Marca: Konrad de la Fuente zostanie wypożyczony

Mateusz Doniec

11 czerwca 2021, 18:00

Marca

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje dziennik Marca, FC Barcelona poinformowała Konrada de la Fuente, że planuje wypożyczyć go tego lata. Zarząd przekazał Amerykaninowi, że będzie miał bardzo mało szans na grę w pierwszej drużynie i dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie.

19-latek prawdopodobnie wyląduje w Anglii, Niemczech, Hiszpanii lub Francji. Opcję włoską wyklucza kwestia paszportowa. Konrad będzie musiał teraz przeanalizować otrzymane oferty i wybrać najlepsze dla siebie miejsce. W jego wieku najważniejsze jest, aby grał regularnie.

Spotkanie między obiema stronami odbyło się kilka godzin temu. Z jego organizacją czekano na ostateczną decyzję co do przyszłości Ronalda Koemana. Pewne było to, że etap Konrada w drużynie rezerw dobiegł końca. Wychowanek Barcelony cały poprzedni sezon spędził w dynamice pierwszej drużyny, dla której rozegrał minuty podczas presezonu. Nie udało mu się jednak do niej przebić. Był powoływany wiele razy, lecz zagrał tylko w trzech spotkaniach: z Ferencvárosi i Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów oraz z Cornellą w Pucharze Króla.

Konrad de la Fuente przedłużył umową z Barçą do 2022 roku z opcją wydłużenia jej o kolejne dwa lata. Podczas gry w Juvenilu i Barcelonie B zbierał bardzo dobre noty, lecz uważa się, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby awansował do pierwszej ekipy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może warto poczekać na rozwiązania z Depayem, Dembele, Trincao i wtedy podejmować decyzje .

Dobra decyzja, w tym wieku minuty są najważniejsze. Dobrze by też było gdyby trafił do którejś z hiszpańskich drużyn (jak Betis, Sevilla, Getafe czy Villareal) lub do drużyny o podobnym profilu do Barcy.

Mega Lubię tego zawodnika i mam nadzieję że jeszcze namiesza ;)

Jakby nie dało się napisać artykułu bez dodawania Koemana... ktokolwiek byłby trenerem pierwszego zespołu to nie miałby szans na grę bo nie ten poziom piłkarski nawet jakby utrzymał formę z koncówki sezonu.
Wypożyczenie to logiczne rozwiązanie aby zrobił krok naprzód.

Jak Barca wiaze z nim nadzieje to jaki sens ma wypozyczenie do Angli ? Tam jest zupelnie inna pilka. Najlepsza opcja to hiszpania.

Super w pierwszym składzie nie zagra a gdyby grał nawet w drużynie z 2 ligi mógłby się pokazać

Swietnie byle bylo to zwiazane z jego rozwojem a nie checia pozbycia

Wypożyczenie to chyba najlepsza opcja, może Betis ?

jeśli Trincao odejdzie Konrad powinien zająć jego miejsce

Mam nadzieję, że uda się go wypożyczyć do Niemiec bądź Francji. W Anglii nie otrzyma odpowiedniej liczby minut, a w doskonałych dla młodzieży Niemczech lub Francji może wiele zyskać.

stawiamy na młodzież

Oby to było wypożyczenie bez opcji wykupu

Dobry ruch. Jakoś tak nie jestem pewien go, a wypożyczeniem się go zweryfikuje