Sport: Barcelona nie rozpoczęła jeszcze negocjacji z Ilaixem Moribą ws. przedłużenia umowy

Dariusz Maruszczak

3 czerwca 2021, 15:30

Sport, RAC1

15 komentarzy

Fot. Getty Images

W nocy na antenie rozgłośni RAC1 poinformowano, że temat przedłużenia umowy Ilaixa Moriby z Barceloną nie będzie łatwy ze względu na wymagania jego agentów. Dziennik Sport informuje jednak, że nie doszło jeszcze do żadnych kontaktów w tej sprawie.

Katalońska gazeta opiera się na doniesieniach od bliskich Moriby, którzy mieli być zaskoczeni opublikowanymi wiadomościami. Tłumaczą oni, że do tej pory nie było nawet żadnego spotkania z Barceloną w celu przedyskutowania tematu przedłużenia kontraktu pomocnika, który obowiązuje jeszcze tylko przez rok. Przypomnijmy, że według RAC1 oczekiwania nowej agencji reprezentującej interesy Moriby miały przekraczać możliwości Blaugrany, a i sposób działania przedstawicieli piłkarza wpływać negatywnie na relacje z klubem. Wygląda jednak na to, że nie było jeszcze okazji do przedstawienia swojego stanowiska przez otoczenie zawodnika.

Sport dodaje jednak, że w ciągu kilku tygodni może dojść do rozmów w sprawie przyszłości Moriby. Dopiero wtedy obie strony przedłożą swoje preferencje co do ewentualnego porozumienia. Zdaniem katalońskiego dziennika Moriba czuje się szczęśliwy w Barcelonie i bardzo docenia zaufanie ze strony Ronalda Koemana, który dał mu wystąpić w 18 meczach ostatniego sezonu. Rodzina 18-latka też jest wdzięczna Blaugranie, że stawia na wychowanka, a sam zawodnik skupia się obecnie na dalszym rozwoju.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak na razie, to on nic nie pokazał. Niech spokojnie rozwija się w rezerwach, jeśli nie pasuje "otoczeniu", to BYE kolego.

Dziwne, że poprzedni zarząd nie zadbał podpisania z 18-latkiem, 5-letniej umowy. To standard w Europie

Kolejne szukanie dziury w całym przez media:
1. Logicznym jest że będzie zarabiał dużo więcej niż grając w Barcelonie B zatem nie ma tutaj nic nadzwyczajnego.
2. Rodzina, otoczenie i sam piłkarz w BarcaTV wielokrotnie mówił że jest wdzięczny Koemanowi i Barcelonie za szansę.
3. W żadnym innym czołowym klubie nie będzie miał tylu szans na grę.

Ja bym mu dał szansę na początku wyglądał naprawdę nieźle ale potem miał kilka słabszych spotkań ): ja bym go zostawił warto mieć takich pilkarzy

Do niektórych tam jeszcze nie dotarło, że władza w klubie się zmieniła

Kolejny gwiazdor?

Oho, jest i mityczne „otoczenie”. :P

"Przypomnijmy, że według RAC1 oczekiwania nowej agencji reprezentującej interesy Moriby miały przekraczać możliwości Blaugrany..."

Jeśli to prawda to Adios!