dzięki takim komentarzom staje się jeszcze lepszym piłkarzem, ma wobec siebie dużą pewność i doskonale wie, co chce pokazać na boisku - stwierdził selekcjoner Holandii Frank de Boer - On zdaje sobie sprawę, czy gra w odpowiedni sposób, czy musi coś poprawić.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jest twardy, da radę w naszym klubie!

Jeśli psychicznie dźwignie to będziemy mieli petardę w ataku i to za darmo no nic tylko brawo bić

Pozostaje się tylko cieszyć - ale muszę przyznać że na żywo Depay świetnie się prezentuje - jego styl komunikacji z kolegami, przemieszczanie się po boisku i umiejętności techniczne sprawiają że bardzo przyjemnie się go ogląda. Niewątpliwie jest typem boiskowego lidera, w Barcelonie brakuje tego typu charakterów.