Superdeporte: José Gaya ma wątpliwości co do pozostania w Valencii

Dariusz Maruszczak

6 czerwca 2021, 17:30

Superdeporte

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Superdeporte, lewy obrońca Valencii José Gaya ma wątpliwości co do pozostania w klubie, a skorzystać z tego może Barcelona, która od dłuższego czasu interesuje się zawodnikiem.

Gaya jest kapitanem Valencii i piłkarzem mocno związanym z Los Che, ale nie ma pewności co do kontynuowania kariery na Mestalla. Temat przedłużenia jego wygasającego w 2023 roku kontraktu również stanął w miejscu. Jak podaje Superdeporte, wątpliwości Gai nie dotyczą kwestii finansowych, ale projektu sportowego klubu. Sytuacja Valencii w ostatnich dwóch sezonach bardzo się pogorszyła, a drużyna z Mestalla nie miała dużej przewagi nad strefą spadkową. Los Che brakowało stabilizacji niemal w każdym obszarze, a władze klubu już zapowiedziały, że nie można spodziewać się latem wielkich transferów. Finanse Valencii również mocno ucierpiały z powodu pandemii, więc istnieje możliwość sprzedaży kolejnych zawodników. Nie są to zbyt ambitne plany dla tak wyróżniającego się defensora jak Gaya.

Według Superdeporte Barcelona jest w tej chwili w najlepszym położeniu w walce o sprowadzenie 26-latka. Barça miała Gayę na celowniku od dłuższego czasu, ale przybycie do klubu Mateu Alemanyego zwiększyło to zainteresowanie. Zdaniem dziennika pierwsza oferta Katalończyków była jednak „absurdalnie niska”, a Valencia nie zamierza łatwo pozbywać się lewego obrońcy. Barcelona musiałaby poprawić swoją propozycję, ale sytuacja finansowa klubu utrudni dojście do porozumienia. Nie można wykluczyć, ze Barça będzie oferowała wymianę zawodników. Nowy trener Valencii José Bordalas będzie z kolei próbował przekonać Gayę do pozostania na Mestalla.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobry ten piłkarz? Ktoś coś wie

Dlaczego Barca jest w najlepszej sytuacji? Może ktoś mi to sensownie wytłumaczyć?

Firpo - nie będzie musiał się uczyć Włoskiego, a w dodatku bedize grał w pierwszym składzie (nie jak w Mediolanie nznowu ławka). Tylko taka wymiana ma sens, innych zawodników Valencia nie będzie chciała że względu na pensję.

Jeszcze jak Bordalas wprowadzi swój znany styl - jak nie grać w piłkę, to tym bardziej myślę, że Gaya nie będzie chciał dalej występować w Valencii.

Wymiana była by dobrym pomysłem nowy dobry piłkarz przyjdzie i jeden szrot se pójdzie , tylko kto kogo by tu dać na taką wymianę ile Gaya jest wgl wart

Na razie to my mamy ważniejsze pozycje do obsadzenia i na to trzeba wydać kasę.

Byłby to super transfer