Bernd Schuster: Transfer Agüero to strzał w dziesiątkę

Julia Cicha

10 czerwca 2021, 20:00

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Bernd Schuster pozytywnie ocenił sprowadzenie przez klub Sergio Agüero. W rozmowie z Super Deportivo Radio opowiedział też o reprezentacji Argentyny i o Leo Messim.

- Przyjście Agüero to strzał w dziesiątkę. Po pierwsze, ponieważ Barça potrzebuje kogoś o takiej charakterystyce, a po drugie, ponieważ idealnie pasuje on do gry Messiego.

- Messi zawsze potrzebuje jakiegoś wzoru, a w tym sezonie go nie miał. Dlatego funkcjonowała jego współpraca z Luisem Suárezem. On i Agüero są podobni: strzelają gole, przestawiają obrońców i otwierają przestrzeń dla Messiego. Kun zawsze mi się podobał. W Atlético był idealnym napastnikiem, a w City wyznaczył pewną epokę.

- Messi zostanie, ponieważ jest w najlepszym miejscu, w którym może zakończyć karierę. W Barcelonie futbol stworzony jest pod niego. W innych drużynach nie znajdzie tego z taką łatwością. Messi w Barcelonie musi mieć zespół, który może rywalizować. To musi być priorytetem. Liga Mistrzów pokazała wszystkie słabe punkty zespołu.

- Zawsze lubiłem oglądać Messiego w reprezentacji Argentyny. Wiem, że media także wywierają na nim dużą presję, to normalne, ponieważ on jest najlepszy od wielu lat. Jest porównywany z Diego, to logiczne, ale to inna osoba. Diego łączył drużynę za sobą, wszyscy szli za nim. Nikt nie mógł go dotknąć, bo od razu 4-5 graczy go broniło. Messiemu nie udało się tego dokonać, on nie widzi chłopaków wokół siebie. Było to dobrze widać na ostatnim turnieju – grupa piłkarzy wokół Leo nie wiedziała, co robić, a on nie dawał sygnału, w przeciwieństwie do Diego. To bardzo ważne dla gwiazdy. Messi tego nie ma, ale wciąż jest wielki i dobrze się go ogląda 24 godziny dziennie. Momentem Leo był mundial w Brazylii, to były jego mistrzostwa. Teraz trudno do tego wrócić.

- Nie wiem, czy Gallardo może pewnego dnia przejąć Barçę, to zawsze jest trudne. Problemem Barcelony jest to, że Cruyff stworzył filozofię, która nie istniała wcześniej. Ona dała wiele sukcesów z Guardiolą i Luisem Enrique. Trener prowadzący Barçę musi mieć nieco tej filozofii, z innym stylem byłoby trudno. Nie każdy szkoleniowiec może przejąć Barcelonę, ponieważ trzeba zdać sobie sprawę, że konieczne jest uszanowanie tej filozofii.

- Bardzo rzadko zdarza się zdobycie sześciu trofeów, tak jak w przypadku Guardioli. Myślę, że Pep z czasem pomyśli o powrocie, każdemu się to zdarza. Przed końcem kariery, do którego jeszcze dużo brakuje, moim zdaniem zobaczymy go ponownie w Barcelonie.

- Riquelme trafił do Barcelony przed epoką, w której wprowadzono w niej określony styl, tak samo było ze mną. Barça nie miała wtedy swojej filozofii gry. Grała tak, jak chciał trener, i w zależności od tego, jakich miała piłkarzy. Nie miała określonego sposobu gry, by odnieść sukces. To zaszkodziło Riquelme. Jestem przekonany, że odniósłby sukces, gdyby przyszedł do klubu później. Ja porównuję go z Laudrupem, który przyszedł po nim i grał pod wodzą Cruyffa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oczywiście, ż e strzał w dziesiątkę.
Znakomity napastnik przyszedł za darmo, w dodatku zgodził się na niską pensję.
Nawet jeżeli będzie miał kontuzje od czasu do czasu. Koszt jest niewielki a piłkarz wysokiej klasy.

A ta 10-tka narysowana jest na stopie. Transfer tylko po to by został Leo. Tylko tyle

o co chodzi w tym ostatnim akapicie??? Riquelme był w Barcelonie w sezonie 2002-2003, jak już Laudrup dawno zawiesił buty na kołku...

Żeby ten strzał nie okazał się w stopę bo mało to on zarabiać nie będzie.

"idealnie pasuje on do gry Messiego." To nie tak powinno działać, Barcelona to Barcelona a nie Messi, nie powinni układać drużyny pod Leo