Sport: Barcelona może mieć chwilowo nawet 10 napastników

Julia Cicha

11 czerwca 2021, 16:00

Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona sprowadziła za darmo Sergio Agüero i wciąż pracuje nad zakontraktowaniem Memphisa Depaya. Równocześnie nie opuścił jej jeszcze żaden zawodnik, w związku z czym w klubie może znaleźć się aż 10 napastników.

Georginio Wijnaldum zdecydował się ostatecznie na przenosiny do PSG. Z kolei Depay prawdopodobnie trafi na Camp Nou, choć nie można wykluczyć, że skusi go korzystna oferta Juventusu. Wobec braku sprzedaży lub wypożyczeń ofensywnych graczy Barça może w takie sytuacji posiadać w kadrze zbyt wielu napastników. Są to Messi, Griezmann, Dembélé, Trincão, Kun, Braithwaite, Ansu Fati, Coutinho, Depay i Collado, który powinien awansować na stałe do pierwszego zespołu, ale może występować również w linii pomocy.

Dziesięciu piłkarzy na trzy pozycje w ustawieniu 4-3-3 lub dwie w przypadku 3-5-2 to zdecydowanie zbyt dużo. Barcelona chce oczywiście uszczuplić kadrę, a nietykalni wydają się obecnie tylko Messi, Griezmann, Agüero i Fati. Nawet Dembélé może opuścić klub, jeśli nie zgodzi się na przedłużenie umowy. Na liście graczy, których Barça z pewnością chce się „pozbyć”, znajduje się Braithwaite. Wydaje się, że nie powinno być to trudne, ponieważ zdaniem Sportu Duńczyk zgodzi się odejść, jeśli pojawi się dobra oferta. Chętnych ponoć nie brakuje.

W trudniejszej sytuacji jest Coutinho, który wciąż leczy poważną kontuzję. Najbardziej realistyczną opcją wydaje się jego wypożyczenie do klubu, który przejmie opłacanie jego pensji. Na wypożyczenie może udać się także Trincão, choć nie wyklucza się nawet jego sprzedaży. Portugalczyk nie przekonał do siebie trenera w pierwszym sezonie na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Coutinho napastnikiem. No tego dowcipu jeszcze nie znałem :D

Ale to jest naciagane. Jedynymi napastnikami sa Kun i Birth. Reszta to atakujacy i skrzydlowi i tacy z nich napastnich jak z Pique. Szczegolnie Cou czy Dembus albo Collado. Oni traca po 50proc swojej najlepszej jakosci jak Griez od 2lat

"Trincao nie przekonał do siebie trenera ." Zapewne zostanę zjechany ale już go sprzedawać ? Nie wiem ,może słabo wyglądał na treningach ale tak naprawdę to nie dostał prawdziwej szansy . Co on mógł pokazać nie grając od wielu meczów i wchodząc zazwyczaj na ostatnie parę minut gdy wynik był niekorzystny ?

Faktycznie mamy nadmiar napastników i dlatego cały sezon narzekamy że jednak nie mamy ani 1 prawdziwego.

"nietykalni wydają się obecnie tylko Messi, Griezmann, Agüero i Fati" dołączyłbym Collado

Collado i Cou to nie napastnicy.

Grizz pewniak?chyba do sprzedania:):):):)

Hehe każdy liczy tych napastników jak chce :)
Mam nadzieję że nasi zawodnicy na mistrzostwach dobrze się zaprezentują, a Braithwaite z reprezentacją Danii będzie czarnym koniem i trafi gdzieś do Anglii za dobry pieniądz.

A co z Halandem,Gabrielem Jesusem no i oczywiście Lautaro Martinezem

"zbyt wielu napastników. Są to Messi, Griezmann, Dembélé, Trincão, Kun, Braithwaite, Ansu Fati, Coutinho, Depay i Collado".

Ja tu widzę dwóch-trzech napastników, dwóch piłkarzy co może grać na napadzie, ale to marnowanie walorów piłkarzy i jednego piłkarza który na napastniku od dawna nie grał i grać nie będzie. Jest jeszcze jeden napastnik, który niby jest napstnikiem, ale tak naprawdę potrzebuje innego napastnika obok siebie, żeby samemu nim wtedy być xd
Coutinho i Collado, to już w ogóle nie wiem co robią na tej liście.