Dlaczego FC Barcelona zwolniła Garcíę Pimientę?

Julia Cicha

11 czerwca 2021, 13:42

Sport

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Choć FC Barcelona nie potwierdziła jeszcze oficjalnie doniesień medialnych, wszystko wskazuje na to, że właśnie zwolniono trenera Barçy B Garcíę Pimientę. Dziennik Sport przedstawia możliwe powody takiej decyzji.

Pimi planował już kolejny sezon, więc zwolnienie go było niespodziewaną wiadomością. Przyczyny takiego rozwiązania są ponoć trzy: sportowa, finansowa oraz strukturalna. Szkoleniowiec dobrze pracował w zespole rezerw, ale dwa razy z rzędu nie udało mu się wywalczyć awansu do Segunda División A. W tym roku w playoffach lepszy okazał się UCAM Murcia, a rok temu było to Sabadell. Barça B ma najwyższy budżet w swojej lidze, więc spodziewano się po niej awansu. Celem drużyny jest już nie tylko szkolenie zawodników, lecz także osiągnięcie celu sportowego.

Klub znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej, a pensja Garcíi Pimienty była wysoka jak na zajmowane przez niego stanowisko. Odpowiadała ona bardziej zarobkom trenerów z Segunda A, a nie Segunda B. Jest to więc pewnego rodzaju cięcie kosztów. Z drugiej strony konieczne będzie wypłacenie Hiszpanowi odszkodowania, ponieważ miał on jeszcze rok kontraktu. Początkowo mówiono o milionie euro, ale wszystko wskazuje teraz na to, że będzie to znacznie mniejsza kwota.

Trzecim z powodów zwolnienia są duże zmiany planowane w futbolu młodzieżowym FC Barcelony. Oprócz trenera Garcíi Pimienty zwolniono także Aureliego Altimirę oraz Alexa Garcíę, a przyszłość Jordiego Roury jest niepewna.

A wy co sądzicie o takiej decyzji zarządu? Dajcie znać w komentarzach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powtarzamy chyba to samo co w innych newsach. Wydaje sie ze jest to dobra decyzja i Koeman mial z tym wiele wspolnego. Ale zobaczymy jak to pojdzie z nowym trenerem.

No i dobrze, czasem trzeba podejmować trudne decyzje. Miał Collado, de la Fuente, Gonzaleza, Balde, Moribe przez chwile. Wszyscy którzy pukają do pierwszego zespołu więc rzeczywiscie brak awansu drugi rok z rzędu jest mocnym argumentem.

Moim zdaniem jest to zła decyzja i oby wychowankowie Barcy B na tym nie stracili, bo widać, że gość dobrze przygotowywał zawodników pod kątem ewentualnego awansu do I zespołu. Oby Barca B na tym sportowo nie straciła.

widocznie były ku temu odpowiednie powody, jakby ich nie było to by nie został zwolniony, proste. Panowie to już nie jest bartomeu który nie wie co robi

Najgorsze jest teraz to że dostanie propozycję od jakiegoś klubu z top żeby trenować ich rezerwy czy coś. Wielka szkoda :(

Teraz czasy już tak przyspieszają do absurdu, że przedstawia się szereg powodów podjęcia decyzji, której nikt oficjalnie nie potwierdził. ;)

Mi się zawsze wydawało, że drużyna rezerw jest po to, by młodzicy się ogrywali i mieli szansę pokazać swoją przydatność do pierwszego zespołu, a nie po to, żeby robić na siłę awans.

Szanujmy się - nikt nie zwalnia trenera drużyny rezerw ze względu na wyniki sportowe. Potrzebna była zmiana sposobu szkolenia młodzieży oraz zmiana priorytetów z tym związanych i tyle.

Tak na pewno pensja była problemem, teraz już Halland, Mbappe i Kane mogą przychodzić.

Czyli następny trener ma zająć się szkoleniem młodzieży i osiąganiem wyników. No średnio mi się to wydaje, patrząc na drugie drużyny innych europejskich klubów.

"W tym roku w playoffach lepszy okazał się UCAM Murcia, a rok temu było to Sabadell. Barça B ma najwyższy budżet w swojej lidze, więc spodziewano się po niej awansu. Celem drużyny jest już nie tylko szkolenie zawodników, lecz także osiągnięcie celu sportowego"

i wszystko na temat jego zwolnienia