Sport: Francisco Trincão może odejść z Barcelony

Julia Cicha

20 czerwca 2021, 14:30

Sport

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Barça sprowadza kolejnych piłkarzy, ale jeszcze ważniejsze jest dla niej sprzedanie lub wypożyczenie kilku zawodników, by poprawić sytuację finansową klubu. Trudno będzie znaleźć nowy zespół dla Coutinho, ale pojawia się możliwość sprzedania Francisco Trincão, o czym wspomina dzisiaj Sport.

Portugalczyk wzbudza zainteresowanie kilka klubów, a jego wartość rynkowa jest spora. Barcelona uważa go jednak za ważną część kadry i według dziennika pozwoli mu odejść tylko, jeśli będzie to korzystne wypożyczenie lub bardzo wysoki transfer. W poprzednim sezonie skrzydłowy z upływem czasu grał coraz mniej, ale Ronald Koeman zawsze podkreślał jego jakość. Był jednak nieregularny i nigdy w pełni nie zyskał pewności siebie.

Barça kupiła Trincão za 21 mln euro + Abla Ruiza, który był wyceniony na około 9 mln. Już rok temu agent Jorge Mendes zaoferował Katalończykom możliwość natychmiastowego sprzedania go za 40 mln, ale ci odmówili. Teraz wiele ekip interesuje się wypożyczeniem Portugalczyka, a w Premier League rozważa się nawet jego kupno. Barcelona zaakceptowałaby tylko ofertę na ponad 30 mln euro. Dodatkowo warto zauważyć, że nawet jeśli Koeman zmieni ustawienie na 4-3-3, to i tak Francisco może mieć problemy z zyskaniem minut na boisku, ponieważ Ousmane Dembélé prawdopodobnie pozostanie w klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak na młokosa i nową twarz w zespole, FT dostał niemało szans na pokazanie swoich umiejętności. Niestety, szanse nie zostały wykorzystane.
Pamiętajmy jednak, że FT to młody zawodnik, a Barca ma specyficzny styl. Ponadto Barca przytłacza i nawet największe gwiazdy, piłkarze ukształtowani, często wydawały/wydają się zagubione po przybyciu do klubu. Adaptacja wymaga czasu...
Może warto zostawić chłopakowi uchyloną furtkę w przypadku transferu?
« Powrót do wszystkich komentarzy