Media: Barcelona zwolniła Garcíę Pimientę!

Julia Cicha

11 czerwca 2021, 13:01

MD, RAC1, ESPN

75 komentarzy

Fot. Getty Images

Katalońskie media zgodnie podają, że FC Barcelona rozpoczęła rewolucję w futbolu młodzieżowym. Na początek zwolniono trenera Barçy B Francisco Javiera Garcíę Pimientę, który miał jeszcze rok kontraktu i którego w przeszłości przymierzano nawet do przejęcia pierwszego zespołu. Przyczyny takiej decyzji nie są ponoć finansowe.

José Ramon Alexanko odpowiedzialny za futbol młodzieżowy Barçy miał wg MD zapewnić szkoleniowca w tym tygodniu, że zostanie on na stanowisku, choć uzgodniono zmniejszenie zmiennych w jego kontrakcie. Wczoraj García Pimienta oglądał na żywo mecz juvenilu A, a na poniedziałek miał zaplanowane spotkanie w celu omówienia transferów na kolejny sezon. Tymczasem dziś rano wezwano go do Ciutat Esportiva, gdzie wiceprezydent Rafa Yuste oraz Alexanko poinformowali go o zwolnieniu, dziękując mu za dotychczasową pracę, ale nie uzasadniając zbytnio podjętej decyzji. Toni Juanmarti podaje, że klub będzie musiał zapłacić trenerowi milion euro, ponieważ miał on jeszcze rok kontraktu. Z drugiej strony zdaniem Mundo Deportivo milion to maksymalna kwota do zapłacenia, a rzeczywista suma wyniesie 20% tego.

To jednak nie koniec zwolnień. Z Barceloną pożegnają się także odpowiedzialny za dział skautów Alex García, szef 11-osobowych sekcji piłkarskich Aureli Altimira oraz szef sekcji młodzieżowych Jordi Roura. Niektóre źródła podają jednak, że przyszłość tego ostatniego nie jest jeszcze do końca pewna. Barça zwolni również Mario Ruiza zajmującego się mediami w rezerwach.

Na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić Garcíę Pimientę. Spekuluje się o Rafie Márquezie, ale zdaniem Moises Llorensa nie ma on jeszcze odpowiedniej licencji trenerskiej. Drugim z kandydatów jest Sergi Barjuan.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czytając tytuł artykułu dosłownie wbiło mnie w fotel! Facet, który dobrze sobie radził w rezerwach Barcelony zostaje zwolniony z dnia na dzień. Przecież jego osoba była wielokrotnie łączona z pierwszą drużyną a tu taki news. Jestem ciekaw jaki był powód tak głośnej decyzji?

@Zagorzały Fan F.C.B Zerknij na profil @JarekS wytłumaczył jak to wyglądało. Same wyniki w piłce młodzieżowej to nie wszystko.
« Powrót do wszystkich komentarzy