Świetny mecz i awans Danii

21 czerwca 2021, 23:30

13 komentarzy

Reprezentacja Danii z Martinem Braithwaite’em w składzie rozgromiła Rosję 4:1, dzięki czemu zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw Europy z drugiego miejsca. Teraz zmierzą się z Walią, a Rosjanie żegnają się z turniejem.

Duńczycy wyszli na mecz takim samym składem jak na starcie z Belgią. W pierwszej połowie dominowali, ale swoją wyższość zaznaczyli dopiero golem Damsgaarda w 38. minucie. Dzięki temu został on najmłodszym strzelcem gola dla swojego kraju na turnieju międzynarodowym. Bramka zachęciła jeszcze Danię do dalszych ataków i częstego goszczenia w polu karnym Safonowa. Po drugiej stronie Kasper Schmeichel uratował swój zespół świetną interwencją w 17. minucie.

Po zmianie stron Poulsen wykorzystał duży błąd Kuzajewa i podwyższył na 2:0, uderzając na pustą bramkę. W tym samym czasie Belgia wyszła na prowadzenie z Finlandią, co dawało Danii awans. Jej entuzjazm ostudził gol z Dziuby z karnego. Później jednak Christensen zdobył piękną bramkę, a Maehle dopełnił dzieła, wykańczając kontrę. Martín Braithwaite opuścił boisko w 85. minucie i mimo braku gola rozegrał dobre spotkanie. Ostatecznie Duńczycy wygrali 4:1 i zajęli drugie miejsce w grupie, którą z dziewięcioma „oczkami” wygrała Belgia. Trzecia jest Finlandia, która nie może być jeszcze pewna awansu.

Rosja – Dania 1:4 (Dziuba 69’ k. – Damsgaard 37’, Poulsen 58’, Christensen 78’, Maehle 81’)

Rosja: Safonow – Kudriaszow (Karawajew 67’), Dżikija, Diwiejew – Kuziajew (Muchin 67’), Zobnin, Ozdojew (Żemaletdinow 62’), Fernandes – Gołowin, Miranczuk (Sobolew 61’) – Dziuba

Dania: Schmeichel – Vestergaard, Kjaer, Christensen – Maehle, Delaney (Jensen 86’), Hojbjerg, Wass (Larsen 60’) – Damsgaard (Norgaard 72’), Braithwaite (Cornelius 85’, Poulsen (Dolberg 60’)

Szacun dla Dani, kolejny piękny mecz w ich wykonaniu, choć poprzednie mniej szczęśliwe, to jednak w godnym podziwu stylu. Chciałbym kiedyś zobaczyć taka waleczność, nieustępliwość i hart ducha w wykonaniu polskiej reprezentacji.

no ale kilka sytuacji pokazało, że nasz nazario to jednak drewniany jest. i to mocno....

Kolejny bardzo dobry mecz Martina - bardzo tego chciałem aby dobrze się zaprezentował na mistrzostwach - teraz jest szansa że uda się go dobrze sprzedać.

Martin naprawdę fantastyczne piki grał i w szybkich akcjach zawsze obecny. Jemu samemu przy strzałach zabrakło ciut szczęścia. Bo wtedy akurat ROsyjski bramakrz klasę pokazywał z najwyższej półki.

Fajnie że Dania awansowała bo co by nie mówić świetną piłkę grają,a jeszcze te zdarzenie z Eriksenem i 2 pierwsze mecze z porażką ale się nie podłamali i charakter pokazali brawo!

Dotąd widziałem Duńczyków "kątem oka", ale widzę ich jako czarnego konia. Wybiegani, waleczni, dobrzy technicznie. Może poza naszym Martinem:)

Dania od początku turnieju gra fajną piłkę. W pierwszym meczu brakło skuteczności i szczęścia a z Belgia walczyli przez większość czasu jak równy z równym.

Jak tak dalej pójdzie to Duńczycy na tym EURO napiszą kawał historii. Od sensacyjnej porażki z Finlandią i niesamowitego dramatu Christiana Eriksena, po porażkę z Belgią i wysokie zwycięstwo z Rosją dające awans. Mam nadzieję, że wyeliminują Walię i awansują do 1/4.