AS: Demiral opcją do wzmocnienia linii obrony Barcelony

Julia Cicha

10 czerwca 2021, 18:44

AS

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik AS informuje, że Merih Demiral z Juventusu jest jednym z faworytów dyrekcji Barcelony do wzmocnienia linii obrony drużyny.

Dyrekcja sportowa oraz Ronald Koeman otrzymali ponoć bardzo dobre raporty na temat tureckiego stopera i jeśli dojdzie latem do poprawy tej formacji, to właśnie Demiral znajdzie się w planach klubu. AS dodaje jednak, że kupno środkowego obrońcy nie jest obecnie priorytetem Barçy, ponieważ może ona liczyć na Piqué, Araujo i Érica Garcíę (wszyscy nie na sprzedaż) oraz Lengleta i Umtitiego (obaj mają szansę odejść). Dodatkowo szanse na grę może otrzymywać także Oscar Mingueza.

Sytuacja Umtitiego od dawna jest trudna, a forma Lengleta była w minionym sezonie bardzo nierówna. Z tego powodu mimo pozyskania Érica Garcíi niewykluczone jest kupno jeszcze jednego stopera. Zaufanie do Clementa jest nieco większe niż do jego rodaka, ale i tak może on zostać włączony w jakąś operację. W tym kontekście mówi się np. o Pellegrinim.

Demiral był w poprzedniej kampanii czwartym stoperem Juventusu, za Chiellinim, Bonuccim i De Ligtem. Turek nie jest zadowolony z tej roli, a pozyskanie go nie byłoby drogie. Zawodnik może grać także na obu bokach obrony, mógłby więc być też zmiennikiem Jordiego Alby. Tę pozycję także starają się obsadzić Katalończycy, którzy mogliby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Turecki Lenglet?? No pieknie

Czwarty wybór w Juve, czwarty-piąty u nas. Na boku obrony może zagrać każdy, ale specjalistów jest niewielu. Uniwersalni gracze się u nas nie sprawdząją, są od wszystkiego, a finalnie nie dają nigdzie odpowiedniego poziomu. Do tego Turek, a większość Turków ma trudne charaktery.

Czy ja wiem... , Turkom u nas nie za bardzo wychodzi, Rustu, Arda Turan.... Nie odnalezli się tu kompletnie

Ten transfer miałby sens, gdyby:
- Z klubu odszedł Umtiti
- Na wypożyczenie udał się ktoś z trójki Araujo, Minqueza, Garcia (bardziej prawdopodobna pierwsza dwójka)
- Dostajemy bardzo dobrą ofertę za Lengleta lub zostaje on włączony w inną operację.
Na chwilę obecną dysponujemy aż 6 ŚO, a jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, to od przyszłego sezonu będziemy grać znowu w 4-3-3. W takim układzie w zespole powinno być 4 ŚO. A jeśli jednak dalej będziemy grać 3-5-2, to w zespole powinno być 5 ŚO. Łatwo policzyć, że przynajmniej dwie powyższe sytuacje muszą mieć miejsce, by był sens sprowadzać Demirala.
Takie pytanie, jakim piłkarzem jest Demirala?

Pozbyć się Umtitiego, Araujo podstawowy obrońca do pary z Lengletem/Garcią (niech rywalizują o skład) i Pique jako zmiennik Ronalda.

Tylko po co nam 7 środkowy stoper?

Czwarty stoper Juve... czwartych stoperów to my mamy, potrzebny ktoś do pierwszego składu, nie wiem kto to wymyślił.

mam złe wspomnienia z tureckimi zawodnikami w Barcelonie

Czy to 1 kwietnia?

Najpierw to niech się pozbędą chociaż jednego , więc skończcie te bzdury o obrońcach bo nie długo to będzie tu 7 stoperów !

Ale bajki - obrońca który może buty czyścić Lengletowi oraz pomocnik zabierający miejsce najzdolniejszym młodym piłkarzom, zamiast Busiemu - geniusz jakiś to wymyślił:)

Nie no nie rozsmieszajcie nawet oglądaliście jego mecze w juve zapalnik, gość jest na poziomie co najwyżej Lengleta :D

Na darmowe transfery (kontrakty)kasy niema a na 30-40mln się znajdą.Bajek ciąg dalszy ,jeszcze brakuje newsa że Haaland z Sancho przychodzą.

Nie ma nawet jeszcze połowy czerwca, a media przedstawiły już chyba gdzieś ze 376 kandydatów do wzmocnienia Barçy. Jak dobrze, że idą mistrzostwa, będzie o czym pisać...

Demiral jest obrońcą w starym stylu, co już powinno go eliminować. Teraz tak się nie gra i do Włoch Turek akurat pasuje, może będzie następcą Chieliniego, który wyraźnie nie nadąża za duchem czasu, zwłaszcza w tym sezonie jest to widoczne. Poza tym to Turek z charakterem, więc mógłby sprawiać problemy co Turan. Do Barcelony nie pasuje, a poza tym wcale nie byłby taki niedrogi (28 mln wartość, kontrakt do 2024 - przynajmniej 35 mln trzeba usupłać, a z tym Barca będzie miała problem, bo Lenglet nie zamierza odejść, zaś Umtiti... AS w tym wypadku nieco pojechał (z dwóch madryckich pras, to ta gorsza).

Demiral konkret.

Brałbym go. Demiral - Araujo brzmi dobrze