Sport: Barcelona chce przedłużyć umowy z Jandro Orellaną i Oriolem Busquetsem

Maciej Łoś

22 czerwca 2021, 17:00

Sport, FC Barcelona

4 komentarze

Fot. Getty Images

Dyrekcja Barcelony przygotowuje także kadrę rezerw na nowy sezon. Klub chce przedłużyć kontrakty Jandro Orellany i Oriola Busquetsa, a w międzyczasie potwierdziła, że do zespołu dołączył napastnik Ferran Jutglà.

Jandro Orellana i Oriol Busquets to zawodnicy, których umowy kończą się już 30 czerwca, dlatego to ostatnia szansa na to, by zaoferować im dalszą grę w rezerwach. Do 30 maja klub miał możliwość przedłużenia ich kontraktów automatycznie, ale wiązało się to ze zwiększeniem pensji i przesunięciem graczy do pierwszego zespołu, jednak dyrekcja odrzuciła taką możliwość.

Barcelona wciąż jednak liczy na Orellanę i Busquetsa, dlatego przedstawiła im nowe propozycje przedłużenia umów. Obydwaj gracze wciąż byliby członkami drużyny rezerw, ale niewykluczone, że pierwszy z nich dostałby szansę na wzięcie udziału w presezonie razem z pierwszym zespołem Ronalda Koemana. Niewykluczone, że Orellana zostałby wypożyczony do klubu z wyższej klasy rozgrywkowej.

W międzyczasie do rezerw Barcelony dołączył Ferran Jutglà. Jest to 22-letni napastnik, który w ostatnim czasie występował w Espanyolu B, dla którego w ciągu dwóch sezonów rozegrał 52 mecze, strzelił 12 goli i zaliczył trzy asysty. Podpisał umowę do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok i klauzulą odstępnego w wysokości 50 milionów euro, która zwiększy się do 100 milionów, jeśli Jutglà awansuje do pierwszej drużyny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No ciekawe czy podpiszą, gra w 3-lidze nie jest problemem, problemem są niskie pensje bo teraz będzie ciągnęło ich do lepiej płacących klubów z wyższych lig.

Wypożyczą jednego do Sportigu Gijon, drugiego do Leganes i za rok za Orioza 3 mln a za Jandro 5 mln.